Jedynie prawda jest ciekawa


Duda rzuca rękawicę Tuskowi

11.09.2012

Będziemy walczyć o to, żeby Tusk i PO stracili władzę. Nie mamy innego wyjścia, musimy wyjść na ulicę” - powiedział przewodniczący NSZZ „Solidarność"Piotr Duda w radiu RMF FM.

W polityce zapowiada się gorąca jesień. A to za sprawą związkowców z "Solidarności", którzy mają dość jałowych negocjacji z rządem.  Przewodniczący Piotr Duda zapowiada manifestacje i nie ukrywa, że ich celem będzie doprowadzenie do zmiany rządu.

„Chciałem współpracy, ale ten rząd pokazuje, że dialog ma gdzieś, że nasze miejsce jest na ulicy. Przyjmujemy to wyzwanie.” Piotr Duda, gość Kontrwywiadu RMF FM. „Rząd nie chce usiąść i z nami rozmawiać. Trzeba zrobić coś, żeby tego premiera już nie było”- mówi Duda. Kto po Tusku?  „Nie kibicujemy ani PO, ani partii Palikota, ani SLD”

Musimy wyjść na ulicę. Na forum międzynarodowym będziemy się domagać prawa do strajku ponadnarodowego i strajku przeciw polskiemu rządowi”- mówi Duda. I tłumaczył: "Tusk powinien o tym wiedzieć, że "Solidarność" nie odpuści. Będziemy walczyć, aby ustawa 67 została wyrzucona do kosza, czekamy, co z naszymi ustawami śmieciowymi o agencjach pracy tymczasowej i oczywiście czekamy, co trybunał zrobi ze skargą, którą złożyliśmy w sprawie ustawy 67.

Lider "Solidarności" jest wstrzemięźliwy we wskazywaniu kandydatur ewentualnego przyszłego rządu.

„Średnio ludzi interesuje, kto będzie kandydatem PiS na wirtualnego premiera”- stwierdził. „29 września będzie dniem, kiedy staniemy w obronie Telewizji Trwam, zaprotestujemy przeciwko reformie emerytalnej. Ludzie chcą się wykrzyczeć. Mam nadzieję, że kwestia tego, kto będzie kandydatem PiS na premiera, nie zdominuje tego dnia. Zrobię wszystko, żeby tak się nie stało. Kandydat PiS nie interesuje ludzi”- mówił gość RMF FM.

„To nic, że mówią, że NSZZ to przybudówka PiS. Mogą nawet mówić, że jesteśmy przybudówką Al-Kaidy. Ci, którzy nas znają, wiedzą, jaka jest prawda”- dodał.

Duda ujawnił też, że po spotkaniu z Mittem Romneyem Lech Wałęsa dostał list od związkowców amerykańskich, w którym autorzy napisali, że są nim rozczarowani. "On im odpisał, że w Polsce zadają się z ludźmi, którzy chcą go wymazać z kart historii. Wałęsa powinien pamiętać za co dostał nagrodę Nobla”- podkreślił Piotr Duda.

ansa/RMF FM

[fot.PAP/Piotr Wittman]

Warto poczytać

 1. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

 2. w-tyle-wizji-21072018 21.07.2018

  Wzruszający apel prawnuka polskiego bohatera. Ta wypowiedź przejdzie do historii!

  Piątkowe wydanie „W tyle wizji” zostało całkowicie poświęcone protestom przed gmachem Sejmu oraz Małgorzacie Gersdorf

 3. policjasejm21072018 21.07.2018

  Cztery osoby w areszcie po protestach przed Sejmem. Dziennikarz Gazety Wyborczej namawia do walki z policją

  Do „odbijania” zatrzymanych i walki z policją namawiał protestujących Wojciech Czuchnowski, dziennikarz Gazety Wyborczej.

 4. schmidt-20072018 20.07.2018

  Schmidt usprawiedliwia akcję z bagażnikiem. Absurdalne tłumaczenie

  Posłanka Joanna Schmidt na antenie Polsat News odniosła się do ostatnich wydarzeń przed gmachem polskiego Sejmu. Parlamentarzystka zdecydowała się na przewiezienie dwóch osób w bagażniku swojego samochodu

 5. Petruflickr 20.07.2018

  Skandaliczny wpis Petru! Polityk zaatakował Annę Walentynowicz

  Sejm przyjął dziś większością głosów uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz.

 6. duda08032018 20.07.2018

  Prezydent zapowiedział 2-dniowe referendum ws. zmian w Konstytucji

  Prezydent RP Andrzej Duda na piątkowej konferencji zapowiedział dwudniowe referendum dotyczące zmian w konstytucji, które ma się odbyć w dniach 10-11 listopada

 7. 1270zamkniete3opaze 20.07.2018

  Odrażająca manipulacja polskojęzycznej niemieckiej gazety

  To już wyższy poziom manipulacji. Dziennikarze „Gazety Wrocławskiej” z należącej do niemieckiego koncernu grupy Polska Press udowodnili, że im nie jest wszystko jedno. Kto według nich odpowiada za plagę sinic i pozamykane polskie plaże? Wiadomo – PiS

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook