Jedynie prawda jest ciekawa


Drogowcy pikietują przed Sejmem

20.06.2012

Przedsiębiorcy zaangażowani w budowę A4 żądają szybkiego przyjęcia obiecanej przez rząd ustawy, która pozwoli choćby na częściowe wyegzekwowanie należnych im pieniędzy. Jej projekt jest już w Sejmie. Jeśli to nie pomoże grożą całkowitą blokadą autostrady.

- Jeśli dziś nie zapadną żadne decyzje lub będą dla nas niekorzystne, będziemy protestowali przed Sejmem do skutku – deklarują przedsiębiorcy pokrzywdzeni przy budowie autostrad. Tylko z okolic Nowego Sącza do Warszawy przyjeżdża 500 osób - informuje "Gazeta Polska Codziennie".
Jak przypomina dziennik pokrzywdzonymi przy budowie autostrqad są nie tylko podwykonawcy A2 ale też
przedsiębiorcy pracujący na budowie A4 na odcinku Tarnów–Dębica. Upadłość ogłosić może nawet 300 firm z Małopolski. Główny wykonawca, spółka Hydrobudowa, zalega im z wypłatą ok. 200 mln zł.
Wypłacenie zaległych pieniędzy ma umożliwić specjalna ustawa przygotowana przez rząd. Projekt trafił już do Sejmu. Dziś zajmie się nim nadzwyczajna podkomisja. Przedsiębiorcy nie wierzą już jednak w deklaracje polityków. Zapowiadają ostry protest jeszcze w trakcie Euro 2012.
– Jeśli sprawa nie zostanie załatwiona do końca mistrzostw, nie zostanie załatwiona w ogóle. Dzisiejszy rząd nie dba przecież o interesy małych i średnich przedsiębiorstw – mówi „Codziennej” Jerzy Kasprzyk, podwykonawca na budowie autostrady A4. – Dlatego chcemy wziąć udział w dzisiejszym posiedzeniu podkomisji. Jeśli nie podejmie ona żadnych decyzji lub będą one dla nas niekorzystne, zostaniemy przed Sejmem. Będziemy tam do skutku – dodaje.
Przedsiębiorcy skarżą się, że z powodu braku płatności ich firmy znajdują się na skraju bankructwa. Większość podkreśla, że nie stać ich na procesy, bo sama kaucja sądowa wynosi 5 procent żądanej sumy, a są to często bardzo wysokie kwoty.

ansa/GPC/IAR

[fot. A. Kowalski]

Warto poczytać

 1. 1270bialymarsz 24.03.2018

  Kilkaset osób na "Białym marszu" przeciwko aborcji

  Kilkaset osób, zwolenników ochrony życia i przeciwników aborcji wzięło udział w "Białym marszu", który w sobotę przeszedł ulicami Poznania. Wiele osób niosło białe tulipany, śpiewano: "Poznań za życiem".

 2. 1270petrukukla 24.03.2018

  Będzie zawiadomienie do prokuratury ws. spalenia kukły Ryszarda Petru

  Przewodniczący Nowoczesnej w Podlaskiem, poseł Krzysztof Truskolaski poinformował w sobotę, że złoży zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez działaczy Młodzieży Wszechpolskiej, którzy spalili w piątek kukłę b. szefa Nowoczesnej Ryszarda Petru.

 3. 1270janocha 24.03.2018

  Bp Janocha: Wielki Post jest po to, żebyśmy usłyszeli głos Boga

  Wielki Post jest po to, żebyśmy usłyszeli głos Boga, a my ciągle uciekamy w rozrywkę - mówił w sobotę bp Michał Janocha do młodzieży, zgromadzonej w Świątyni Opatrzności Boże z okazji obchodów XXXIII Światowych Dni Młodzieży w Archidiecezji Warszawskiej.

 4. Szymczuk24032018 24.03.2018

  Niezwykłe zdjęcie z wizyty Prezydenta na Węgrzech. Uwagę zwraca jeden szczegół

  Na fotografii wykonanej przez prezydenckiego fotografa Jakuba Szymczuka widać Andrzeja Dudę wraz z Aderem Janosem - Prezydentem Węgier. Zdjęcie wykonano w miejscowości Veszprem w której odbywa się Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

 5. Boniwiki 24.03.2018

  Prawdziwa twarz walczącego z mową nienawiści Boniego. Określił ich mianem "ścierwa"

  Tak często podkreśla, że walczy z mową nienawiści, że sam zaczyna jej używać. Według europosła PO TVP to "ścierwo"

 6. Duda23032018 23.03.2018

  Prezydent kapituluje w sprawie reformy sądownictwa? Kontrowersyjne słowa Andrzeja Dudy

  Jeśli zmiana pewnych rozwiązań uspokoiłaby KE, to ja nie widzę problemu - kilka elementów możemy zmienić, bo dla mnie to są kwestie o charakterze technicznym, nie likwidują instytucji tej reformy - powiedział prezydent Andrzej Duda odnosząc się do propozycji zmian w ustawach dot. sądownictwa

 7. ks-Tomasz-Jegierski23032018 23.03.2018

  Episkopat odcina się od księdza, który stawia zarzuty finansowe Morawieckiemu

  Ks. Tomasz Jegierski nie przynależy do żadnej diecezji w Polsce; nie jest w polskich strukturach kościelnych - poinformowało na Twitterze Biuro Prasowe KEP, odnosząc się do sprawy duchownego, który stawia zarzuty finansowe Kornelowi Morawieckiemu

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook