Jedynie prawda jest ciekawa


Duda nie zwalnia tempa

16.06.2015

Andrzej Duda spotka się z unijnym komisarzem ds. gospodarki cyfrowej a w czwartek będzie rozmawiać z sekretarzem generalnym NATO.

Prezydent elekt Andrzej Duda spotka się we wtorek w Warszawie z unijnym komisarzem ds. gospodarki cyfrowej Guentherem Oettingerem - poinformował PAP Krzysztof Szczerski (PiS). W czwartek prezydent elekt będzie rozmawiał z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem.

Wtorkowe spotkanie z unijnym komisarzem o godz. 14 ma dotyczyć bieżącej polityki Unii Europejskiej; w szczególności rynku cyfrowego i polityki gospodarczej KE - powiedział PAP Szczerski. Jak zaznaczył, będzie to spotkanie robocze, dlatego nie przewidziano wypowiedzi dla mediów.

Strategia Jednolitego Rynku Cyfrowego (JRC) jest jednym z priorytetów Komisji Europejskiej pod przewodnictwem Jean-Claude'a Junckera. Jej celem jest zniesienie ograniczeń regulacyjnych i ostateczne przekształcenie 28 rynków krajowych w jedną całość. Komisja szacuje, że w pełni funkcjonujący jednolity rynek cyfrowy może przyczynić się do wypracowania 415 mld euro rocznie w gospodarce i stworzenia setek tysięcy miejsc pracy.

W czwartek prezydent elekt spotka się z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. Tematem spotkania będą inicjatywy Sojuszu Północnoatlantyckiego dziś i perspektywa szczytu NATO w 2016 r. w Warszawie - poinformował Szczerski.

W ubiegłym tygodniu w Lubuskiem rozpoczęły się ćwiczenia NATO "Noble Jump" w Lubuskiem; potrwają do piątku 19 czerwca. Ich celem jest sprawdzenie zdolności operacyjnej Połączonych Sił Zadaniowych Bardzo Wysokiej Gotowości (Very High Readiness Joint Task Force, VJTF), nazywanych „szpicą" Sojuszu Północnoatlantyckiego. W wywiadzie dla PAP sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że pierwsze poligonowe ćwiczenia tzw. szpicy NATO na terenie Polski mają pokazać, że Sojusz "jest gotowy i zdolny do podjęcia każdego wyzwania i zagrożenia".

Biura prezydenta elekta do czasu zaprzysiężenia - 6 sierpnia - mieszczą się w udostępnionym przez MSZ Pałacyku przy ul. Foksal.

PAP/es

fot.wPolityce.pl/tvp

 


Warto poczytać

 1. respectus19042018 19.04.2018

  Kolejny spot kampanii #RespectUs. Nie trzeba milionów, żeby pokazywać polską historię!

  W ostatnich miesiącach na temat mojej ojczyzny wypowiedzianych zostało wiele kłamstw. Teraz oczekują od nas przeprosin.

 2. 1270chazan 19.04.2018

  Prof. Chazan nowym konsultantem ds. ginekologii i położnictwa

  Profesor Bogdan Chazan został świętokrzyskim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa - poinformowała PAP w czwartek rzecznik wojewody świętokrzyskiego Diana Głownia. Na stanowisku zastąpił prof. Wojciecha Rokitę, który z pełnienia tej funkcji zrezygnował pod koniec ubiegłego roku.

 3. 1270onrad 19.04.2018

  Wniosek prezydenta Gdańska do ministra sprawiedliwości o delegalizację ONR

  Wniosek do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego złożył w czwartek prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Jest to jego reakcja na zjazd i marsz ONR, który odbył się w sobotę w Gdańsku.

 4. 1270zalewska 19.04.2018

  "Wyprawka 300 zł dla uczniów nie wynika z jakichkolwiek oszczędności"

  Propozycja wyprawki 300 zł dla uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego absolutnie nie wynika z jakichkolwiek oszczędności; to są dodatkowe pieniądze, źródło finansowania zostało już wskazane - powiedziała w czwartek minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

 5. ojtad18042018 19.04.2018

  „Chryja pod Radiem Maryja”. Feministki organizują prowokację w dniu urodzin ojca Tadeusza Rydzyka

  W dniu, w którym ojciec Tadeusz Rydzyk będzie świętował swoje 73 urodziny, feministki zaplanowały akcję pod siedzibą Radia Maryja w Toruniu.

 6. nowoczesna18042018 19.04.2018

  Nowoczesna pomyliła powstania, które dziś uczciliśmy. Kolejna kompromitacja

  Żenująca wpadka partii Katarzyny Lubnauer. Nie wiedzą, kogo pamięć dziś uczcili

 7. duda18042018 19.04.2018

  „W 1944 roku w miejscu warszawskiego getta była pustynia”

  W 1944 r. w miejscu getta warszawskiego była pustynia, zamiarem Niemców było zniszczenie zarówno narodu żydowskiego jak i pamiątek po narodzie żydowskim.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook