Jedynie prawda jest ciekawa


Dworczyk: MON nie ma nic do ukrycia

18.05.2017

PiS od zawsze podkreślało, że ludziom trzeba pomagać tam, gdzie mieszkają -powiedział w „Salonie politycznym Trójki” (Program III Polskiego Radia) wiceszef MON, Michał Dworczyk.

W tej chwili nie istnieje skuteczny mechanizm pełnej weryfikacji większości ubiegających się o pobyt na terenie UE- zaznaczył. Dworczyk został również zapytany o możliwość objęcia teki ministra obrony narodowej. To ploteczki dziennikarskie. Nie ma rozmów w rządzie o zmianach personalnych- uciął spekulacje. Jak zaznaczył polityk: Antoni Macierewicz jest niesprawiedliwie atakowany za reformy, które przeprowadza.

Michał Dworczyk odniósł się również do działań reprezentowanego przez siebie resortu. Projekt budowy Wojsk Obrony Terytorialnej do 2019 roku pochłonie około 3,5 mld zł- powiedział. Mamy wyższy budżet na modernizację armii, budowa WOT nie zabierze tych pieniędzy- zapewnił gość radiowej „Trójki”. Wiceminister obrony narodowej zwrócił również uwagę na zaniechania poprzedniej ekipy.

Fakt, że na wschód od Warszawy nie ma żadnej większej jednostki wojska, jest dowodem, że coś w tej sprawie było nie tak- powiedział. Zapytany o sprawę dr. Wacława Berczyńskiego, zaznaczył: MON nie ma nic do ukrycia, udostępniamy wszystkie dokumenty.

fot. [Fratria]

pc/gah/radiowa Trójka

Warto poczytać

 1. RafalskaFlickr 24.04.2018

  PO chce dymisji Rafalskiej. Za 500+, leki dla seniorów, czy spadek bezrobocia?

  Absolutnie powinno dojść do dymisji minister Elżbiety Rafalskiej, to byłby gest rządu, który przyznałby się, że przez 2,5 roku sprawę opiekunów niepełnosprawnych zostawił nierozwiązaną - ocenił szef klubu PO Sławomir Neumann. Będziemy rozmawiać o wniosku ws. wotum nieufności dla Rafalskiej - dodał

 2. HGWPOFlickr 24.04.2018

  Kolejne zatrzymania w sprawie afery reprywatyzacyjnej. A HGW przez lata nie widziała problemu

  Przez lata władze Warszawy udawały że nic się nie dzieje. Tymczasem na polecenie prokuratora policja zatrzymała we wtorek rano dwie osoby w związku z nieprawidłowościami przy reprywatyzacji nieruchomości przy ul. Skaryszewskiej 11 w Warszawie

 3. ipn23042018 23.04.2018

  Ważna opinia! K. Szwagrzyk: "W Jedwabnem powinna zostać wznowiona ekshumacja"

  "Ekshumacja w Jedwabnem, gdzie 10 lipca 1941 r. doszło do masowej zbrodni na ludności żydowskiej, powinna zostać wznowiona"

 4. prezduda23042018 23.04.2018

  Szef kancelarii premiera o decyzji prezydenta Dudy: "To jest wielkie zaniedbanie"

  "Jestem bardzo niezadowolony z braku ustawy degradacyjnej; bardzo liczyłem, że zostanie ona podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę."

 5. Niedzielabezhandlu 23.04.2018

  Nadchodzi apokalipsa. Znany kabaret znakomicie wyśmiał panikę związaną z zakazem handlu w niedzielę [WIDEO]

  Rodziny walczące o przetrwanie. Pustka wokół centrów handlowych. Wojsko traci kontrolę, a na czarnym rynku ceny osiągają zawrotne sumy

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook