Jedynie prawda jest ciekawa


Exit poll: PO minimalnie przed PiS-em!

25.05.2014

32,8 - 31,8! Oba największe ugrupowania wprowadziłyby wedle tych wyliczeń taką samą liczbę europosłów.

Pierwsze sondaże exit polls wskazują na minimalne zwycięstwo Platformy Obywatelskiej. 32,8 - 31,8! Partia Donalda Tuska w pierwszych badaniach wygrywa o włos z ugrupowaniem kierowanym przez Jarosława Kaczyńskiego.

Oba największe ugrupowania wprowadziłyby wedle tych wyliczeń taką samą liczbę europosłów.

Do Parlamentu Europejskiego swoich przedstawicieli wprowadzą też Sojusz Lewicy Demokratycznej z poparciem 9,6%, a także Kongres Nowej Prawicy z 7,2% poparcia. Rzutem na taśmę do Brukseli dostaliby się także ludowcy z PSL z wynikiem 7 procent poparcia.

Do Brukseli nie wejdą ani Europa Plus Twój Ruch (3,7%), ani Solidarna Polska (3,1%), ani Polska Razem (2,8%).

Frekwencja wyniosła 22,7 proc.

"Chciałem wszystkim za to podziękować, że w niełatwej kampanii, w ważnym dla Europy momencie, Polacy poszli zagłosować i dali nam ten moment satysfakcji. Chciałem podziękować wszystkim, którzy poszli do wyborów. Chciałem pogratulować tym, który dostali się do Parlamentu Europejskiego z list PO, ale także wszystkim pozostałym. Tak czy inaczej każdy eurodeputowany będzie musiał reprezentować interes naszej Ojczyzny. Jestem przekonany, że uda nam się zbudować wspólnotę poglądów. (…) Jeszcze nie podskakuję z radości, ale wynik jest rzeczywiście bliski remisu i prawdopodobnie będziemy musieli poczekać do jutra, żeby mieć pewność" - komentował wyniki premier Tusk.

"Mamy wstępne wyniki. Zobaczymy, jakie będą ostateczne, ale już dziś można powiedzieć tak: to są wybory dla nas trudne. Uzyskaliśmy najlepszy wynik ze wszystkich dotychczasowych. Różnica między nami radykalnie się zmniejszyła: od 17 punktów… To dobra podstawa do dalszej ofensywy. Naszym celem jest to, o czym mówiliśmy: dobra zmiana w Polsce. Droga do tej dobrej zmiany została otwarta!" - mówił Jarosław Kaczyński.

mc,wPolityce.pl


Warto poczytać

 1. kaczynski23012018 23.01.2018

  Jarosław Kaczyński apeluje: "Niech futra przejdą do historii"

  - Niech futra przejdą do historii, by na świecie było o wiele mniej cierpienia zwierząt niż dziś - przekonywał prezes PiS Jarosław Kaczyński w nagraniu wideo do uczestników konferencji na ten temat, zorganizowanej we wtorek w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

 2. duda23012018 23.01.2018

  Prezydent Duda przyleciał do Szwajcarii. Weźmie udział w Forum w Davos

  - Prezydent Andrzej Duda we wtorek po południu przyleciał do Szwajcarii, gdzie weźmie udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Będzie uczestniczył w debatach na temat Europy Środkowej oraz Bliskiego Wschodu; spotka się m.in. z prezesem Google'a i królem Jordanii.

 3. 1270premiermateuszmorawiecki 23.01.2018

  Premier: w Davos chcę pokazać, że polski model gospodarczy działa

  Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w Davos podczas Światowego Forum Ekonomicznego będzie promował politykę solidarnościową

 4. 1270dudaprezydent01 23.01.2018

  Dera: Polska jest bardzo ważnym parterem na arenie światowej

  Polska jako niestały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ jest bardzo ważnym parterem na arenie światowej - ocenił we wtorek prezydencki minister Andrzej Dera

 5. nitek22012018 22.01.2018

  Niemiecki pracodawca chciał rozstrzelać Polaków. „Świadkowie potwierdzają”

  Według słów Polki, które przed sądem potwierdzili liczni świadkowie, Hans G. miał nazywać się „hitlerowcem”, który „nienawidzi Polaków”.

 6. Schetynawiki 22.01.2018

  To nie jest dobry dzień dla Grzegorza Schetyny. Ministerstwo odpowiada na jego fake newsa

  Lider Platformy Obywatelskiej próbował punktować na Twitterze polski rząd, ale jego strzał okazał się wyjątkowo niecelny

 7. RuchNarodowy22012018 22.01.2018

  Narodowcy: Ktokolwiek zakłada nazistowski mundur, wypisuje się z polskiej wspólnoty narodowej

  Jako polscy narodowcy, jako spadkobiercy idei, która najbardziej ucierpiała w czasie II wojny światowej całkowicie potępiamy i zawsze potępialiśmy wszelkie odwołania do ruchów totalitarnych, do nazizmu, do komunizmu - oświadczył Lider Ruchu Narodowego Robert Winnicki

 8. miasto22012018 22.01.2018

  Nie zabierajcie nam domu. Kulisy dzikiej prywatyzacji w Gdańsku

  W tygodniku Sieci ujawniamy kulisy transakcji, w której położoną w niezwykle atrakcyjnym miejscu działkę i kamienicę oddano za bezcen.

Wiadomości ze świata

więcej
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook