Jedynie prawda jest ciekawa


Dlaczego telewizja publiczna nie wyemitowała spotu Platformy Obywatelskiej? Jest odpowiedź rzecznika TVP!

09.05.2018
spotpo209052018
Dlaczego telewizja publiczna nie wyemitowała spotu Platformy Obywatelskiej? Jest odpowiedź rzecznika TVP!

Politycy Platformy Obywatelskiej zaalarmowali, iż telewizja publiczna odmówiła odpłatnej emisji reklamy "Marszu Wolności". W spocie znalazły m. in. ostre wypowiedzi Beaty Szydło i Jarosława Kaczyńskiego, a także zaproszenie na organizowany przez opozycję marsz. Zdaniem przedstawicieli PO, mamy do czynienia z próbą ograniczania swobody wypowiedzi w telewizji publicznej. Czy rzeczywiście tak jest? Czy ktoś próbuje cenzurować materiały emitowane w TVP?

Wiele wskazuje na to, że to jednak nie TVP zawiniło w tej sytuacji.

– Dom mediowy klienta chciał emitować spot 12 maja – pisze rzecznik TVP. Według przedstawicieli telewizji publicznej, gdy pojawiło się zapytanie od ludzi reprezentujących PO, czas antenowy był już sprzedany.

Spot odrzucono nie ze względu na treści, bo do analizy materiału w ogóle nie doszło.

– W momencie otrzymania zapytania czas reklamowy, o jaki pytał dom mediowy był już sprzedany. Z uwagi na powyższe nie dostaliśmy zlecenia, a spot nie przechodził kolaudacji – informuje TVP.

Czy w ogóle możliwa jest sytuacja, w której spot opozycji zostanie odrzucony ze względu np. na krytykę rządu? Według przedstawicieli telewizji publicznej do takiej sytuacji nie dojdzie.

– Automatycznie odrzucamy wyłącznie kampanie produktów, których reklama jest prawnie zakazana – mówi rzecznik TVP.

Czy to możliwe, że PO celowo zgłosiła się ze spotem zbyt późno do telewizji po to, aby później forsować narrację, iż mamy do czynienia z cenzurą? Wiele na to wskazuje. Jak mówi nam osoba pracująca w jednym z warszawskich domów mediowych, reklamy w TVP trzeba zawsze wykupić do 10 dnia miesiąca poprzedzającego emisję spotu.

– Tu spot musiałby zostać przesłany do telewizji do 10 kwietnia, ale i to nie zawsze pozwala na emisję reklamy. TVP ustala indywidualnie cenniki na każdy miesiąc, a reklamy nie można niestety wykupić na kilka miesięcy do przodu, regulamin TVP na to nie pozwala – mówi nam osoba zajmująca się na co dzień sprzedażą reklam.

Czy to możliwe, że ludzie obsługujący medialnie Platformę Obywatelską tego nie wiedzieli?

ac/tvp


Warto poczytać

 1. 1270putinluk 26.05.2018

  Istnieje niebezpieczeństwo połączenia Białorusi z Rosją

  Istnieje niebezpieczeństwo integracji Białorusi z Rosją i stworzenia przez nie "połączonego podmiotu prawnego"; prezydentem połączonych państw mógłby zostać Władimir Putin, przedłużając sobie tym samym możliwość sprawowania władzy na Kremlu - powiedział w sobotę dyrektor PISM Sławomir Dębski.

 2. 1270wiezababel 26.05.2018

  "Popatrzmy, jak wygląda dzisiejsza Francja, Szwecja czy Londyn. To jest wieża Babel"

  Jeżeli nie przeprowadzimy zmian demograficznych i nie zachęcimy rodzin, by poprawiły dzietność, to żadna polityka gospodarcza w dłuższej perspektywie nie przyniesie skutków - powiedział w sobotę zastępca koordynatora ds. służb specjalnych Maciej Wąsik.

 3. kwiatek 26.05.2018

  Życzenia od premiera Morawieckiego z okazji z Dnia Matki

  Mateusz Morawiecki z okazji Dnia Matki przekazał mamom najlepsze życzenia. Pamiętajmy o naszych Mamach dzisiaj i we wszystkie pozostałe 364 dni roku! - dodał premier we wpisie na Twitterze.

 4. JablonskiPomnik 26.05.2018

  Tak wygląda czysta pogarda i nienawiść. Doktor politologii wzywa do oddawania moczu przy Pomniku Smoleńskim

  Popularny w mediach komentator, a wcześniej pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego wzywa do sikania przy warszawskim pomniku smoleńskim. Czy można upaść niżej?

 5. PolskaUEwiki 26.05.2018

  Polexit coraz bliżej? Jest komentarz polskiego ministra

  Członkostwo Polski w Unii Europejskiej nie podlega dyskusji - nie ma żadnych wątpliwości, że Polska jest i musi pozostać we Wspólnocie - oświadczył wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk. Według niego, Polska potrzebuje "stabilnej, elastycznej i respektującej prawa swoich członków" Unii

 6. Jaki26052018 26.05.2018

  Jaki przyznaje: jestem w małym konflikcie z rządem. O co poszło?

  Wiceminister sprawiedliwości i kandydat Zjednoczonej Prawicy w wyborach na prezydenta Warszawy zaskoczył słuchaczy swoją deklaracją

 7. 1270lubnauer 26.05.2018

  Nowoczesna zatopiona. Partia Lubnauer nie weszłaby dziś do Sejmu

  To prawdziwa klęska - Nowoczesna nie tylko jest pod progiem, ale nie zanosi się nawet na to, by w najbliższym czasie ta sytuacja mogła się zmienić. Powodów do zadowolenia nie ma też PiS, który odniósłby "pyrrusowe zwycięstwo" - wynika z sondażu Estymator dla "Do Rzeczy"

 8. NATO25052018 25.05.2018

  Redaktorzy TVN i GW na Sesji NATO pytają o... protest niepełnosprawnych! Odpowiedź przewodniczącego chyba zwaliła ich z nóg!

  Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego NATO Paolo Alli chyba nie tak wyobrażał sobie wizytę w Polsce, ponieważ zamiast skupić się na kwestiach obronności, polscy dziennikarze próbowali wmanewrować go w zamieszanie związane z protestem niepełnosprawnych w Sejmie

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook