Jedynie prawda jest ciekawa

Europosłanka PO wyłudziła pieniądze?

10.09.2012

Prokuratura wystąpiła o odebranie immunitetu europosłance PO Małgorzacie Handzlik, podejrzanej o wyłudzenie pieniędzy z kasy Parlamentu Europejskiego - donosi RMF FM.

Posłanka otrzymała pieniądze, które miały być przeznaczone na kurs językowy. Nigdy się na nim nie pojawiła. Nieoficjalne źródła wspominają o kwocie 1500 euro.  Sprawę wykryła unijna instytucja kontrolna - odpowiednik polskiego NIK-u. Po wstępnej analizie przekazała dokumentację do prokuratury w Warszawie, a ta zdecydowała się wszcząć śledztwo.

Śledczy przesłali już wniosek do Brukseli o uchylenie immunitetu posłanki Handzlik. Wówczas będzie można postawić jej zarzut wyłudzenia pieniędzy.

Parlamentarzyści podejmą ostateczną decyzję w sprawie immunitetu europosłanki podczas sesji plenarnej. Tymczasem, jak informuje RMF FM, Małgorzata Handzlik zrzekła się funkcji skarbnika i zawiesiła członkostwo w Platformie.

Władze klubu mają zajć się tą sprawą jeszcze dziś wieczorem. Najpierw zapoznają się ze szczegółami wniosku prokuratury, a później wysłuchają wyjaśnień Małgorzaty Handzlik.

Wniosek prokuratury trafi do komisji prawnej europarlamentu najprawdopodobniej dopiero w październiku. Od tego czasu do ewentualnego odebrania posłance immunitetu minie najprawdopodobniej kilka miesięcy.

TLa/RMF FM

[fot. wikipedia.pl]
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook