Jedynie prawda jest ciekawa


Duda: Nie dam się wsadzić na politycznego konia

14.10.2014

„Jestem dumny z tego, że jestem przewodniczącym “Solidarności”i mogę pomagać pracownikom, ja tych ludzi nie zdradzę. Nie przychodziłem na szefa “S” aby robić jakąkolwiek karierę polityczną” - mówi szef „Solidarności” Piotr Duda w rozmowie z TVN24.

Jak przekonuje:

„Nie kandyduję w wyborach prezydenckich, nawet Jarosław Kaczyński mnie nie przekona. Ktoś chce mnie na siłę wsadzić na politycznego konia, ja się nie dam”.

Przewodniczący „S” podkreśla, że jego rola społeczna jest zupełnie inna, że jego cele polityczne i zawodowe są odmienne do roli pełnionej przez prezydenta:

„Nie chcę pilnować żyrandoli w Belwederze. Chcę pilnować spraw pracowniczych, a z funkcji przewodniczącego "Solidarności" mam większą możliwość - powiedział szef "S".

Duda dodaje, że nie chodzi o niego, ale o związek zawodowy i to co można zrobić dla polskich pracowników.

W rozmowie nie mogło zabraknąć oceny nowego rządu i ostatniego doniesienia o objęciu funkcji ministra bez teki przez Jacka Rostowskiego:

„To jest właśnie taka nienormalna sytuacja. Pan minister Rostowski dostał burę od wyborców, nie przeszedł do europarlamentu. Powinien sobie zrobić rachunek sumienia: straciłem zaufanie wyborców. Pani premier nie powinna stawiać na przegranego konia. Skoro chce mieć Matki Polski, twarz socjalną, to na pewno nie z ministrem Rostowskim” - przekonuje Duda.

Podkreśla, że nowa ekipa premier Kopacz nie robi nic dobrego dla Polski. Zdaniem szefa „S” to zwykły PR:

„Źle zaczyna od takiego taniego lansu politycznego, chodząc sobie po targu, kupując jabłka. Niech sobie chodzi, ale bez kamery. Jeśli pani premier chce poznać problemy Polaków, to ja zapraszam panią premier 29 (października) do fabryki wagonów w Gniewczynie, gdzie ludzie pracując ciężko nie otrzymują od 3 miesięcy wynagrodzenie. Tam pani premier zapozna się z prawdziwymi problemami polskich pracowników” - przekonuje przewodniczący związku.

TVN24, lz

[fot: youtube/tvn24]

Warto poczytać

 1. 1270andrewdudin 26.04.2018

  Prezydent: postęp cywilizacyjny kluczowy w budowaniu przyszłości Polski

  Obecnie piszemy nowy rozdział w dziejach Polski, budujemy jej przyszłość na kolejne stulecie, a postęp cywilizacyjny jest kluczowym elementem tego procesu - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej.

 2. 1270moraiweckipm 26.04.2018

  Morawiecki: Polska powinna być centralnym hubem dla gazu amerykańskiego

  Polska otwiera ramiona dla dostawców gazu ze Stanów Zjednoczonych i chciałaby być centralnym hubem dla gazu amerykańskiego na Europę Środkową - mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki podczas polsko-amerykańskiego szczytu gospodarczego.

 3. 1270rafalskamin 26.04.2018

  Rząd przyjął projekt podwyższający rentę socjalną dla osób niepełnosprawnych

  Rząd przyjął projekt ustawy o podwyższeniu renty socjalnej dla osób niepełnosprawnych, do wysokości minimalnej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy; świadczenie wzrośnie z 865,03 zł do 1029,80 zł. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 września, z mocą od 1 czerwca 2018 r.

 4. 1270schetynmapoasm 26.04.2018

  Schetyna: możemy wygrać wybory w 10-14 największych miastach

  Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna ocenił w czwartek, że koalicja tworzona przez jego ugrupowanie i Nowoczesną może wygrać wybory samorządowe w 10-14 największych miastach. Jestem optymistycznie nastawiony po liście kandydatów, którą przedstawił PiS - dodał.

 5. 1270kaczoreknansa 26.04.2018

  Znamy kandydatów PiS na prezydentów miast wojewódzkich. Są mocne nazwiska

  Małgorzata Wassermann, Patryk Jaki i Kacper Płażyński - to chyba najmocniejsze nazwiska wśród zaprezentowanych przez PiS kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich

 6. 1270szydlowa 26.04.2018

  Szydło: zaproponuję rządowi pomoc dla rodziców Alfiego Evansa

  Wicepremier Beata Szydło zapowiedziała, że zaproponuje w czwartek Radzie Ministrów pomoc dla rodziców niespełna dwuletniego Alfiego Evansa, który decyzją brytyjskiego sądu został odłączony od aparatury podtrzymującej życie. W jej ocenie "cywilizacja śmierci zaczyna zwyciężać".

 7. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 8. MagdalenaZukFB 25.04.2018

  Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Jest raport śledczych z Egiptu

  Prokuratura prowadząca śledztwo ws. śmierci w Egipcie 27-letniej Magdaleny Żuk otrzymała od tamtejszych organów ścigania odpowiedź w ramach pomocy prawnej - poinformowała PAP w środę Prokuratura Krajowa. W związku z tym polskie śledztwo będzie przedłużone

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook