Jedynie prawda jest ciekawa


Stare twarze w Sojuszu. Beton ożywi SLD?

20.10.2011

Inny z postkomunistycznych byłych premierów Józef Oleksy uważa, że Miller będzie startował w wyborach na szefa partii. W jego ocenie do stycznia wiele może się zmienić, co sprawi, że Miller zmieni zdanie.

- Miller twierdzi, że nie w tej chwili nie ma tematu, temat będzie w styczniu, a do stycznia przecież, jak mówił wczoraj, anioł może przyjść rano i poradzić, że tak trzeba... – tłumaczył Oleksy. Dodał, że były premier mówił, iż „w sprawie klubu tak mu poradził anioł”.

Krystyna Łybacka, która również wczoraj została wiceszefową klubu, tłumaczyła jednak, że ona nie pozwoli na objęcie przez Millera funkcji szefa całej partii. W jej ocenie jedna osoba nie powinna pełnić tych dwóch funkcji. Pytana co się stanie jak Millerowi przyśni się anioł i podpowie, że powinien startować, wyznała, że będzie „diabłem, który się temu przeciwstawi”. Jej zdaniem, szef klubu powinien przebywać w Warszawie, a szef partii podróżować po Polsce.

Łybacka zaznaczyła również, że Leszek Miller jest politykiem na wskroś nowoczesnym. Jej zdaniem nie uprawnione są opinie, że objęcie przez niego funkcji oznacza zamknięcie się partii na środowiska postPZPRowskie. Jednak wniosek tai sam nasuwa się na myśl. Wynik SLD w wyborach sprawił, że do Sejmu z list Sojuszu dostali się głównie starzy, sprawdzeni działacze partyjny, najczęściej z komunistyczną przeszłością. Wśród 27 posłów nowej kadencji aż 12 było działaczami PZPR lub ich ideologicznych klonów. We władzach klubu zasiadają tylko tacy posłowie – Miller, Kalisz, Łybacka, Zbrzyzny. Kandydatką na wicemarszałka Sejmu, jeśli SLD obsadzi tę funkcję, ma być Łybacka, również wieloletnia działaczka PZPR. Wygląda więc na to, że polska postkomuna liczy, że uratuje SLD przed śmiercią. Czas pokaże czy skończy się to nową Aferą Rywina, czy sukcesem…

saż
[fot. PAP /Andrzej Rybczyński]

Warto poczytać

 1. konstanty-rokicki17072018 17.07.2018

  Uratował ogromną liczbę istnień w czasie Zagłady. Po wojnie o nim zapomniano, choć jego postawa zasługuje na nieśmiertelną chwałę

  60 lat temu, tj. 18 lipca 1958 roku, zmarł w Lucernie były polski wicekonsul w Szwajcarii, którego okres sprawowania funkcji dyplomatycznej w europejskim państwie przypadł na czas II wojny światowej.

 2. akta17072018 17.07.2018

  Wiadomo już kto palił karty do głosowania i akta sądowe. Sprawę wyjaśnia straż pożarna

  Strażak z OSP w Ożarowie Mazowieckim stwierdził w rozmowie z PAP, że ujawnione w Gołaszewie spalone akta i karty do głosowania to nie efekt przestępstwa. Leszek Stachlewski poinformował, że w pustostanie prowadzone były... badania naukowe dotyczące gaszenia pożarów w archiwach sądowych.

 3. pozarstocznia17072018 17.07.2018

  Pożar w centrum Gdańska. Płonie magazyn stoczniowy

  13 zastępów straży gasi pożar, który wybuchł we wtorek około południa w hali zlokalizowanej w centrum Gdańska - na terenach stoczniowych. W płonącym magazynie składowane są m.in. farby. Gdański magistrat zaapelował do mieszkańców o prewencyjne zamknięcie okien.

 4. tk17072018 17.07.2018

  Jest wyrok TK w sprawie prawa łaski. "Prezydent skorzystał ze swoich uprawnień"

  Wtorkowy wyrok TK w sprawie prawa łaski nie jest zaskoczeniem; prezydent Andrzej Duda skorzystał ze swoich konstytucyjnych uprawnień - oceniła rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

 5. 1270bartekbargiela 17.07.2018

  Niesamowita akcja ratunkowa Polaków. Zrobili to pierwsi na świecie!

  O wielkim szczęściu może mówić brytyjski wspinacz Rick Allen, który podczas wspinaczki na Broad Peak uległ poważnemu wypadkowi. Przez kilkadziesiąt godzin z himalaistą nie było żadnego kontaktu, a jego towarzysze myśleli, że zginął. Uratował go polski dron!

 6. parafianowicz17072018 17.07.2018

  Kolejne przesłuchanie w sprawie Amber Gold. Przed komisją były wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz

  We wtorek po godz. 10 zebrała się sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold; jedynym punktem posiedzenia jest przesłuchanie b. wiceministra finansów i Generalnego Inspektora Informacji Finansowej Andrzeja Parafianowicza.

 7. Gersdorf06032018 17.07.2018

  Małgorzata Gersdorf podjęła decyzję w sprawie swojego powrotu do pracy

  Spór o ustawę o Sądzie Najwyższym oraz o odwołanie dotychczasowej Pierwszej Prezes SN Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska podzielił polską społeczność. Zapewne będzie dzielił dalej, a cała sprawa nie przycichnie. Sędzia Gersdorf zamierza wrócić do pracy w poniedziałek

 8. 1270sejmsenate 16.07.2018

  Spalone karty do głosowania i akta sądowe we wsi pod Warszawą

  W opuszczonej szopie w podwarszawskiej wsi Gołaszew znaleziono tysiące nadpalonych dokumentów. Były to akta sądowe i karty do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Trwa zabezpieczanie i wywożenie dokumentów przez policję

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook