Jedynie prawda jest ciekawa

Duda zachęca: Polaku, sprawdź polityka!

05.05.2014

„Musimy doprowadzić do sytuacji, gdzie politycy będą bardziej bali się wyborców, niż szefa swojej partii” - mówi lider „Solidarności” Piotr Duda.

Zgodnie z zapowiedziami „Solidarność” uruchomiła portal internetowy, na którym każdy może sprawdzić, jak konkretny parlamentarzysta głosował w sprawach ważnych dla sytuacji pracowników w Polsce.

„Witam na stronie www.sprawdzampolityka.pl, pierwszego w Polsce tak prostego narzędzia, które pozwoli lepiej kontrolować reprezentujących nas polityków” - tłumaczy Piotr Duda w serwisie.

Lider związkowców wskazuje, że dzięki portalowi „każdy może sprawdzić jak poseł czy senator z jego okręgu głosował w sprawach najważniejszych z punktu widzenia spraw pracowniczych, społecznych i obywatelskich”. Duda zaznacza, że „dzięki tej wiedzy będziecie mogli Państwo bardziej świadomie podejmować decyzje wyborcze”.

Piotr Duda tłumaczy, że politycy powinni bać się bardziej swoich wyborców. „Jako społeczeństwo musimy doprowadzić do sytuacji, gdzie politycy będą bardziej bali się wyborców, niż szefa swojej partii. Żeby politycy wykonywali wolę społeczeństwa, a działali na rzecz interesu swojej partii” - tłumaczył lider „Solidarności”.

Związkowiec dodaje, że „w bieżących wyborach do Europarlamentu startuje blisko 120 posłów i senatorów”. „Kliknij na ikonę Eurowybory i zobacz jak głosowali w Polsce. Jest pewne, że tak samo będą głosować w Parlamencie Europejskim. Sprawdź, czy tego chcesz. Sprawdź i podejmij świadomą decyzję” - zachęca Piotr Duda.

TK
[Fot. PAP/Adam Warżawa]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook