Jedynie prawda jest ciekawa


Duda zapowiada akcję "Sprawdzam polityka"

09.10.2015

"Tak, pani premier powinna się martwić naszą kampanią" - mówi szef "Solidarności" Piotr Duda w rozmowie z "Naszym Dziennikiem". Te słowa są reakcją na oskarżenia ze strony Ewy Kopacz pod adresem związku.

Premier uważa, że kampania www.sprawdzampolityka.pl to dowód na polityczną działalność "Solidarności" i wsparcie dla partii politycznej.

"To nie nasza wina, że PiS, SLD, SP głosowały inaczej niż koalicja PO-PSL. Do tego dochodzi ordynarne oszustwo wobec górników, z którymi zawarła porozumienie i go nie dotrzymała. Tak, pani premier powinna się martwić naszą kampanią, która o tym przypomina" - mówi Duda.

"Jak człowiek, który dzięki nowelizacji kodeksu pracy stracił płatne nadgodziny, przypomni sobie, że to premier Kopacz mu to zafundowała, to liczę na to, że się wzburzy i przy wyborach wyśle tę panią polityczną emeryturę. Ją i innych szkodników" - dodaje szef "Solidarności".

Szef "Solidarności" opisał jak działa strona www.sprawdzampolityka.pl, podając statystyki wyświetleń. Okazuje się, że większość odwiedzających to użytkownicy z wielkich miast, korzystający z urządzeń mobilnych. Ci ludzie, to zdaniem Dudy, potencjalny elektorat Platformy.

"Ale kampania dopiero ruszyła, a my uruchamiamy jeszcze kilka działań, które będą ją wzmacniały. W trzecim dniu kampanii mamy blisko 20 tys. nowych użytkowników i blisko 200 tys. odsłon. Jeśli t tendencja się utrzyma, a mam nadzieję, że będzie lepiej, poprawimy wynik z eurowyborów, gdzie w trzy tygodnie zanotowaliśmy blisko 2 mln odsłon" - twierdzi Piotr Duda.

"Teraz rozumie pan, dlaczego Ewa Kopacz i jej otoczenie tak ostro atakują "Solidarność"" - podsumowuje.

mly/wPolityce.pl

[fot. wPolityce.pl/ANSA]

Warto poczytać

 1. Kogut190120181 19.01.2018

  Fala krytyki po głosowaniu w sprawie senatora Koguta "To więcej niż zbrodnia, to błąd"

  "Jeśli PiS przegra, to właśnie przez pychę. Wstyd", "Izba kolesiów" - tak internauci komentują decyzję Senatu o niewyrażeniu zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta

 2. Petruflickr 19.01.2018

  Spisek? Petru ujawnia kulisy jego odwołania z przewodniczącego Nowoczesnej

  - Wtedy każdy gdzieś leciał, z innych partii też lecieli - tak o słynnym locie podczas puczu grudniowego mówi dziś Ryszard Petru. W rozmowie z tvn24 były lider Nowoczesnej przekonywał, że padł ofiarą spisku wewnątrz partii

 3. Kogut19012018 19.01.2018

  Jest decyzja Senatu w sprawie senatora Koguta. Miał przyjmować łapówki

  Senat nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała do izby prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu

 4. 1270europesjkademokraci 19.01.2018

  Stefan Niesiołowski w PSL? Będzie ratował kolegów

  Koło Unii Europejskich Demokratów chce wesprzeć PSL w przypadku, gdyby Stronnictwo utraciło wymaganą liczbę posłów do tworzenia klubu parlamentarnego - dowiedziała się PAP od polityków tego koła.

 5. 1270ludziesacase 19.01.2018

  Bielan: decyzja polityczna ws. reparacji - po zakończeniu prac zespołu parlamentarnego

  - Kwestia odszkodowań wojennych nie była jeszcze poruszana w oficjalnych relacjach z Niemcami; decyzja polityczna w tej sprawie będzie podejmowana po zakończeniu prac parlamentarnego zespołu ds. reparacji - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

 6. duda180102018 18.01.2018

  Historyczne przemówienie. Andrzej Duda wystąpił przed Radą Bezpieczeństwa ONZ

  - Nie tylko agresja, ale próby budowania agresywnych zdolności stanowią naruszenie międzynarodowych norm - powiedział prezydent Andrzej Duda w Nowym Jorku.

 7. Sejm06122017 18.01.2018

  To jest pogrom. PiS z trzykrotnie większym poparciem niż PO

  Gdyby wybory odbyły się w styczniu, na PiS zagłosowałoby 44 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu, PO uzyskałaby 15 proc. poparcia, do Sejmu weszłyby też Nowoczesna (6 proc.) i Kukiz'15 (5 proc.) - wynika z sondażu CBOS przeprowadzonego po rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook