Jedynie prawda jest ciekawa

Dowiemy się co zawiodło w Szczekocinach?

14.02.2013

Państwowa Komisja Badania Wypadków Kolejowych ma przedstawić raport dotyczący przyczyn tragedii w Szczekocinach.

„Nasz Dziennik” informuje, że lada dzień ma być gotowy raport dotyczący tragicznej katastrofy kolejowej, jaka miała miejsce pod Szczekocinami 3 marca 2012 roku. PKBWK ma opublikować swój raport dotyczący przyczyn zderzenia pociągów.

Z kolei prokuratura składa wniosek o przedłużenie postępowania. Śledztwo nie zakończy się w planowanym dotąd terminie. Przedstawiciel Prokuratury Okręgowej w Częstochowie zaznacza, że śledczy czekają obecnie na ekspertyzy specjalistów z zagranicy. „Czekamy na pomoc prawną z Hiszpanii i Francji dotyczącą przesłuchania świadków, oczekujemy na opinie biegłych lekarzy, którzy oceniają związek przyczynowy obrażeń ze zdarzeniem i określają ich stopień” - mówi prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Prokuratorzy czekają też na kompleksową opinię biegłych dotyczącą okoliczności i przyczyn katastrofy. Znajdzie się w niej m.in. ocena powodów, dla których jeden z pociągów przed zderzeniem nie hamował.

Jednym z dowodów w śledztwie będzie też opinia Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych. Raport z jej prac powinien być gotowy na rocznicę katastrofy.

TK,Naszdziennik.pl
[Fot. Youtube.pl]
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook