Jedynie prawda jest ciekawa


Departament Stanu USA przeciwko noweli. Marszałek Karczewski zapowiada przegłosowanie ustawy

01.02.2018
karczewski31012018
Departament Stanu USA przeciwko noweli. Marszałek Karczewski zapowiada przegłosowanie ustawy

- Zachęcamy Polskę do ponownego przeanalizowania ustawy o IPN pod kątem możliwych skutków dla wolności słowa oraz dla naszej zdolności bycia efektywnymi partnerami - poinformował Departament Stanu w specjalnym oświadczeniu dotyczącym nowelizacji ustawy o IPN.

- Obawiamy się także, że następstwem wprowadzenia ustawy może być zachwianie strategicznych relacji Polski - włącznie z relacjami z USA i Izraelem. Podziały, jakie mogą z tego wyniknąć, mogą przynieść korzyści naszym wrogom - czytamy w oświadczeniu Departament Stanu.

W tym czasie w Senacie RP trwa gorąca debata dotycząca nowelizacji ustawy. Marszałek Stanisław Karczewski zapowiedział, iż Senat RP będzie pracował nad nowelą aż do głosowania. - Mieliśmy spotkanie kierownictwa partii, rozmawialiśmy długo o tej sytuacji, którą jesteśmy bardzo zasmuceni, zaskoczeni i zdziwieni, że nasza walka o prawdę i godność Polaków jest tak interpretowana, i przez opozycję, i środowiska, z którymi chcemy ściśle współpracować - mówił.

Według marszałka Karczewskiego jutro rząd wyda oświadczenie, w którym ustosunkuje się do ustawy o IPN i określ jej cel oraz założenia. - Liczymy, że zakończenie prac nad nią również wpłynie na obniżenie emocji - zaznaczył i dodał, że celem ustawy jest dbanie o interes Polski.

Zaznaczył, że Polska nie neguje Holokaustu i rozmawiano również w gronie kierownictwa partii na temat postaw antyżydowskich w Polsce i tych wypowiedzi, które mają miejsce. "Odcinamy się od nich i bardzo wyraźnie je potępiamy. Chcemy mieć dobre relacje z Izraelem i będziemy bardzo zabiegać o to, aby te relacje odbudowywać. I będziemy starali się bardzo o to, żeby nasze relacje były dobre" - mówił marszałek Senatu.

ac

Warto poczytać

 1. 1270rozlewkrwijpg 22.07.2018

  "Opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi"

  Mam wrażenie, że opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi - powiedział w niedzielę szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, komentując ostatnie ataki na biura poselskie PiS.

 2. sasin-22072018 22.07.2018

  Czarczasty grozi więzieniem politykom PiS oraz sędziom. Bezbłędna odpowiedź Sasina

  Robimy to, na co umówiliśmy się z Polakami, umawialiśmy się na radykalną reformę sądownictwa - mówił w niedzielę szef KSRM Jacek Sasin. "Będziecie siedzieć, a sędziowie, którzy pójdą na współpracę z wami, zostaną zwolnieni z wykonywania zawodu" - odpowiedział szef SLD Włodzimierz Czarzasty

 3. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 4. pispzpr21072018 22.07.2018

  Zdewastowano biura parlamentarzystów PiS. Wandale pomazali je farbą

  Przed wejściem do biura pojawił się napis: "Czas na sąd ostateczny", a na drzwiach i oknach napisano: "PZPR".

 5. policja21072018 21.07.2018

  Tak amerykańska policja radzi sobie z demonstrantami

  Warto zestawić obrazki z Polski z tymi, na których widać zachowanie amerykańskich funkcjonariuszy.

 6. monika-miller 21.07.2018

  Seksowna wnuczka Leszka Millera wyjawiła swój sekret. Ostra reakcja dziadka!

  Monika Miller to prawdziwa gwiazda mediów społecznościowych. Znana jest jest nie tylko z powodu swojej urody i dużej liczby tatuaży. Wnuczka Leszka Millera lubi też zaskoczyć media oryginalną i ciekawą wypowiedzią. Nie inaczej było ostatnio, gdy... pochwaliła się swoją biseksualną orientacją.

 7. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook