Jedynie prawda jest ciekawa


Departament Stanu USA przeciwko noweli. Marszałek Karczewski zapowiada przegłosowanie ustawy

01.02.2018
karczewski31012018
Departament Stanu USA przeciwko noweli. Marszałek Karczewski zapowiada przegłosowanie ustawy

- Zachęcamy Polskę do ponownego przeanalizowania ustawy o IPN pod kątem możliwych skutków dla wolności słowa oraz dla naszej zdolności bycia efektywnymi partnerami - poinformował Departament Stanu w specjalnym oświadczeniu dotyczącym nowelizacji ustawy o IPN.

- Obawiamy się także, że następstwem wprowadzenia ustawy może być zachwianie strategicznych relacji Polski - włącznie z relacjami z USA i Izraelem. Podziały, jakie mogą z tego wyniknąć, mogą przynieść korzyści naszym wrogom - czytamy w oświadczeniu Departament Stanu.

W tym czasie w Senacie RP trwa gorąca debata dotycząca nowelizacji ustawy. Marszałek Stanisław Karczewski zapowiedział, iż Senat RP będzie pracował nad nowelą aż do głosowania. - Mieliśmy spotkanie kierownictwa partii, rozmawialiśmy długo o tej sytuacji, którą jesteśmy bardzo zasmuceni, zaskoczeni i zdziwieni, że nasza walka o prawdę i godność Polaków jest tak interpretowana, i przez opozycję, i środowiska, z którymi chcemy ściśle współpracować - mówił.

Według marszałka Karczewskiego jutro rząd wyda oświadczenie, w którym ustosunkuje się do ustawy o IPN i określ jej cel oraz założenia. - Liczymy, że zakończenie prac nad nią również wpłynie na obniżenie emocji - zaznaczył i dodał, że celem ustawy jest dbanie o interes Polski.

Zaznaczył, że Polska nie neguje Holokaustu i rozmawiano również w gronie kierownictwa partii na temat postaw antyżydowskich w Polsce i tych wypowiedzi, które mają miejsce. "Odcinamy się od nich i bardzo wyraźnie je potępiamy. Chcemy mieć dobre relacje z Izraelem i będziemy bardzo zabiegać o to, aby te relacje odbudowywać. I będziemy starali się bardzo o to, żeby nasze relacje były dobre" - mówił marszałek Senatu.

ac

Warto poczytać

 1. brudzinski22042018 22.04.2018

  Wiceprezes PiS: "Powinniśmy się bać i czuć odpowiedzialność przed narodem"

  Podczas spotkania w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) szef MSWiA i wiceprezes PiS Joachim Brudziński powiedział, że jego partia nie obawia się "totalnej opozycji" czy zagranicy, ale musi czuć odpowiedzialność przed narodem.

 2. donald220420218 22.04.2018

  Donald Tusk świętuje urodziny. Dostał radę od przyjaciół, którą pochwalił się w sieci

  - Moi przyjaciele przekonali mnie, bym w 61 urodziny wystartował z Instagramem. Więc zacząłem z drobną pomocą moich wnuków – napisał na Twitterze Donald Tusk.

 3. biedron22042018 22.04.2018

  Robert Biedroń namawia do obalenia rządu? I narzeka: "Bycie Polakiem stało się obciachem"

  "Wszystko co sprawi, że odsuniemy te niedemokratyczne siły od władzy jest dobre"

 4. Andruszkiewiczwpolsce 22.04.2018

  Te oskarżenia oburzyły Andruszkiewicza. "Jesteście chorzy z nienawiści, leczcie się"

  Posła koła Wolni i Solidarni oburzyły "oskarżenia" pod własnym adresem. Swoim oponentom zasugerował... pójście do lekarza

 5. LGBT 22.04.2018

  Odmówił druku plakatów LGBT, został skazany przez sąd. Na tym jednak nie koniec

  Na 7 czerwca Sąd Najwyższy wyznaczył termin rozpoznania kasacji prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry w głośnej sprawie drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT. Prawomocnie sąd uznał Adama J. za winnego wykroczenia, ale odstąpił od kary

 6. Lichocka22042018 22.04.2018

  PiS zmienia zdanie w sprawie ustawy antyaborcyjnej? "To nieludzki projekt"

  Czy projekt ustawy antyaborcyjnej po raz kolejny upadnie w sejmowym głosowaniu? Po wypowiedzi poseł PiS Joanny Lichockiej można odnieść takie wrażenie. Posłanka określiła proponowane zmiany jako "nieludzkie" - informuje "Fakt"

 7. kacperplazynski22042018 22.04.2018

  Nieoficjalnie: Wiadomo, kto będzie kandydatem PiS-u na prezydenta Gdańska!

  Według informacji ujawnionych w Radiu Gdańsk przez Janusza Śniadka, Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję dotyczącą wyboru kandydata na prezydenta Gdańska.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook