Jedynie prawda jest ciekawa


Duda: Związkowcy powinni kandydować

05.04.2017

Przewodniczący "Solidarności" będzie namawiał związkowców do startu w wyborach samorządowych.

Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda powiedział w środę, że związkowcy powinni kandydować w najbliższych wyborach samorządowych. Według niego nie jest ważne, z jakich list będą startować, warto, by aktywnie uczestniczyli w tych wyborach.

W środę w Tarnowie PAP zapytała Piotra Dudę, czy władze "Solidarności" zamierzają przedstawić wytyczne dla związkowców dotyczące zasad ich kandydowania w wyborach samorządowych. Szef "S" odpowiedział, że być może zostaną wypracowane jakieś sugestie, ale nic nie jest przesądzone, łącznie z możliwością wystawienia własnych list wyborczych.

"Nawet brak decyzji będzie zielonym światłem do bycia radnym i angażowania się w wybory samorządowe, bo to jest dla nas, dla związku zawodowego +Solidarność+ podstawa" - powiedział przewodniczący. Według niego dla związkowców najważniejsze są wybory samorządowe, bo one decydują o "naszych małych ojczyznach". "Będę namawiał związkowców, żeby stawali (do wyborów - PAP) obojętnie z jakiej listy, bo to jest zaangażowanie w sprawy społeczne" - podkreślił.

"Z poziomu gminy, powiatu, województwa można bardzo wiele uzyskać, jeśli chodzi o poprawę swojego regionu i funkcjonowanie zakładów pracy" - dodał Duda. Poinformował, że we wtorek szefowie regionów "S" wstępnie rozmawiali w Kielcach na temat wyborów samorządowych. Być może - zaznaczył - na kolejnym takim spotkaniu zapadną bardziej konkretne decyzje dotyczące zasad kandydowania członków związku. "Każda sytuacja i każda opcja musi być brana pod uwagę (...). Jedno wiem, że w samorządach nie może nas zabraknąć" - podkreślił Piotr Duda.

mly/PAP

fot. [Telewizja Republika]

Warto poczytać

 1. mazurek09032018 18.07.2018

  To będzie najważniejsza komisja śledcza w tej kadencji. Znamy kandydatów PiS

  Kazimierz Smoliński, Małgorzata Janowska, Marcin Horała, Wojciech Murdzek, Andrzej Matusiewicz, zostaną zgłoszeni jako kandydaci PiS do komisji śledczej ds. VAT

 2. rostowski18072018 18.07.2018

  Czas na trudne pytania. Rostowski przed komisją śledczą ds. Amber Gold

  W środę po godz. 10 sejmowa komisja śledcza rozpoczęła posiedzenie, na którym przesłuchuje b. ministra finansów w rządzie PO-PSL Jana Vincenta Rostowskiego.

 3. gersdorf03072018 18.07.2018

  Gersdorf: Jestem I prezesem SN do 2020 roku, nikt tego nie zmieni

  Jestem I prezesem Sądu Najwyższego do 2020 r., nikt tego nie zmieni, bo normy konstytucyjne są najważniejsze i nie można ich zmieniać zwykłymi ustawami – powiedziała dziennikarzom Małgorzata Gersdorf, która w środę przybyła do Sądu Najwyższego.

 4. sejm18072018 18.07.2018

  Rozpoczęło się trzydniowe posiedzenie sejmu. Czym zajmą się posłowie?

  Sejm, który w środę po godz. 9 rozpoczął trzydniowe posiedzenie, zajmie się projektem PiS zmian w Kodeksie wyborczym dotyczącym wyborów do PE, projektem dot. zmian w procedurze wyboru I prezesa SN oraz projektem zmian w Prawie o prokuraturze, w ustawie o SN oraz w ustawie o KRS.

 5. orlik170702018 17.07.2018

  „Orliki” się rozpadają. Nawet Wyborcza przyznaje, że sztandarowy projekt rządu PO-PSL okazał się klapą

  Ten pomysł miał być jednym z największych osiągnięć rządu Donalda Tuska

 6. konstanty-rokicki17072018 17.07.2018

  Uratował ogromną liczbę istnień w czasie Zagłady. Po wojnie o nim zapomniano, choć jego postawa zasługuje na nieśmiertelną chwałę

  60 lat temu, tj. 18 lipca 1958 roku, zmarł w Lucernie były polski wicekonsul w Szwajcarii, którego okres sprawowania funkcji dyplomatycznej w europejskim państwie przypadł na czas II wojny światowej.

 7. akta17072018 17.07.2018

  Wiadomo już kto palił karty do głosowania i akta sądowe. Sprawę wyjaśnia straż pożarna

  Strażak z OSP w Ożarowie Mazowieckim stwierdził w rozmowie z PAP, że ujawnione w Gołaszewie spalone akta i karty do głosowania to nie efekt przestępstwa. Leszek Stachlewski poinformował, że w pustostanie prowadzone były... badania naukowe dotyczące gaszenia pożarów w archiwach sądowych.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook