Jedynie prawda jest ciekawa

Exit poll: PO minimalnie przed PiS-em!

25.05.2014

32,8 - 31,8! Oba największe ugrupowania wprowadziłyby wedle tych wyliczeń taką samą liczbę europosłów.

Pierwsze sondaże exit polls wskazują na minimalne zwycięstwo Platformy Obywatelskiej. 32,8 - 31,8! Partia Donalda Tuska w pierwszych badaniach wygrywa o włos z ugrupowaniem kierowanym przez Jarosława Kaczyńskiego.

Oba największe ugrupowania wprowadziłyby wedle tych wyliczeń taką samą liczbę europosłów.

Do Parlamentu Europejskiego swoich przedstawicieli wprowadzą też Sojusz Lewicy Demokratycznej z poparciem 9,6%, a także Kongres Nowej Prawicy z 7,2% poparcia. Rzutem na taśmę do Brukseli dostaliby się także ludowcy z PSL z wynikiem 7 procent poparcia.

Do Brukseli nie wejdą ani Europa Plus Twój Ruch (3,7%), ani Solidarna Polska (3,1%), ani Polska Razem (2,8%).

Frekwencja wyniosła 22,7 proc.

"Chciałem wszystkim za to podziękować, że w niełatwej kampanii, w ważnym dla Europy momencie, Polacy poszli zagłosować i dali nam ten moment satysfakcji. Chciałem podziękować wszystkim, którzy poszli do wyborów. Chciałem pogratulować tym, który dostali się do Parlamentu Europejskiego z list PO, ale także wszystkim pozostałym. Tak czy inaczej każdy eurodeputowany będzie musiał reprezentować interes naszej Ojczyzny. Jestem przekonany, że uda nam się zbudować wspólnotę poglądów. (…) Jeszcze nie podskakuję z radości, ale wynik jest rzeczywiście bliski remisu i prawdopodobnie będziemy musieli poczekać do jutra, żeby mieć pewność" - komentował wyniki premier Tusk.

"Mamy wstępne wyniki. Zobaczymy, jakie będą ostateczne, ale już dziś można powiedzieć tak: to są wybory dla nas trudne. Uzyskaliśmy najlepszy wynik ze wszystkich dotychczasowych. Różnica między nami radykalnie się zmniejszyła: od 17 punktów… To dobra podstawa do dalszej ofensywy. Naszym celem jest to, o czym mówiliśmy: dobra zmiana w Polsce. Droga do tej dobrej zmiany została otwarta!" - mówił Jarosław Kaczyński.

mc,wPolityce.pl


CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook