Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Duda rzuca rękawicę Tuskowi

11.09.2012

Będziemy walczyć o to, żeby Tusk i PO stracili władzę. Nie mamy innego wyjścia, musimy wyjść na ulicę” - powiedział przewodniczący NSZZ „Solidarność"Piotr Duda w radiu RMF FM.

W polityce zapowiada się gorąca jesień. A to za sprawą związkowców z "Solidarności", którzy mają dość jałowych negocjacji z rządem.  Przewodniczący Piotr Duda zapowiada manifestacje i nie ukrywa, że ich celem będzie doprowadzenie do zmiany rządu.

„Chciałem współpracy, ale ten rząd pokazuje, że dialog ma gdzieś, że nasze miejsce jest na ulicy. Przyjmujemy to wyzwanie.” Piotr Duda, gość Kontrwywiadu RMF FM. „Rząd nie chce usiąść i z nami rozmawiać. Trzeba zrobić coś, żeby tego premiera już nie było”- mówi Duda. Kto po Tusku?  „Nie kibicujemy ani PO, ani partii Palikota, ani SLD”

Musimy wyjść na ulicę. Na forum międzynarodowym będziemy się domagać prawa do strajku ponadnarodowego i strajku przeciw polskiemu rządowi”- mówi Duda. I tłumaczył: "Tusk powinien o tym wiedzieć, że "Solidarność" nie odpuści. Będziemy walczyć, aby ustawa 67 została wyrzucona do kosza, czekamy, co z naszymi ustawami śmieciowymi o agencjach pracy tymczasowej i oczywiście czekamy, co trybunał zrobi ze skargą, którą złożyliśmy w sprawie ustawy 67.

Lider "Solidarności" jest wstrzemięźliwy we wskazywaniu kandydatur ewentualnego przyszłego rządu.

„Średnio ludzi interesuje, kto będzie kandydatem PiS na wirtualnego premiera”- stwierdził. „29 września będzie dniem, kiedy staniemy w obronie Telewizji Trwam, zaprotestujemy przeciwko reformie emerytalnej. Ludzie chcą się wykrzyczeć. Mam nadzieję, że kwestia tego, kto będzie kandydatem PiS na premiera, nie zdominuje tego dnia. Zrobię wszystko, żeby tak się nie stało. Kandydat PiS nie interesuje ludzi”- mówił gość RMF FM.

„To nic, że mówią, że NSZZ to przybudówka PiS. Mogą nawet mówić, że jesteśmy przybudówką Al-Kaidy. Ci, którzy nas znają, wiedzą, jaka jest prawda”- dodał.

Duda ujawnił też, że po spotkaniu z Mittem Romneyem Lech Wałęsa dostał list od związkowców amerykańskich, w którym autorzy napisali, że są nim rozczarowani. "On im odpisał, że w Polsce zadają się z ludźmi, którzy chcą go wymazać z kart historii. Wałęsa powinien pamiętać za co dostał nagrodę Nobla”- podkreślił Piotr Duda.

ansa/RMF FM

[fot.PAP/Piotr Wittman]

Warto poczytać

 1. executed-1174057-1598x1222 24.05.2017

  Straszą zamachami w całej Polsce. Wysadzimy w powietrze sądy i Sejm!

  "Bomby zawsze będą detonowane po dwie - jedna zawsze będzie się znajdować na terenie obiektu, a druga będzie zrzucana dronem"

 2. Zgromadzenieposlowisenatorow22grudnia201501 23.05.2017

  Sondaż: PiS nadal liderem z 35 proc. poparciem

  - 35 proc. osób deklarujących w maju gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu zamierza głosować na PiS - wynika z sondażu Kantar Public.

 3. mid-17523129 23.05.2017

  Prezydent potępił zamach w Manchesterze

  Jestem przekonany, że wobec terroryzmu cała wspólnota uczciwego i wolnego świata będzie stała razem - powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda. Zwrócił uwagę, że poniedziałkowy zamach w Manchesterze to coś, co nigdy nie powinno się zdarzyć, ale co stało się europejską rzeczywistością.

 4. abw 23.05.2017

  ABW uspokaja po zamachu w Manchesterze

  Agencja nie rekomenduje wprowadzenia stopnia alarmowego w Polsce.

 5. aa2 23.05.2017

  Niebawem decyzja ws. zbioru zastrzeżonego

  Procedura związana z ujawnianiem materiałów jest na ukończeniu.

 6. Sad-Okregowy-gfgdf 23.05.2017

  Pijana sędzia odsunięta od obowiązków

  Prezes Sądu Okręgowego w Katowicach wystąpił też o podjęcie wobec niej czynności dyscyplinarnych.

 7. mid-17523030 23.05.2017

  Sławomir Nowak zeznaje przed komisją ds. Amber Gold

  Jeden z najważniejszych polityków Donalda Tuska będzie pytany o to, dlaczego podległe mu w latach 2011 - 2013 instytucje pozwoliły na wielki przekręt związany z liniami lotniczymi OLT Express - kontrolowanymi przez piramidę finansową Amber Gold.

 8. mid-17523057 23.05.2017

  MON zaprezentowało koncepcję obronną kraju

  Członkostwo w NATO i UE pozostaje kluczowe dla bezpieczeństwa Polski; głównym źródłem niestabilności w regionie jest Rosja - stwierdza Koncepcja Obronna RP. Przewiduje ona zwiększenie zdolności do obrony terytorium RP i do odstraszania oraz zmianę systemu dowodzenia.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook