Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Drogowcy pikietują przed Sejmem

20.06.2012

Przedsiębiorcy zaangażowani w budowę A4 żądają szybkiego przyjęcia obiecanej przez rząd ustawy, która pozwoli choćby na częściowe wyegzekwowanie należnych im pieniędzy. Jej projekt jest już w Sejmie. Jeśli to nie pomoże grożą całkowitą blokadą autostrady.

- Jeśli dziś nie zapadną żadne decyzje lub będą dla nas niekorzystne, będziemy protestowali przed Sejmem do skutku – deklarują przedsiębiorcy pokrzywdzeni przy budowie autostrad. Tylko z okolic Nowego Sącza do Warszawy przyjeżdża 500 osób - informuje "Gazeta Polska Codziennie".
Jak przypomina dziennik pokrzywdzonymi przy budowie autostrqad są nie tylko podwykonawcy A2 ale też
przedsiębiorcy pracujący na budowie A4 na odcinku Tarnów–Dębica. Upadłość ogłosić może nawet 300 firm z Małopolski. Główny wykonawca, spółka Hydrobudowa, zalega im z wypłatą ok. 200 mln zł.
Wypłacenie zaległych pieniędzy ma umożliwić specjalna ustawa przygotowana przez rząd. Projekt trafił już do Sejmu. Dziś zajmie się nim nadzwyczajna podkomisja. Przedsiębiorcy nie wierzą już jednak w deklaracje polityków. Zapowiadają ostry protest jeszcze w trakcie Euro 2012.
– Jeśli sprawa nie zostanie załatwiona do końca mistrzostw, nie zostanie załatwiona w ogóle. Dzisiejszy rząd nie dba przecież o interesy małych i średnich przedsiębiorstw – mówi „Codziennej” Jerzy Kasprzyk, podwykonawca na budowie autostrady A4. – Dlatego chcemy wziąć udział w dzisiejszym posiedzeniu podkomisji. Jeśli nie podejmie ona żadnych decyzji lub będą one dla nas niekorzystne, zostaniemy przed Sejmem. Będziemy tam do skutku – dodaje.
Przedsiębiorcy skarżą się, że z powodu braku płatności ich firmy znajdują się na skraju bankructwa. Większość podkreśla, że nie stać ich na procesy, bo sama kaucja sądowa wynosi 5 procent żądanej sumy, a są to często bardzo wysokie kwoty.

ansa/GPC/IAR

[fot. A. Kowalski]
Słowa kluczowe:

sejm

,

pikieta

,

autostrady

Warto poczytać

 1. cbs2017303 30.03.2017

  Udaremniono przemyt ponad 200 kg haszyszu

  Głównym kierunkiem działania grupy była przestępczość ekonomiczna, akcyzowa i narkotykowa na terenie Unii Europejskiej.

 2. mid-17330081 30.03.2017

  Szarek: „Polskie państwo mówi dziś głosem IPN”

  - Zmieniliśmy świadomość wielu Polaków. To wielkie zwycięstwo i owoc setek publikacji, spotkań, wystaw i konferencji - podkreślił˙w czwartek w Toruniu prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek.

 3. tyyyyyys 30.03.2017

  Donald Tusk zostanie przesłuchany 19 kwietnia

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk stawi się 19 kwietnia na przesłuchaniu w warszawskiej Prokuraturze Okręgowej, gdzie ma zeznawać jako świadek.

 4. ASDSC06946 30.03.2017

  Państwowa Służba Ochrony zastąpi BOR

  Jak podał resort spraw wewnętrznych, PSO będzie elitarną służbą wyspecjalizowaną w ochronie najważniejszych osób w państwie.

 5. pettty 30.03.2017

  Petru lepszy od premier Szydło?

  Uważam, że Ryszard Petru byłby zdecydowanie lepszym kandydatem na premiera, bo jest dużo bardziej otwarty i patrzy do przodu - podkreślił polityk Nowoczesnej Paweł Rabiej.

 6. ekshunmacjapowazkiSI 30.03.2017

  Kolejna ekshumacja na Powązkach

  Na warszawskich Powązkach Wojskowych ekshumowano ciało kolejnej ofiary katastrofy smoleńskiej. To 17. ekshumacja przeprowadzona w związku ze śledztwem ws. katastrofy. Na prośbę rodziny prokuratura nie ujawnia, o czyj grób chodzi.

 7. IMG0629-1 30.03.2017

  Gigantyczna analiza akt ws. Smoleńska

  „Przeprowadzono również kwerendę obowiązujących w 2010 roku przepisów, powtórzono analizy KBWLLP oraz dokonano wysłuchania dużej ilości świadków".

 8. mid-17329100 29.03.2017

  Prezydent: "Ormiański charakter jest mocno wpisany w Polskę"

  - Ormianie przybyli jako zaproszeni goście, jako mile widziani przybysze - podkreślił prezydent Andrzej Duda.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook