Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Duda: Nie dam się wsadzić na politycznego konia

14.10.2014

„Jestem dumny z tego, że jestem przewodniczącym “Solidarności”i mogę pomagać pracownikom, ja tych ludzi nie zdradzę. Nie przychodziłem na szefa “S” aby robić jakąkolwiek karierę polityczną” - mówi szef „Solidarności” Piotr Duda w rozmowie z TVN24.

Jak przekonuje:

„Nie kandyduję w wyborach prezydenckich, nawet Jarosław Kaczyński mnie nie przekona. Ktoś chce mnie na siłę wsadzić na politycznego konia, ja się nie dam”.

Przewodniczący „S” podkreśla, że jego rola społeczna jest zupełnie inna, że jego cele polityczne i zawodowe są odmienne do roli pełnionej przez prezydenta:

„Nie chcę pilnować żyrandoli w Belwederze. Chcę pilnować spraw pracowniczych, a z funkcji przewodniczącego "Solidarności" mam większą możliwość - powiedział szef "S".

Duda dodaje, że nie chodzi o niego, ale o związek zawodowy i to co można zrobić dla polskich pracowników.

W rozmowie nie mogło zabraknąć oceny nowego rządu i ostatniego doniesienia o objęciu funkcji ministra bez teki przez Jacka Rostowskiego:

„To jest właśnie taka nienormalna sytuacja. Pan minister Rostowski dostał burę od wyborców, nie przeszedł do europarlamentu. Powinien sobie zrobić rachunek sumienia: straciłem zaufanie wyborców. Pani premier nie powinna stawiać na przegranego konia. Skoro chce mieć Matki Polski, twarz socjalną, to na pewno nie z ministrem Rostowskim” - przekonuje Duda.

Podkreśla, że nowa ekipa premier Kopacz nie robi nic dobrego dla Polski. Zdaniem szefa „S” to zwykły PR:

„Źle zaczyna od takiego taniego lansu politycznego, chodząc sobie po targu, kupując jabłka. Niech sobie chodzi, ale bez kamery. Jeśli pani premier chce poznać problemy Polaków, to ja zapraszam panią premier 29 (października) do fabryki wagonów w Gniewczynie, gdzie ludzie pracując ciężko nie otrzymują od 3 miesięcy wynagrodzenie. Tam pani premier zapozna się z prawdziwymi problemami polskich pracowników” - przekonuje przewodniczący związku.

TVN24, lz

[fot: youtube/tvn24]

Słowa kluczowe:

Ewa Kopacz

,

Jacek Rostowski

Warto poczytać

 1. szyd-st 21.10.2016

  Premier Szydło: Polski rząd odpowie KE

  "Szukamy dialogu i przede wszystkim staramy się prowadzić dyskusję merytorycznie, a nie tak, jak czasami - mam wrażenie -niektóre podmioty czy instytucje, które bardziej politycznie angażują się w sprawę" - podkreśliła premier.

 2. brzeskawikipediaSI 21.10.2016

  Wyjaśnią śmierć Jolanty Brzeskiej?

  Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej wszczął śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków przez warszawskich policjantów i prokuratorów, którzy mieli nieprawidłowo prowadzić i nadzorować śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej.

 3. mid-16a21057 21.10.2016

  Szokujące ustalenia komisji Berczyńskiego

  „Tezy komisji MAK nie znajdują potwierdzenia, była to nieudolna próba zatuszowania prawdziwej winy katastrofy”.

 4. mid-16a21012stf 21.10.2016

  Sejm jednomyślnie za ochroną dzieci

  "Dobro dziecka jest wartością chronioną konstytucyjnie" – przypomniał Andrzej Dera, przedstawiając prezydencki projekt ws. zaostrzenia kar za przestępstwa wobec dzieci.

 5. krzysztofkwiatkowski 21.10.2016

  Kwiatkowski bez immunitetu

  Posłowie w głosowaniu zdecydowali o uchyleniu immunitetu prezesowi Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofowi Kwiatkowskiemu. "Za" głosowało 409 posłów.

 6. carac-st 21.10.2016

  Przetarg na śmigłowce pod lupą CBA

  CBA analizuje zawiadomienie dot. możliwych nieprawidłowości przy przetargu na śmigłowce dla polskiej armii złożone przez posła PiS Michała Dworczyka; potem podejmie kontrolę w tej sprawie.

 7. mid-16a21011 21.10.2016

  PO chce komisji śledczej ws. Caracali

  "Niczego się nie boimy, wszystko na stół chcemy wyłożyć i chcemy o tym wszystkim rozmawiać na komisji śledczej".

 8. ec183c522d0244a28910420090869fe7 20.10.2016

  Rafalska o pracy zespołu „Za życiem”

  "Zespół 'Za życiem' pracuje bardzo intensywnie, ale nie chcemy mówić o wypracowanych rozwiązaniach, zanim nie zostaną one zaakceptowane przez panią premier".

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook