Jedynie prawda jest ciekawa


Europoseł Bronisław Komorowski? Były Prezydent szuka dla siebie miejsca w polityce

20.10.2017
KomorowskiFlickr
Europoseł Bronisław Komorowski? Były Prezydent szuka dla siebie miejsca w polityce

O planach Komorowskiego informuje "Fakt". Według gazety, najbardziej prawdopodobne jest że wystartuje on w wyborach do Parlamentu Europejskiego, którego obecna kadencja skończy się w 2019 roku.

Jak informuje "Fakt", były prezydent ma planować karierę w PE z dwóch powodów. Po pierwsze, chce znaleźć miejsce dla siebie w polityce. "Zawsze był ministrem, marszałkiem, prezydentem a przynajmniej posłem. Dziś jest panem Bronisławem i tu mu doskwiera" – twierdzi w rozmowie z dziennikiem znajomy byłej głowy państwa. Drugim powodem mają być kwestie finansowe. Prezydencka emerytura wynosi dziś - według różnych źródeł - pomiędzy 4,4 a 6,4 tys. złotych na rękę. Dla porównania, europarlamentarzysta zarabia co najmniej 6,2 tysiące, ale euro. 

Start Komorowskiego nie jest jednak całkowicie pewny. Wiele zależy od tego, czy do wyborów w 2019 roku zostanie zmieniona ordynacja wyborcza. Jak tłumaczy jeden ze współpracowników Grzegorza Schetyny, w przypadku listy krajowej umieszczenie na niej byłego prezydenta nie stanowiłoby problemu i mógłby nawet otwierać listę opozycji. Inaczej jest w obecnej sytuacji, gdyż regionalne listy wyborcze oznaczają walkę w okręgach. Brukselska kariera Komorowskiego nie jest więc taka pewna. 

Fakt/KH 
Fot: PlatformaObywatelskaRP/Flickr

Warto poczytać

 1. 1270dudasrem 24.05.2018

  Prezydent Andrzej Duda: w tym regionie germanizacja się nie udała

  Śrem to miasto bohaterów niepodległości - powiedział prezydent Andrzej Duda w czwartek na spotkaniu w wielkopolskim Śremie. Prezydent podziękował mieszkańcom za ich wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości. Podkreślił, że w tym regionie "germanizacja się nie udała".

 2. 1270joachim 24.05.2018

  "Będziemy dokładać starań, żeby wszyscy obywatele mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa"

  Będziemy dokładać wszelkich starań, żeby wszyscy obywatele mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa, a funkcjonariusze mieli godne warunki, żeby o to bezpieczeństwo dbać - powiedział w czwartek w Gdyni minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

 3. walesa24052018 24.05.2018

  Jak SB opisywała Lecha Wałęsę? Znany historyk udostępnił notatkę służb

  Sławomir Cenckiewicz ujawnił na Twitterze fragment notatki przygotowanej przez Służby Bezpieczeństwa, które opracowały portret psychologiczny Lecha Wałęsy.

 4. kacperplazynski22042018 24.05.2018

  "Spółka, w której doszło do awarii w przepompowni ścieków przekazała do Francji 60 milionów zysków"

  "Spółka Saur Neptun Gdańsk (SNG) przekazała w ciągu 10 lat do Francji ponad 60 mln zł zysków; to "łupienie kieszeni" gdańszczan"

 5. 1270duda01 24.05.2018

  Trzy lata temu Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie

  Mijają trzy lata od wygranej Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Pełniąc funkcję głowy państwa Andrzej Duda odwiedził 176 miejscowości w Polsce, złożył 67 wizyt zagranicznych, przyjął 97 szefów państwa, rządów i następców tronu

 6. 1270morawieckirozwoj 23.05.2018

  Morawiecki: postawiliśmy przed sobą zadanie równomiernego rozwoju Polski

  Inaczej niż nasi poprzednicy postawiliśmy przed sobą takie zadanie, żeby Polska rozwijała się równomiernie - powiedział w środę w Bystrzycy Kłodzkiej premier Mateusz Morawiecki. Apelował o wsparcie dla obozu rządzącego tak, aby mógł "przez najbliższe 5-10 lat zmieniać Polskę".

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook