Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ekshumacja Janusza Kurtyki

13.03.2012

Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie zdecydowała o ekshumacji Janusza Kurtyki – dowiedziało się nieoficjalnie RMF FM.

Ekshumacja i badanie zwłok Janusza Kurtyki zostaną przeprowadzone w najbliższych dniach. Rodzina miała zastrzeżenia do rosyjskiej dokumentacji sekcji zwłok byłego prezesa IPN-u.

Wątpliwości budzą także protokoły z sekcji zwłok Stefana Melaka i Przemysława Gosiewskiego. Polscy śledczy nie mają pewności czy sekcje zwłok przeprowadzone  tuż po katastrofie były prawidłowe. Rodzina Przemysława Gosiewskiego od początku przedstawiała rozbieżności protokołu ze stanem faktycznym, dotyczące wyglądu fizycznego i stanu zdrowia.

W sierpniu 2011 ekshumowano ciało Zbigniewa Wassermanna. Ponowne przebadanie ciała dowiodło, że podejrzenia rodziny były w pełni uzasadnione. Rozbieżności w  rosyjskich i polskich dokumentach sekcyjnych były porażające. Ciało posła PiS badali specjaliści z Wrocławia. Rosyjskie protokoły zawierały ponadto liczne braki, które nie pozwoliły biegłym na ustalenie  czy obrażenia wewnętrzne powstały w momencie śmierci, czy może później.

 

PiKa, rmf24.pl

[fot. PAP]

Słowa kluczowe:

Kurtyka

,

ekshumacje

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook