Jedynie prawda jest ciekawa


Duda nie zwalnia tempa

16.06.2015

Andrzej Duda spotka się z unijnym komisarzem ds. gospodarki cyfrowej a w czwartek będzie rozmawiać z sekretarzem generalnym NATO.

Prezydent elekt Andrzej Duda spotka się we wtorek w Warszawie z unijnym komisarzem ds. gospodarki cyfrowej Guentherem Oettingerem - poinformował PAP Krzysztof Szczerski (PiS). W czwartek prezydent elekt będzie rozmawiał z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem.

Wtorkowe spotkanie z unijnym komisarzem o godz. 14 ma dotyczyć bieżącej polityki Unii Europejskiej; w szczególności rynku cyfrowego i polityki gospodarczej KE - powiedział PAP Szczerski. Jak zaznaczył, będzie to spotkanie robocze, dlatego nie przewidziano wypowiedzi dla mediów.

Strategia Jednolitego Rynku Cyfrowego (JRC) jest jednym z priorytetów Komisji Europejskiej pod przewodnictwem Jean-Claude'a Junckera. Jej celem jest zniesienie ograniczeń regulacyjnych i ostateczne przekształcenie 28 rynków krajowych w jedną całość. Komisja szacuje, że w pełni funkcjonujący jednolity rynek cyfrowy może przyczynić się do wypracowania 415 mld euro rocznie w gospodarce i stworzenia setek tysięcy miejsc pracy.

W czwartek prezydent elekt spotka się z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. Tematem spotkania będą inicjatywy Sojuszu Północnoatlantyckiego dziś i perspektywa szczytu NATO w 2016 r. w Warszawie - poinformował Szczerski.

W ubiegłym tygodniu w Lubuskiem rozpoczęły się ćwiczenia NATO "Noble Jump" w Lubuskiem; potrwają do piątku 19 czerwca. Ich celem jest sprawdzenie zdolności operacyjnej Połączonych Sił Zadaniowych Bardzo Wysokiej Gotowości (Very High Readiness Joint Task Force, VJTF), nazywanych „szpicą" Sojuszu Północnoatlantyckiego. W wywiadzie dla PAP sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że pierwsze poligonowe ćwiczenia tzw. szpicy NATO na terenie Polski mają pokazać, że Sojusz "jest gotowy i zdolny do podjęcia każdego wyzwania i zagrożenia".

Biura prezydenta elekta do czasu zaprzysiężenia - 6 sierpnia - mieszczą się w udostępnionym przez MSZ Pałacyku przy ul. Foksal.

PAP/es

fot.wPolityce.pl/tvp

 


Warto poczytać

 1. sejm180702018 18.07.2018

  Skandaliczne sceny. Tłum pod Sejmem zaatakował Kornela Morawieckiego!

  Protestujący w środę pod Sejmem chcieli uniemożliwić wyjście marszałkowi seniorowi Kornelowi Morawieckiemu

 2. rostowski18072018 18.07.2018

  Czas na trudne pytania. Rostowski przed komisją śledczą ds. Amber Gold

  W środę po godz. 10 sejmowa komisja śledcza rozpoczęła posiedzenie, na którym przesłuchuje b. ministra finansów w rządzie PO-PSL Jana Vincenta Rostowskiego.

 3. gersdorf03072018 18.07.2018

  Gersdorf: Jestem I prezesem SN do 2020 roku, nikt tego nie zmieni

  Jestem I prezesem Sądu Najwyższego do 2020 r., nikt tego nie zmieni, bo normy konstytucyjne są najważniejsze i nie można ich zmieniać zwykłymi ustawami – powiedziała dziennikarzom Małgorzata Gersdorf, która w środę przybyła do Sądu Najwyższego.

 4. sejm18072018 18.07.2018

  Rozpoczęło się trzydniowe posiedzenie sejmu. Czym zajmą się posłowie?

  Sejm, który w środę po godz. 9 rozpoczął trzydniowe posiedzenie, zajmie się projektem PiS zmian w Kodeksie wyborczym dotyczącym wyborów do PE, projektem dot. zmian w procedurze wyboru I prezesa SN oraz projektem zmian w Prawie o prokuraturze, w ustawie o SN oraz w ustawie o KRS.

 5. orlik170702018 17.07.2018

  „Orliki” się rozpadają. Nawet Wyborcza przyznaje, że sztandarowy projekt rządu PO-PSL okazał się klapą

  Ten pomysł miał być jednym z największych osiągnięć rządu Donalda Tuska

 6. konstanty-rokicki17072018 17.07.2018

  Uratował ogromną liczbę istnień w czasie Zagłady. Po wojnie o nim zapomniano, choć jego postawa zasługuje na nieśmiertelną chwałę

  60 lat temu, tj. 18 lipca 1958 roku, zmarł w Lucernie były polski wicekonsul w Szwajcarii, którego okres sprawowania funkcji dyplomatycznej w europejskim państwie przypadł na czas II wojny światowej.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook