Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Duda prosi o modlitwę: "Chcę zrealizować wielkie dzieło"

20.07.2015

"Wierzę głęboko, że to wielkie dzieło naprawy Rzeczypospolitej, my jako ludzie wierzący tym lepiej, uczciwiej i rzetelniej zdołamy zrealizować".

Prezydent elekt Andrzej Duda, wraz z kilkoma tysiącami wiernych, modlił się w Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej. W Rychwałdzie świętowano 50. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Królowej Ziemi Żywieckiej. Na uroczystości obecna była również Beata Szydło.

Prezydent elekt podkreślił, że Rychwałd jest miejscem, w którym natchnienia szukali nie tyko przywódcy duchowi, jak Jan Paweł II, ale i polityczni.

"Każdy człowiek jest w stanie zrobić coś dobrego dla innych, ten wierzący i ten niewierzący. Istotą jest to, żeby czynić dobro. Ale dla wierzących modlitwa jest tym elementem, który niezwykle mobilizuje i zobowiązuje" – mówił.

Andrzej Duda poprosił również o modlitwę w swojej intencji. – Chcę zrealizować wielkie dzieło. Wierzę głęboko, że to wielkie dzieło naprawy Rzeczypospolitej, my jako ludzie wierzący tym lepiej, uczciwiej i rzetelniej zdołamy zrealizować – zaznaczył.

Prowincjał franciszkanów z Rychwałdu Jarosław Zachariasz podarował Dudzie ikonę Matki Bożej Rychwałdzkiej, prezydent elekt zapewnił, że obraz zabierze do pałacu prezydenckiego.

LL, telewizjarepublika.pl

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook