Jedynie prawda jest ciekawa


Europoseł PiS: w Europie zmiana polityki imigracyjnej oznaczałaby polityczne samobójstwo

21.08.2017

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki uważa, że politycy opowiadający się za otwartą polityką imigracyjną nie zmienią zdania, bo oznaczałoby to dla nich "polityczne samobójstwo".

- W Europie Zachodniej większość partii politycznych, większość polityków, którzy rządzą, lub którzy aspirują do rządzenia, to są ludzie, którzy właśnie są odpowiedzialni za tą bezrefleksyjną, nadmiernie otwartą politykę imigracyjną. I teraz zmiana tej polityki oznaczałaby dla nich polityczne samobójstwo - powiedział w poniedziałek rano w Jedynce Polskiego Radia europoseł.

Jego zdaniem politycy lewicowi i liberalni sądzą, że dzięki przyjmowaniu uchodźców do Europy"będzie łatwiej im wygrywać wybory, bo uważają, że te masy ludności napływowej raczej nie będą głosować na partie tradycyjne, chrześcijańskie, konserwatywne, narodowe, tylko będą głosować raczej na lewicę".

Czarnecki był pytany także o film krótkometrażowy, zamieszczony na Twitterze Parlamentu Europejskiego w czwartek, kilka godzin przed zamachem w Barcelonie. W materiale wideo wypowiedziała się m.in. szwedzka europosłanki Cecilia Wikstroem tłumacząc, jakie korzyści może przynieść Europie przyjmowanie uchodźców.

Czarnecki zaznaczył, że wypowiedź europosłanki "jest jej stanowiskiem indywidualnym, nie jest to stanowisko Parlamentu Europejskiego". Wyjaśnił, że "decyzja, żeby taki film w okresie wakacyjnym umieścić, nie była w ogóle dyskutowana na prezydium Parlamentu Europejskiego". - Wyjaśnię tę sprawę jeszcze w tym tygodniu, jak będę w Brukseli - dodał.

PAP

Warto poczytać

 1. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 2. MagdalenaZukFB 25.04.2018

  Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Jest raport śledczych z Egiptu

  Prokuratura prowadząca śledztwo ws. śmierci w Egipcie 27-letniej Magdaleny Żuk otrzymała od tamtejszych organów ścigania odpowiedź w ramach pomocy prawnej - poinformowała PAP w środę Prokuratura Krajowa. W związku z tym polskie śledztwo będzie przedłużone

 3. Kijowskiwiki 25.04.2018

  On wrócił! Kijowski protestuje pod Sejmem

  - Gdyby przeciwko obecnej władzy protestowało Stowarzyszenie Łysych (o ile takie istnieje), Kijowski ogoliłby się na glacę i na pewno dołączyłby do protestu. Tak bardzo kocha demokrację i praworządność. I cudzą kasę - skomentował obecność byłego lidera KOD pod Sejmem jeden z internautów

 4. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

 5. lichocka25042018 25.04.2018

  Lichocka dla wPolsce.pl: Projekt „Zatrzymaj aborcję” ma rozbić prawicę

  Ten projekt jest zły, jest źle napisany również dlatego, że jedne dzieci - te chore - ma chronić, a inne dzieci - zupełnie zdrowe - pozwala zabijać - powiedziała w środę o projekcie "Zatrzymaj aborcję" posłanka PiS Joanna Lichocka.

 6. 1270migalskis12 25.04.2018

  Gdzie ten człowiek ma serce? Popis bezduszności w wykonaniu Marka Migalskiego.

  Gdy cały świat emocjonuje się dramatyczną walką o życie małego Alfi’ego Evansa, są ludzie, na których bezduszność maszyny urzędniczej nie robi wrażenia. Godną politologa wrażliwością społeczną zabłysnął były europoseł Marek Migalski.

 7. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

 8. 1270andrzejdudaetiop 25.04.2018

  Johann: konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany

  Konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany - ocenił w środę przedstawiciel prezydenta w KRS Wiesław Johann. Jego zdaniem należy jasno określić relacje pomiędzy władzą wykonawczą, sądowniczą a ustawodawczą.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook