Jedynie prawda jest ciekawa

Duda rzuca rękawicę Tuskowi

11.09.2012

Będziemy walczyć o to, żeby Tusk i PO stracili władzę. Nie mamy innego wyjścia, musimy wyjść na ulicę” - powiedział przewodniczący NSZZ „Solidarność"Piotr Duda w radiu RMF FM.

W polityce zapowiada się gorąca jesień. A to za sprawą związkowców z "Solidarności", którzy mają dość jałowych negocjacji z rządem.  Przewodniczący Piotr Duda zapowiada manifestacje i nie ukrywa, że ich celem będzie doprowadzenie do zmiany rządu.

„Chciałem współpracy, ale ten rząd pokazuje, że dialog ma gdzieś, że nasze miejsce jest na ulicy. Przyjmujemy to wyzwanie.” Piotr Duda, gość Kontrwywiadu RMF FM. „Rząd nie chce usiąść i z nami rozmawiać. Trzeba zrobić coś, żeby tego premiera już nie było”- mówi Duda. Kto po Tusku?  „Nie kibicujemy ani PO, ani partii Palikota, ani SLD”

Musimy wyjść na ulicę. Na forum międzynarodowym będziemy się domagać prawa do strajku ponadnarodowego i strajku przeciw polskiemu rządowi”- mówi Duda. I tłumaczył: "Tusk powinien o tym wiedzieć, że "Solidarność" nie odpuści. Będziemy walczyć, aby ustawa 67 została wyrzucona do kosza, czekamy, co z naszymi ustawami śmieciowymi o agencjach pracy tymczasowej i oczywiście czekamy, co trybunał zrobi ze skargą, którą złożyliśmy w sprawie ustawy 67.

Lider "Solidarności" jest wstrzemięźliwy we wskazywaniu kandydatur ewentualnego przyszłego rządu.

„Średnio ludzi interesuje, kto będzie kandydatem PiS na wirtualnego premiera”- stwierdził. „29 września będzie dniem, kiedy staniemy w obronie Telewizji Trwam, zaprotestujemy przeciwko reformie emerytalnej. Ludzie chcą się wykrzyczeć. Mam nadzieję, że kwestia tego, kto będzie kandydatem PiS na premiera, nie zdominuje tego dnia. Zrobię wszystko, żeby tak się nie stało. Kandydat PiS nie interesuje ludzi”- mówił gość RMF FM.

„To nic, że mówią, że NSZZ to przybudówka PiS. Mogą nawet mówić, że jesteśmy przybudówką Al-Kaidy. Ci, którzy nas znają, wiedzą, jaka jest prawda”- dodał.

Duda ujawnił też, że po spotkaniu z Mittem Romneyem Lech Wałęsa dostał list od związkowców amerykańskich, w którym autorzy napisali, że są nim rozczarowani. "On im odpisał, że w Polsce zadają się z ludźmi, którzy chcą go wymazać z kart historii. Wałęsa powinien pamiętać za co dostał nagrodę Nobla”- podkreślił Piotr Duda.

ansa/RMF FM

[fot.PAP/Piotr Wittman]

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook