Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Europejskie referendum ws. pakietu klimatycznego

02.01.2012

Solidarna Polska będzie walczyć o zawieszenie realizacji pakietu klimatyczno-energetycznego. - Chcemy zebrać milion podpisów w 7 krajach UE – mówił na konferencji prasowej Zbigniew Ziobro. - To będzie pierwsze w historii Europy takie referendum.

Jak przypomnieli podczas konferencji prasowej w Katowicach posłowie klubu „Solidarna Polska”, konsekwencje realizacji pakietu klimatyczno-energetycznego będą dla Polski dramatyczne. Odczujemy je boleśnie już w 2013 roku. Dostosowanie się do wymogów pakietu spowoduje drastyczne pogorszenie sytuacji życiowej Polaków oraz kolosalne konsekwencje dla polskiej gospodarki.

- To, co jest składnikiem działania dobrej gospodarki to właśnie energia. Jako pierwsi w Europie chcemy uruchomić nasz projekt na Śląsku, bo tu bije serce polskiej gospodarki. To właśnie ten region w pierwszej kolejności odczuje skutki pakietu klimatyczno-energetycznego – mówił Ziobro.

Uruchomienie europejskiej inicjatywy, której autorem jest Ludwik Dorn, ma na zawieszenia pakietu klimatycznego. Jak informuje Solidarna Polska, każdego roku od 2013 co Polska będzie tracić 1 proc. PKB.

Zdaniem posłów, wydatki jakie będziemy musieli ponieść, by dostosować się do wymogów pakietu, wyniosą do 2020 - wg niektórych źródeł - ponad 300 mld zł.

Akcja zbierania podpisów w siedmiu krajach Unii Europejskiej ruszy 1 kwietnia. Do tego czasu trwać będzie kampania informacyjna oraz tworzenie struktur inicjatywy obywatelskiej, złożony z obywateli siedmiu państw.

Jak zapowiada Solidarna Polska, przedsięwzięcie ma odwrócić bieg spraw Unii Europejskiej i przywrócić nadzieję Polsce.

 

PiKa

[fot. sxc.hu]

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook