Jedynie prawda jest ciekawa

Duda nie zwalnia tempa

16.06.2015

Andrzej Duda spotka się z unijnym komisarzem ds. gospodarki cyfrowej a w czwartek będzie rozmawiać z sekretarzem generalnym NATO.

Prezydent elekt Andrzej Duda spotka się we wtorek w Warszawie z unijnym komisarzem ds. gospodarki cyfrowej Guentherem Oettingerem - poinformował PAP Krzysztof Szczerski (PiS). W czwartek prezydent elekt będzie rozmawiał z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem.

Wtorkowe spotkanie z unijnym komisarzem o godz. 14 ma dotyczyć bieżącej polityki Unii Europejskiej; w szczególności rynku cyfrowego i polityki gospodarczej KE - powiedział PAP Szczerski. Jak zaznaczył, będzie to spotkanie robocze, dlatego nie przewidziano wypowiedzi dla mediów.

Strategia Jednolitego Rynku Cyfrowego (JRC) jest jednym z priorytetów Komisji Europejskiej pod przewodnictwem Jean-Claude'a Junckera. Jej celem jest zniesienie ograniczeń regulacyjnych i ostateczne przekształcenie 28 rynków krajowych w jedną całość. Komisja szacuje, że w pełni funkcjonujący jednolity rynek cyfrowy może przyczynić się do wypracowania 415 mld euro rocznie w gospodarce i stworzenia setek tysięcy miejsc pracy.

W czwartek prezydent elekt spotka się z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. Tematem spotkania będą inicjatywy Sojuszu Północnoatlantyckiego dziś i perspektywa szczytu NATO w 2016 r. w Warszawie - poinformował Szczerski.

W ubiegłym tygodniu w Lubuskiem rozpoczęły się ćwiczenia NATO "Noble Jump" w Lubuskiem; potrwają do piątku 19 czerwca. Ich celem jest sprawdzenie zdolności operacyjnej Połączonych Sił Zadaniowych Bardzo Wysokiej Gotowości (Very High Readiness Joint Task Force, VJTF), nazywanych „szpicą" Sojuszu Północnoatlantyckiego. W wywiadzie dla PAP sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że pierwsze poligonowe ćwiczenia tzw. szpicy NATO na terenie Polski mają pokazać, że Sojusz "jest gotowy i zdolny do podjęcia każdego wyzwania i zagrożenia".

Biura prezydenta elekta do czasu zaprzysiężenia - 6 sierpnia - mieszczą się w udostępnionym przez MSZ Pałacyku przy ul. Foksal.

PAP/es

fot.wPolityce.pl/tvp

 


CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook