Jedynie prawda jest ciekawa


Duda rzuca rękawicę Tuskowi

11.09.2012

Będziemy walczyć o to, żeby Tusk i PO stracili władzę. Nie mamy innego wyjścia, musimy wyjść na ulicę” - powiedział przewodniczący NSZZ „Solidarność"Piotr Duda w radiu RMF FM.

W polityce zapowiada się gorąca jesień. A to za sprawą związkowców z "Solidarności", którzy mają dość jałowych negocjacji z rządem.  Przewodniczący Piotr Duda zapowiada manifestacje i nie ukrywa, że ich celem będzie doprowadzenie do zmiany rządu.

„Chciałem współpracy, ale ten rząd pokazuje, że dialog ma gdzieś, że nasze miejsce jest na ulicy. Przyjmujemy to wyzwanie.” Piotr Duda, gość Kontrwywiadu RMF FM. „Rząd nie chce usiąść i z nami rozmawiać. Trzeba zrobić coś, żeby tego premiera już nie było”- mówi Duda. Kto po Tusku?  „Nie kibicujemy ani PO, ani partii Palikota, ani SLD”

Musimy wyjść na ulicę. Na forum międzynarodowym będziemy się domagać prawa do strajku ponadnarodowego i strajku przeciw polskiemu rządowi”- mówi Duda. I tłumaczył: "Tusk powinien o tym wiedzieć, że "Solidarność" nie odpuści. Będziemy walczyć, aby ustawa 67 została wyrzucona do kosza, czekamy, co z naszymi ustawami śmieciowymi o agencjach pracy tymczasowej i oczywiście czekamy, co trybunał zrobi ze skargą, którą złożyliśmy w sprawie ustawy 67.

Lider "Solidarności" jest wstrzemięźliwy we wskazywaniu kandydatur ewentualnego przyszłego rządu.

„Średnio ludzi interesuje, kto będzie kandydatem PiS na wirtualnego premiera”- stwierdził. „29 września będzie dniem, kiedy staniemy w obronie Telewizji Trwam, zaprotestujemy przeciwko reformie emerytalnej. Ludzie chcą się wykrzyczeć. Mam nadzieję, że kwestia tego, kto będzie kandydatem PiS na premiera, nie zdominuje tego dnia. Zrobię wszystko, żeby tak się nie stało. Kandydat PiS nie interesuje ludzi”- mówił gość RMF FM.

„To nic, że mówią, że NSZZ to przybudówka PiS. Mogą nawet mówić, że jesteśmy przybudówką Al-Kaidy. Ci, którzy nas znają, wiedzą, jaka jest prawda”- dodał.

Duda ujawnił też, że po spotkaniu z Mittem Romneyem Lech Wałęsa dostał list od związkowców amerykańskich, w którym autorzy napisali, że są nim rozczarowani. "On im odpisał, że w Polsce zadają się z ludźmi, którzy chcą go wymazać z kart historii. Wałęsa powinien pamiętać za co dostał nagrodę Nobla”- podkreślił Piotr Duda.

ansa/RMF FM

[fot.PAP/Piotr Wittman]

Warto poczytać

 1. MWPetru23032018 23.03.2018

  "Przynosi negatywne skutki dla Polski" Narodowcy spalili kukłę znanego polityka!

  Działacze Młodzieży Wszechpolskiej spalili w piątek na happeningu w Białymstoku kukłę b. szefa Nowoczesnej Ryszarda Petru. Nowoczesna uważa, że to skandal i sprawą z urzędu powinny się zająć policja i prokuratura. Jeśli tak się nie stanie, Petru zapowiedział, że sam zwróci się do prokuratury

 2. Duda23032018 23.03.2018

  Prezydent kapituluje w sprawie reformy sądownictwa? Kontrowersyjne słowa Andrzeja Dudy

  Jeśli zmiana pewnych rozwiązań uspokoiłaby KE, to ja nie widzę problemu - kilka elementów możemy zmienić, bo dla mnie to są kwestie o charakterze technicznym, nie likwidują instytucji tej reformy - powiedział prezydent Andrzej Duda odnosząc się do propozycji zmian w ustawach dot. sądownictwa

 3. ks-Tomasz-Jegierski23032018 23.03.2018

  Episkopat odcina się od księdza, który stawia zarzuty finansowe Morawieckiemu

  Ks. Tomasz Jegierski nie przynależy do żadnej diecezji w Polsce; nie jest w polskich strukturach kościelnych - poinformowało na Twitterze Biuro Prasowe KEP, odnosząc się do sprawy duchownego, który stawia zarzuty finansowe Kornelowi Morawieckiemu

 4. Warszawa 23.03.2018

  Trwa przywracanie sprawiedliwości! Jest pierwszy akt oskarżenia ws warszawskiej reprywatyzacji

  Siedem osób, w tym adwokaci, rzeczoznawcy i tzw. handlarze roszczeń, zostało oskarżonych przez Prokuraturę Regionalną we Wrocławiu ws. przejmowania nieruchomości w stolicy. Pierwszy z aktów oskarżenia w tzw. dzikiej reprywatyzacji trafił w piątek do Sąd Okręgowego w Warszawie

 5. IPNspot 23.03.2018

  IPN tworzy spot o Polakach ratujących Żydów! Jest zapowiedź [WIDEO]

  Gdy świat staje się nieludzki, tylko pozostając człowiekiem można ocalić innych - głosi nowy spot, który IPN zaprezentował w piątek w Warszawie z okazji przypadającego w sobotę Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką

 6. 1270morawieckimatyjpg 23.03.2018

  Morawiecki rozmawiał w kuluarach szczytu UE z Junckerem

  Premier Mateusz Morawiecki w czwartek rozmawiał w cztery oczy w kuluarach szczytu UE z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem - dowiedziała się w piątek PAP ze źródła dyplomatycznego

 7. 1270szydlowa 22.03.2018

  Beata Szydło o nagrodach dla ministrów PiS: opozycja urządza hucpę

  Ministrowie i wiceministrowie w rządzie PiS otrzymywali nagrody za ciężką, uczciwą pracę i te pieniądze się im po prostu należały - oświadczyła w czwartek w Sejmie b. premier Beata Szydło. Dodała, że dzięki pracy członków rządu, wszyscy Polacy mogą cieszyć się z rozwoju Polski.

 8. 1270preczzkomuna 22.03.2018

  Dawni opozycjoniści pozwani za pomalowanie sierpa i młota na pomniku

  Miejska instytucja pozwała do sądu dwóch byłych opozycjonistów z czasów PRL, którzy w 2016 roku pomalowali farbą sierp i młot na olsztyńskim pomniku wdzięczności Armii Czerwonej w proteście przeciwko dalszemu tolerowaniu symboli komunistycznych.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook