Jedynie prawda jest ciekawa


Dezodorant challenge, przerażająca zabawa w sieci. Rodzice, uważajcie, to grozi przeszczepem skóry!

11.05.2018
deodorantchallenge
Dezodorant challenge, przerażająca zabawa w sieci. Rodzice, uważajcie, to grozi przeszczepem skóry!

Dezodorant challenge to kolejny pomysł dzieci i nastolatków na spędzanie wolnego czasu. O tym, iż „niewinna zabawa” może skończyć się prawdziwą tragedią, poinformowała matka jednej z dziewczynek, której grozi przeszczep skóry.

– Rzadko to robię, ale tu chciałabym, aby post był szeroko rozprzestrzeniony. Rodzice, pokażcie proszę dzieciom te zdjęcia – zaapelowała Jamie Prescott, której córka wzięła udział w „zabawie”. – To są rezultaty czegoś znanego jako „dezodorant challenge” – napisała matka i wkleiła zdjęcia swojej poparzonej córki.

Dziewczynce grozi teraz przeszczep sporych partii skóry na rękach, ma chemiczne oparzenia i ogromne bąble wypełnione ropą.

Ellie – tak ma na imię ofiara internetowego szaleństwa – opowiedziała swojej mamie o szczegółach wyzwania określonego jako „dezodorant challenge”. Jak nietrudno się domyśleć, pomysł polega na tym, aby jak najdłużej wytrzymać rozpylanie dezodorantu w jednym miejscu na skórze. Niesamowity ból, który towarzyszy „zabawie” trzeba znosić przez kilka albo nawet kilkanaście minut.

Brytyjka apeluje do rodziców, aby zwrócili uwagę by ich dzieci nie padły ofiarą podobnego szaleństwa. My również przyłączamy się do apelu, zwłaszcza, że podobne absurdalne zabawy rozchodzą się po sieci niezwykle szybko i z pewnością są popularne także w Polsce.

ac/źr. Dziennik Zachodni/FB


Warto poczytać

 1. kwiatek 26.05.2018

  Życzenia od premiera Morawieckiego z okazji z Dnia Matki

  Mateusz Morawiecki z okazji Dnia Matki przekazał mamom najlepsze życzenia. Pamiętajmy o naszych Mamach dzisiaj i we wszystkie pozostałe 364 dni roku! - dodał premier we wpisie na Twitterze.

 2. JablonskiPomnik 26.05.2018

  Tak wygląda czysta pogarda i nienawiść. Doktor politologii wzywa do oddawania moczu przy Pomniku Smoleńskim

  Popularny w mediach komentator, a wcześniej pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego wzywa do sikania przy warszawskim pomniku smoleńskim. Czy można upaść niżej?

 3. PolskaUEwiki 26.05.2018

  Polexit coraz bliżej? Jest komentarz polskiego ministra

  Członkostwo Polski w Unii Europejskiej nie podlega dyskusji - nie ma żadnych wątpliwości, że Polska jest i musi pozostać we Wspólnocie - oświadczył wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk. Według niego, Polska potrzebuje "stabilnej, elastycznej i respektującej prawa swoich członków" Unii

 4. Jaki26052018 26.05.2018

  Jaki przyznaje: jestem w małym konflikcie z rządem. O co poszło?

  Wiceminister sprawiedliwości i kandydat Zjednoczonej Prawicy w wyborach na prezydenta Warszawy zaskoczył słuchaczy swoją deklaracją

 5. 1270lubnauer 26.05.2018

  Nowoczesna zatopiona. Partia Lubnauer nie weszłaby dziś do Sejmu

  To prawdziwa klęska - Nowoczesna nie tylko jest pod progiem, ale nie zanosi się nawet na to, by w najbliższym czasie ta sytuacja mogła się zmienić. Powodów do zadowolenia nie ma też PiS, który odniósłby "pyrrusowe zwycięstwo" - wynika z sondażu Estymator dla "Do Rzeczy"

 6. NATO25052018 25.05.2018

  Redaktorzy TVN i GW na Sesji NATO pytają o... protest niepełnosprawnych! Odpowiedź przewodniczącego chyba zwaliła ich z nóg!

  Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego NATO Paolo Alli chyba nie tak wyobrażał sobie wizytę w Polsce, ponieważ zamiast skupić się na kwestiach obronności, polscy dziennikarze próbowali wmanewrować go w zamieszanie związane z protestem niepełnosprawnych w Sejmie

 7. kaczynski02022018 25.05.2018

  Ile pieniędzy ma Jarosław Kaczyński? Zaskakująca kwota

  Grzegorz Schetyna (PO) i Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna) to najbogatsi liderzy partyjni; oboje mają po kilkaset tys. zł oszczędności - wynika z opublikowanych na stronie Sejmu oświadczeń majątkowych posłów za 2017 rok. Najskromniej wygląda stan posiadania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego

 8. LisYT5 25.05.2018

  To już nie jest inna planeta, to inna galaktyka. Ten wpis Lisa świadczy o całkowitym odlocie redaktora

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook