Jedynie prawda jest ciekawa

Dworak przed Trybunałem Stanu?

25.01.2013

21 lutego sejmowa Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej przesłucha czterech członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, których dotyczy wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu w związku z konkursem koncesyjnym na MUX-1 - informuje "Nasz Dziennik".

Członkowie Krajowej Rady, których dotyczy oskarżenie to: przewodniczący Jan Dworak, Witold Graboś, Krzysztof Luft oraz Sławomir Rogowski. Piąty członek KRRiT – Stefan Pastuszka, związany z PSL, nie jest objęty oskarżeniem, ponieważ nie uczestniczył w podejmowaniu decyzji koncesyjnej.

Przesłuchanie świadków oskarżenia odbędzie się z kolei 7 marca. Jak wskazuje ND, na długiej liście świadków znajdują się na niej m.in. dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk, a także dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis Lidia Kochanowicz.

Do tajnych akt sprawy będa mieli dostęp wyłącznie członkowie komisji - zapoznając się z aktami nie będą mogli jednak robić odpisów ani notatek. Zapoznanie się z aktami pozwoli posłom przygotować pytania, na które będą musieli odpowiedzieć członkowie Krajowej Rady oraz świadkowie.

Komisja zatwierdziła wczoraj dwóch ekspertów prawnych, z których pomocy będzie korzystać. Przewodniczącym liczącej 18 posłów komisji jest Andrzej Halicki z PO. Posiedzenia komisji będą zamknięte dla dziennikarzy.

Greg/"Nasz Dziennik"
[fot. krrit.gov.pl/Jarosław Firlej]
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook