Jedynie prawda jest ciekawa


Europejskie referendum ws. pakietu klimatycznego

02.01.2012

Solidarna Polska będzie walczyć o zawieszenie realizacji pakietu klimatyczno-energetycznego. - Chcemy zebrać milion podpisów w 7 krajach UE – mówił na konferencji prasowej Zbigniew Ziobro. - To będzie pierwsze w historii Europy takie referendum.

Jak przypomnieli podczas konferencji prasowej w Katowicach posłowie klubu „Solidarna Polska”, konsekwencje realizacji pakietu klimatyczno-energetycznego będą dla Polski dramatyczne. Odczujemy je boleśnie już w 2013 roku. Dostosowanie się do wymogów pakietu spowoduje drastyczne pogorszenie sytuacji życiowej Polaków oraz kolosalne konsekwencje dla polskiej gospodarki.

- To, co jest składnikiem działania dobrej gospodarki to właśnie energia. Jako pierwsi w Europie chcemy uruchomić nasz projekt na Śląsku, bo tu bije serce polskiej gospodarki. To właśnie ten region w pierwszej kolejności odczuje skutki pakietu klimatyczno-energetycznego – mówił Ziobro.

Uruchomienie europejskiej inicjatywy, której autorem jest Ludwik Dorn, ma na zawieszenia pakietu klimatycznego. Jak informuje Solidarna Polska, każdego roku od 2013 co Polska będzie tracić 1 proc. PKB.

Zdaniem posłów, wydatki jakie będziemy musieli ponieść, by dostosować się do wymogów pakietu, wyniosą do 2020 - wg niektórych źródeł - ponad 300 mld zł.

Akcja zbierania podpisów w siedmiu krajach Unii Europejskiej ruszy 1 kwietnia. Do tego czasu trwać będzie kampania informacyjna oraz tworzenie struktur inicjatywy obywatelskiej, złożony z obywateli siedmiu państw.

Jak zapowiada Solidarna Polska, przedsięwzięcie ma odwrócić bieg spraw Unii Europejskiej i przywrócić nadzieję Polsce.

 

PiKa

[fot. sxc.hu]

Warto poczytać

 1. 1270andrewdudin 26.04.2018

  Prezydent: postęp cywilizacyjny kluczowy w budowaniu przyszłości Polski

  Obecnie piszemy nowy rozdział w dziejach Polski, budujemy jej przyszłość na kolejne stulecie, a postęp cywilizacyjny jest kluczowym elementem tego procesu - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej.

 2. 1270moraiweckipm 26.04.2018

  Morawiecki: Polska powinna być centralnym hubem dla gazu amerykańskiego

  Polska otwiera ramiona dla dostawców gazu ze Stanów Zjednoczonych i chciałaby być centralnym hubem dla gazu amerykańskiego na Europę Środkową - mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki podczas polsko-amerykańskiego szczytu gospodarczego.

 3. 1270rafalskamin 26.04.2018

  Rząd przyjął projekt podwyższający rentę socjalną dla osób niepełnosprawnych

  Rząd przyjął projekt ustawy o podwyższeniu renty socjalnej dla osób niepełnosprawnych, do wysokości minimalnej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy; świadczenie wzrośnie z 865,03 zł do 1029,80 zł. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 września, z mocą od 1 czerwca 2018 r.

 4. 1270schetynmapoasm 26.04.2018

  Schetyna: możemy wygrać wybory w 10-14 największych miastach

  Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna ocenił w czwartek, że koalicja tworzona przez jego ugrupowanie i Nowoczesną może wygrać wybory samorządowe w 10-14 największych miastach. Jestem optymistycznie nastawiony po liście kandydatów, którą przedstawił PiS - dodał.

 5. 1270kaczoreknansa 26.04.2018

  Znamy kandydatów PiS na prezydentów miast wojewódzkich. Są mocne nazwiska

  Małgorzata Wassermann, Patryk Jaki i Kacper Płażyński - to chyba najmocniejsze nazwiska wśród zaprezentowanych przez PiS kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich

 6. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 7. MagdalenaZukFB 25.04.2018

  Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Jest raport śledczych z Egiptu

  Prokuratura prowadząca śledztwo ws. śmierci w Egipcie 27-letniej Magdaleny Żuk otrzymała od tamtejszych organów ścigania odpowiedź w ramach pomocy prawnej - poinformowała PAP w środę Prokuratura Krajowa. W związku z tym polskie śledztwo będzie przedłużone

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook