Jedynie prawda jest ciekawa


Deutsche Astronom Kopernikus? Tak twierdzi niemiecki podręcznik!

08.02.2018
Kopernikwiki
Deutsche Astronom Kopernikus? Tak twierdzi niemiecki podręcznik!

Jak widać fałszowanie polskiej historii idzie nieco dalej niż tylko okres II Wojny Światowej. Czy niedługo okaże się, że Fryderyk Chopin był francuzem, a niemcem uczyni się Jana Heweliusza?

Zdjęcie z podręcznika udostępnił facebookowy profil Żelazna Logika. "Obozy - polskie, Kopernik - niemiecki. Proste?" - opisali zdjęcie. Czytamy na nim, że pięćset lat temu niemiecki astronom Nikolaus Kopernikus odkrył, że planety - w tym także ziemia - krążą wokół słońca. 

Portal niezalezna.pl zwrócił ironicznie uwagę, że jest autorem takiego sformułowania mógłby być izraelski polityk i szef liberalnej partii Jest Przyszłość - Jair Lapid, który w jednym ze swoich dawnych artykułów napisał, że Kopernik był... greckim filozofem! W dodatku, jednym z największych, obok Platona, czy Sokratesa.

kh/niezalezna.pl
Fot: wikicommons

Warto poczytać

 1. Nowoczesnawiki 25.02.2018

  Nowoczesna się sypie? Kolejny polityk opuszcza partię

  Adam Kądziela zrezygnował z członkostwa w Nowoczesnej i funkcji przewodniczącego Forum Młodych Nowoczesnych. Jak poinformował w niedzielę PAP, na razie nie chce angażować się politycznie, lecz będzie odpowiadał za zarządzenie biurem poselskim byłego szefa partii Ryszarda Petru

 2. IPNwiki 25.02.2018

  Gigantyczna skala ataków na Polskę. "Monitorujemy tę sytuację"

  - Obecna krytyka Polaków dotycząca okresu niemieckiej okupacji i ich stosunku do Żydów jest głęboko niesprawiedliwa - ocenił wiceprezes IPN Mateusz Szpytma. "Liczba i skala ataków na Polskę stały się gigantyczne" - zaznaczył.

 3. 1270oppos 24.02.2018

  Beata Mazurek: gdyby nie PiS i J. Kaczyński, opozycja by nie istniała

  Gdyby nie PiS i Jarosław Kaczyński opozycja - szczególnie PO - by nie istniała - oceniła w sobotę rzeczniczka PiS Beata Mazurek, po posiedzeniu Rady Krajowej Platformy. Jak podkreśliła, Polacy są dumnym narodem, a "czas klepania Polski po plecach" się skończył.

 4. nil23022018 24.02.2018

  Premier w 65. rocznicę śmierci "Nila": całe życie poświęcił walce o niepodległość Polski

  Premier Mateusz Morawiecki w 65. rocznicę zamordowania przez komunistów gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila" podkreślił, że był to człowiek, który całe życie poświęcił walce o niepodległość i suwerenność Polski. "Cześć Jego Pamięci" - napisał premier na Twitterze.

 5. 1270konwencja 24.02.2018

  "PO proponuje Polakom dojrzały patriotyzm"

  Podstawowe wartości nowoczesnego konserwatyzmu: poszanowanie dla prawa, instytucji państwowych, tradycji są dziś obecne w PO, a nie w PiS - uważa lider PO Grzegorz Schetyna.

CS152fotMIni

Czas Stefczyka 152/2018

PDF (5,75 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook