Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Stare twarze w Sojuszu. Beton ożywi SLD?

20.10.2011

Inny z postkomunistycznych byłych premierów Józef Oleksy uważa, że Miller będzie startował w wyborach na szefa partii. W jego ocenie do stycznia wiele może się zmienić, co sprawi, że Miller zmieni zdanie.

- Miller twierdzi, że nie w tej chwili nie ma tematu, temat będzie w styczniu, a do stycznia przecież, jak mówił wczoraj, anioł może przyjść rano i poradzić, że tak trzeba... – tłumaczył Oleksy. Dodał, że były premier mówił, iż „w sprawie klubu tak mu poradził anioł”.

Krystyna Łybacka, która również wczoraj została wiceszefową klubu, tłumaczyła jednak, że ona nie pozwoli na objęcie przez Millera funkcji szefa całej partii. W jej ocenie jedna osoba nie powinna pełnić tych dwóch funkcji. Pytana co się stanie jak Millerowi przyśni się anioł i podpowie, że powinien startować, wyznała, że będzie „diabłem, który się temu przeciwstawi”. Jej zdaniem, szef klubu powinien przebywać w Warszawie, a szef partii podróżować po Polsce.

Łybacka zaznaczyła również, że Leszek Miller jest politykiem na wskroś nowoczesnym. Jej zdaniem nie uprawnione są opinie, że objęcie przez niego funkcji oznacza zamknięcie się partii na środowiska postPZPRowskie. Jednak wniosek tai sam nasuwa się na myśl. Wynik SLD w wyborach sprawił, że do Sejmu z list Sojuszu dostali się głównie starzy, sprawdzeni działacze partyjny, najczęściej z komunistyczną przeszłością. Wśród 27 posłów nowej kadencji aż 12 było działaczami PZPR lub ich ideologicznych klonów. We władzach klubu zasiadają tylko tacy posłowie – Miller, Kalisz, Łybacka, Zbrzyzny. Kandydatką na wicemarszałka Sejmu, jeśli SLD obsadzi tę funkcję, ma być Łybacka, również wieloletnia działaczka PZPR. Wygląda więc na to, że polska postkomuna liczy, że uratuje SLD przed śmiercią. Czas pokaże czy skończy się to nową Aferą Rywina, czy sukcesem…

saż
[fot. PAP /Andrzej Rybczyński]

Warto poczytać

 1. AW4269 26.10.2016

  Macierewicz: Rosyjskie korwety na Bałtyku niepokoją

  „Przemieszczanie takich okrętów na Bałtyk zmienia układ sił”.

 2. tk 26.10.2016

  Projekt PiS-u ws. TK już w Sejmie

  Zgodnie z propozycją partii rządzącej, kadencja prezesa TK trwałaby 6 lat.

 3. b446fe58f6ba4879a9dd308ecd99db25 26.10.2016

  Terlecki: PO chce zatuszować swoje kłamstwa

  Zespół parlamentarny PO ds. katastrofy smoleńskiej to zasłona dymna dla kłamstw, które słyszeliśmy przez lata - powiedział w środę szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

 4. smiglowceil 26.10.2016

  MON: 7 mld zł na zbrojenia

  „Po raz pierwszy od wielu lat polska armia otrzyma nowoczesne uzbrojenie”.

 5. beatapap 26.10.2016

  Beata Szydło na posterunku

  Symboliczne przekazanie kluczy do sześciu posterunków policji, to bardzo ważny dzień dla mieszkańców Wielkopolski -– powiedziała premier Beata Szydło podczas otwarcia jednego z wielkopolskich posterunków w Godzieszach Wielkich.

 6. police-378255960720 26.10.2016

  Zatrzymano osobę prowadzącą Dom Schronienia w Zgierzu

  Łódzka policja - na polecenie Prokuratury Okręgowej w Łodzi - zatrzymała w środę rano Marka N., który prowadził Dom Schronienia w Zgierzu. Ostatnio zmarło pięć osób, które wcześniej przebywały w tej placówce, a kilkadziesiąt trafiło do szpitali.

 7. mid-16a25131 25.10.2016

  Szydło zapowiada program dla niepełnosprawnych

  Do końca roku zostanie przyjęty kompleksowy program dla niepełnosprawnych, w najbliższych dniach zaprezentowana zostanie pierwsza ustawa tego dotycząca - zadeklarowała na konferencji prasowej premier Beata Szydło.

 8. komorowski-ste 25.10.2016

  Komorowski: PiS ściga wrogów politycznych

  Były prezydent ocenia sytuację w rok po wyborach parlamentarnych.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook