Jedynie prawda jest ciekawa

Dwulatki pójdą do przedszkola?

04.03.2013

Minister Edukacji Narodowej - Krystyna Szumilas chce wysłać dwuletnie dzieci do przedszkoli. Rodzice maluchów i pedagodzy nie zostawiają suchej nitki na tym pomyśle.

Pedagodzy, a zwłaszcza rodzice maluchów nie mogą wyjść z osłupienia, gdy dowiadują się, że maleńki człowiek, który dopiero wchodzi w fazę nauki samodzielności.

- Dwuletnie dziecko nie jest gotowe, aby iść do przedszkola. Nie jest samodzielne, nie może chodzić bez pampersa. Dopiero uczy się posługiwać – mówi „Gazecie Polskiej Codziennie” pan Maciej z Warszawy, ojciec dwuipółletniego.

Jeszcze ostrzej pomysł Ministerstwa Edukacji Narodowej oceniają pedagodzy.

- Czy dążymy do modelu wychowania w stylu północnokoreańskim? – pyta prof. Aleksander Nalaskowski.

Najciekawszy jest jednak powód tej kolejnej „reformy” szykowanej przez rząd Donalda Tuska. Skoro bowiem żłobków jest 700, a przedszkoli 700 tysięcy, to czemu nie skierować do nich dzieci nadających się do żłobków? – tak przebiegał proces myślowy w MEN.

Najwyraźniej nie dotarła tam wiedza, że dwuletnie dziecko potrzebuje bardziej opieki i wychowania niż edukacji, nawet tej wstępnej.

Slaw/ "GPC"

[FOTO: 

Słowa kluczowe:

dzieci

,

żłobki

,

przedszkola

Warto poczytać

 1. HGW09082017 21.09.2017

  Urząd Skarbowy wszedł na konto Gronkiewicz-Waltz!

  Urząd Skarbowy zajął na prywatnym rachunku bankowym prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz ponad 12 tys. zł - dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do komisji weryfikacyjnej. Chodzi o grzywny - wraz z odsetkami - jakie nałożyła na nią komisja za niestawiennictwo na czterech rozprawach.

 2. GryglasNSZ 20.09.2017

  Nowoczesna udzieliła nagany posłowi za oddanie szacunku żołnierzom Polskiego Podziemia. "To sprzeczne z ideami i programem naszej partii"

  Posłowi Zbigniewowi Gryglasowi udzielono nagany za „zajmowanie postaw sprzecznych z programem i ideami Nowoczesnej, w szczególności takich, które mogą być odbierane za przejaw przyzwalania na zachowania nacjonalistyczne i ksenofobiczne”

 3. Blaszczak20092017 20.09.2017

  Błaszczak: nie ma przyzwolenia na nadużycia, szczególnie w policji

  Nie ma przyzwolenia na jakiekolwiek nadużycia, szczególnie w policji; liczę, że sprawa zostanie wyjaśniona - powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak, pytany o dwoje policjantów z Zabrza, którzy targnęli się na życie po tym, jak sąd zdecydował o ich aresztowaniu.

 4. Meksyk200920171 20.09.2017

  Polska pomoże poszkodowanym w Meksyku. Jest deklaracja MSWiA

  Szef MSWiA Mariusz Błaszczak podkreślił, że polscy ratownicy są gotowi nieść pomoc w takich sytuacjach jak trzęsienie ziemi w Meksyku. Zgłosiliśmy gotowość, czekamy na wnioski ze strony meksykańskiej - powiedział w środę minister, pytany o ewentualną pomoc dla tego kraju.

 5. Sejm2107 20.09.2017

  Klub PiS powiększył się o 2 posłanki

  Na polskiej scenie politycznej powstaje nowe ugrupowanie - Partia Republikańska, która ma współtworzyć Zjednoczoną Prawicę - poinformowali w środę działacze ruchu republikanów. Dwie posłanki sejmowego koła Republikanie - Anna Siarkowska i Małgorzata Janowska dołączą do klubu PiS.

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook