Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Donald Tusk pozwał wydawcę „NIE”

18.04.2013

Premier oskarża tygodnik Jerzego Urbana o naruszenie dóbr osobistych.

Chodzi artykuł pt. "Tusk na podsłuchu", w którym dziennikarze „Nie” opublikowali fałszywy stenogram rozmów szefa rządu, które premier rzekomo miał prowadzić w podczas meczu Polska – Ukraina.

Tekst miał być primaaprilisowym żartem, jednak ukazał się przed pierwszym kwietnia, przez co wielu czytelników dało się nabrać i przez jakiś czas zapis rozmowy odbierano jako autentyczny.

Rzecznik rządu, Paweł Graś zastrzegł jednak, że Donald Tusk złożył wniosek jako osoba prywatna a nie jako premier.

Maciej Gieros z sekcji prasowej Sądu Okręgowego w Warszawie powiedział PAP, że pozew wobec wydawcy tygodnika "Nie" wpłynął do sądu 8 kwietnia. Sprawa trafiła do XXIV Wydziału Cywilnego. Pierwszą rozprawę zaplanowano na 15 maja.

Donald Tusk domaga się od „Nie” przeprosin na łamach serwisów internetowych, min. na „Pudelku”.

PAP, mk

[fot. PAP/Radek Pietruszka]
Słowa kluczowe:

Donald Tusk

,

pozew

,

przeprosiny

,

sąd okręgowy

Warto poczytać

 1. ONR24072017twitter 24.07.2017

  ONR domaga się prawnego zakazu finansowania organizacji pozarządowych z kapitału zagranicznego

  Obóz Narodowo - Radykalny wystosował w poniedziałek list do premier Beaty Szydło, w którym domaga się zdecydowanych działań rządu zmierzających do wprowadzenia prawnego zakazu finansowania organizacji pozarządowych ze środków kapitału zagranicznego.

 2. RosjaDuma 24.07.2017

  Gil: atak rosyjskiej Dumy na polską ustawę dekomunizacyjną to reakcja na kryzys tożsamości

  Rosja pęka sensie ideologicznym - mówi PAP politolog prof. Andrzej Gil z KUL. Jego zdaniem ostra reakcja na ustawę dekomunizującą przestrzeń publiczną w Polsce "ma z powrotem zjednoczyć naród rosyjski wokół pewnych wartości".

 3. Dudawiki 24.07.2017

  Duda podjął decyzję: będzie weto

  Zdecydowałem o tym że zwrócę do rozpatrzenia Sejmowi, czyli zawetuję ustawę o SN i ustawę o Krajowej Radzie Sądownictwa - powiedział w swoim oświadczeniu Prezydent Andrzej Duda

 4. burzawarszawa24072017 24.07.2017

  Burze nad Polską: ponad tysiąc interwencji

  - Prawie 1000 razy interweniowali strażacy po burzach, które w ciągu ostatniej doby przeszły nad Polską - poinformował w poniedziałek rano PAP rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak.

 5. LotniskoChopinawiki 24.07.2017

  Rekordowe przejęcie przemytu na warszawskim lotnisku

  33-letniego obywatela Bułgarii, wracającego z Brazylii, zatrzymali celnicy na warszawskim lotnisku Chopina; mężczyzna próbował przemycić 3,5 kg kokainy - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Warszawie podinsp. Piotr Tałałaj.

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook