Jedynie prawda jest ciekawa


Exit poll: PO minimalnie przed PiS-em!

25.05.2014

32,8 - 31,8! Oba największe ugrupowania wprowadziłyby wedle tych wyliczeń taką samą liczbę europosłów.

Pierwsze sondaże exit polls wskazują na minimalne zwycięstwo Platformy Obywatelskiej. 32,8 - 31,8! Partia Donalda Tuska w pierwszych badaniach wygrywa o włos z ugrupowaniem kierowanym przez Jarosława Kaczyńskiego.

Oba największe ugrupowania wprowadziłyby wedle tych wyliczeń taką samą liczbę europosłów.

Do Parlamentu Europejskiego swoich przedstawicieli wprowadzą też Sojusz Lewicy Demokratycznej z poparciem 9,6%, a także Kongres Nowej Prawicy z 7,2% poparcia. Rzutem na taśmę do Brukseli dostaliby się także ludowcy z PSL z wynikiem 7 procent poparcia.

Do Brukseli nie wejdą ani Europa Plus Twój Ruch (3,7%), ani Solidarna Polska (3,1%), ani Polska Razem (2,8%).

Frekwencja wyniosła 22,7 proc.

"Chciałem wszystkim za to podziękować, że w niełatwej kampanii, w ważnym dla Europy momencie, Polacy poszli zagłosować i dali nam ten moment satysfakcji. Chciałem podziękować wszystkim, którzy poszli do wyborów. Chciałem pogratulować tym, który dostali się do Parlamentu Europejskiego z list PO, ale także wszystkim pozostałym. Tak czy inaczej każdy eurodeputowany będzie musiał reprezentować interes naszej Ojczyzny. Jestem przekonany, że uda nam się zbudować wspólnotę poglądów. (…) Jeszcze nie podskakuję z radości, ale wynik jest rzeczywiście bliski remisu i prawdopodobnie będziemy musieli poczekać do jutra, żeby mieć pewność" - komentował wyniki premier Tusk.

"Mamy wstępne wyniki. Zobaczymy, jakie będą ostateczne, ale już dziś można powiedzieć tak: to są wybory dla nas trudne. Uzyskaliśmy najlepszy wynik ze wszystkich dotychczasowych. Różnica między nami radykalnie się zmniejszyła: od 17 punktów… To dobra podstawa do dalszej ofensywy. Naszym celem jest to, o czym mówiliśmy: dobra zmiana w Polsce. Droga do tej dobrej zmiany została otwarta!" - mówił Jarosław Kaczyński.

mc,wPolityce.pl


Warto poczytać

 1. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

 2. 1270policjaprow 24.04.2018

  Policyjna prowokacja - przechodnie pomagali pijanym kierowcom

  Dwie na cztery osoby zdecydowały się pomóc pijanemu kierowcy wyjechać z parkingu podczas policyjnej prowokacji, przeprowadzonej we wtorek w Katowicach. W jednym przypadku reakcja była bierna, a tylko w jednym - prawidłowa.

 3. 1270popieluszko50 24.04.2018

  Prezydent wręczył bratu bł. ks. Popiełuszki i jego żonie medal za 50 lat pożycia małżeńskiego

  Brat błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, Józef i jego żona Alfreda, odebrali we wtorek w Pałacu Prezydenckim z rąk prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

 4. 1270rafalskaaaa 24.04.2018

  Podpisano porozumienie ws. wsparcia osób niepełnosprawnych

  To sukces środowisk osób niepełnosprawnych; widzę tu dobrą wolę, że rząd chce spełnić niektóre postulaty - oceniła podpisanie porozumienia rządu i części środowisk osób niepełnosprawnych Ewa Krawczyk z Fundacji Pomóż Innym.

 5. Chrzanowskawiki 24.04.2018

  Polska będzie miała kolejną błogosławioną. Była współpracowniczką Karola Wojtyły

  W sobotę w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej. To postać, która wspaniale wpisuje się w obchody stulecia odzyskania niepodległości i czterdziestolecia wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża - podkreśla metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski

 6. Lichocka22042018 24.04.2018

  Lichocka o Terlikowskim: Pajac zupełny

  - Zachował się jak hałaśliwy pajac w tej sprawie i nie będę wobec niego używać taryfy ulgowej po tym co napisał - tak posłanka PiS skomentowała słowa Terlikowskiego na temat jej wypowiedzi dotyczącej aborcji

 7. sejm22042018 24.04.2018

  Masażyści wejdą do Sejmu

  Do dyspozycji protestujących osób niepełnosprawnych na czas wizyty masażystów w Sejmie zostanie udostępniony pokój dziennikarski na pierwszym piętrze, nieopodal miejsca protestu - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook