Jedynie prawda jest ciekawa

Dymisje za honory dla kata

14.10.2014

Szef MON Tomasz Siemoniak odwołał ze stanowisk dowódcę oraz komendanta garnizonu Koszalin. Odwołanie ma związek z przyznaniem wojskowej asysty honorowej na pogrzeb stalinowskiego prokuratora Wacława Krzyżanowskiego.

W poniedziałek Tadeusz Płużański na portalu wPolityce.pl poinformował, że prokurator, który wydał wyrok śmierci na Danutę Siedzikównę - „Inkę” został pochowany w wojskowej asyście honorowej.

Zaskakująco szybko na tę publikację zareagował na Twitterze Tomasz Siemoniak. Szef MON zażądał wyjaśnień ws. asysty wojskowej na pogrzebie mordercy „Inki”.

Teraz okazuje się, że wobec osób odpowiedzialnych za przyznanie asysty wojskowej na pogrzebie Wacława Krzyżanowskiego zostały wyciągnięte konsekwencje kadrowe.

Jak informuje rmf24.pl, wniosek o asystę w dowództwie garnizonu „Koszalin” złożył Związek Żołnierzy Wojska Polskiego. - Wniosek spełniał warunki formalne, zabrakło czujności ze strony dowódcy — tłumaczył rzecznik MON Jacek Sońta.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JUB

[fot. Jan Lorek]
Słowa kluczowe:

pogrzeb

,

Inka

,

Prokuratury

,

wyrok

,

żołnierze

Warto poczytać

 1. 02CHMIELNA70UCHYLONASI27072017 27.07.2017

  Komisja ds. reprywatyzacji naprawia gigantyczną aferę w stolicy

  Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji uchyliła decyzję prezydent Warszawy ws. Chmielnej 70. To grunt tuż przy Pałacu Kultury warty 160 mln zł. Wyłudzono go, mimo że dawny właściciel uzyskał już odszkodowanie. Komisja podjęła decyzję na swoim niejawnym posiedzeniu.

 2. SzymanskiFlickr 27.07.2017

  Szymański o propozycji spotkania KE-V4: jest wiele spraw, które wymagają rozmowy

  Jest wiele trudnych spraw, które wymagają politycznej wyobraźni i szczerej rozmowy; Polska jest zawsze gotowa do takiego dialogu - powiedział w czwartek PAP wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański odnosząc się do propozycji spotkania w formacie KE-V4.

 3. Policja 27.07.2017

  Nowoczesna: mamy dziś do czynienia z państwem policyjnym

  "Państwo policyjne" - tak poseł Nowoczesnej Adam Szłapka skomentował doniesienia "GW", według których policja śledziła lidera partii Ryszarda Petru. Zażądał w tej sprawie wyjaśnień od premier Beaty Szydło i zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

 4. lichocka16062017 27.07.2017

  Lichocka: Timmermans nie ma podstaw, żeby pouczać polski Sejm, jakie ma uchwalać ustawy

  Wiceszef KE Frans Timmermans nie ma żadnych podstaw, żeby pouczać Polaków i polski Sejm, jakie mają uchwalać ustawy - uważa posłanka PiS Joanna Lichocka z Rady Mediów Narodowych. Sądownictwo to kwestia państw członkowskich i politykom KE nic do tego - dodała.

 5. gdanskwoda 27.07.2017

  Dramatyczna sytuacja w Trójmieście. Będzie kolejna powódź?

  Gwałtowne opady od środy zagrażają zalaniem niektórych osiedli.

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook