Jedynie prawda jest ciekawa


Duda w Koszalinie: Nie - szalonej prywatyzacji!

18.05.2015

Kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda powiedział w poniedziałek w Koszalinie, że jest przeciwko "szalonej prywatyzacji", która często prowadzi do sprzedaży polskiego majątku za bezcen. Trzeba docenić polskich przedsiębiorców, przeciwdziałać przestępstwom podatkowym - dodał.

"Jestem przeciwnikiem szalonych działań prywatyzacyjnych, które często prowadzą do tego, że sprzedajemy nasz majątek za bezcen. Jestem zwolennikiem tego, by wreszcie była doceniona polska przedsiębiorczość" - mówił Duda na spotkaniu z mieszkańcami Koszalina.

Powiedział, że jest przeciwny stwarzaniu warunków, w których wielkie sieci supermarketów płacą w Polsce "grosze podatków" w porównaniu z obrotami, a rodzimi, drobni przedsiębiorcy nie są w stanie udźwignąć ciężaru podatkowego i drobne, rodzime przedsięwzięcia gospodarcze, np sklepiki, znikają w całej Polsce.

"Mówi się o nierentownych kopalniach, a one odprowadzają rocznie do budżetu prawie dwa razy tyle danin publicznych, co banki" - mówił kandydat PiS. Dodał, że nikt nie próbuje zatrzymać procesów, w których "60 proc. banków znajduje się w zagranicznych rękach, a olbrzymie pieniądze co roku są transferowane za granicę".

Duda mówił też o luce w systemie podatku VAT, czyli środkach, które nie wpływają do budżetu państwa na skutek "grubych" przestępstw gospodarczych "na które jak widać przymyka się oko" - według kandydata PiS jest to co najmniej 50 mld zł rocznie.

Duda stwierdził także, że w latach 2005-2007, gdy premierami byli najpierw Kazimierz Marcinkiewicz a potem Jarosław Kaczyński, wydajność podatkowa wzrosła z 14 proc. do 17 proc. a teraz znów jest na poziomie 14 proc. "Państwo doskonale wiecie, kto dzisiaj robi przestępstwa na VAT-cie, co to są za grupy" - powiedział.

Ocenił, że dzisiaj Polska potrzebuje mądrej polityki, równego traktowania obywateli. "Dzisiaj Polska potrzebuje, by do tych, którym najtrudniej się żyje, wreszcie wyciągnięto rękę, by państwo wyciągnęło dziś rękę dając im możliwość" - powiedział Duda. W tym kontekście wymienił m.in. podniesienie kwoty wolnej od podatku oraz obniżenie wieku emerytalnego.

Kandydat PiS mówił m.in. że dziś obowiązkiem prezydenta jest stawać w obronie polskiego węgla oraz polskiej ziemi. Podkreślał, że prezydent powinien być wyczulony na sprawy społeczne, państwowe, podniesienia jakości życia w Polsce.

ansa/PAP

[fot. twitter]

Warto poczytać

 1. timmer18062018 18.06.2018

  Obywatele RP proszą Timmermansa o pomoc. Wiceszef KE: „Głos polskiego społeczeństwa jest ważny”

  "Wiceszef KE Frans Timmermans sprawia wrażenie człowieka zdeterminowanego do obrony własnego stanowiska, w kwestiach dot. podstaw UE i praworządności prezentuje stanowisko niewzruszone"

 2. trzaskowskitwt18062018 18.06.2018

  Trzaskowski nadal się pogrąża. To nie koniec skandalicznych wypowiedzi

  Polityk Platformy Obywatelskiej w porannym programie Radia Zet zasugerował, że warunkiem dotacji z Unii Europejskiej jest to, kto rządzi Polską.

 3. jurgiel18062018 18.06.2018

  Zmiana w ministerstwie. Krzysztof Jurgiel rezygnuje ze stanowiska

  Minister Krzysztof Jurgiel złożył w poniedziałek ze względów osobistych rezygnację ze stanowiska Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - poinformowało biuro prasowe resortu rolnictwa

 4. trzasko06062018 18.06.2018

  Trzaskowski naprawdę to powiedział! "Pieniądze z UE popłyną wówczas, gdy PiS przegra wybory"

  Kandydat opozycji odniósł się do sporu Polski z Komisją Europejską.

 5. pogotowie12062018 18.06.2018

  Śmierelny wypadek. Autobus wpadł do rowu

  W miejscowości Konstantynowo (Kujawsko-Pomorskie) trwa akcja ratunkowa po wypadku autobusu, w którym zginęły 2 osoby, a szesnaście jest rannych. Na miejsce zdarzenia przyleciały dwa śmigłowce LPR i dojeżdżają kolejne karetki pogotowia.

 6. respectus170602018 17.06.2018

  „Polacy po swoje!”. Kolejny spot, który budzi ogromne emocje. Jedni chwalą, inni wolą nie komentować

  Na Twitterze zaprezentowano nowy spot kampanii #RespectUs. Wideo wzbudziło gorące emocje.

 7. Petru-15062018 17.06.2018

  Niesamowite. Jednak powstanie kolejna partia Ryszarda Petru. Znamy szczegóły!

  Stowarzyszenie b. lidera Nowoczesnej tworzy właśnie "Plan Naprawy Państwa", czyli program nowego ugrupowania, alternatywny dla polityki PiS. Ujawniamy szczegóły i kolejny plan Petru.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook