Jedynie prawda jest ciekawa


Czy to już sezon pielgrzymkowy? Wałęsa chce odwiedzić protestujących w Sejmie

18.05.2018
ProtestWalesa
Czy to już sezon pielgrzymkowy? Wałęsa chce odwiedzić protestujących w Sejmie

Janina Ochojska, Wanda Traczyk-Stawska, kardynał Kazimierz Nycz, a teraz Lech Wałęsa. Czy to jeszcze wspieranie protestu, czy już po prostu szukanie blasku fleszy?

- Informuję protestujących niepełnosprawnych i ich opiekunów że bede u Was w {sejmie] w poniedziałek 21 maja - poinformował za pośrednictwem Twittera Lech Wałęsa (pisownia oryginalna). To reakcja na słowa jednego z protestujących, Jakuba Hartwicha. - Panie prezydencie Lechu Wałęsa, będzie nam bardzo miło, jeśli nas pan wesprze i odwiedzi nas tu w Sejmie. Prosimy o wsparcie i serdecznie zapraszamy - apelował Hartwich.

Były prezydent przekonuje, że chce porozmawiać z protestującymi. - Wszystkim Polakom zależy na zakończeniu protestu i rozwiązaniu problemu - twierdzi. Według Wałęsy marszałek sejmu Marek Kuchciński docenia powagę sytuacji "skoro z protestującymi mógł sie spotkac Ekscelencja kardynał Kazimierz Nycz."

Lech Wałęsa zaapelował również do swoich zwolenników pod Sejmem "o zachowanie spokoju i obywatelskiej powagi." - Sprawa jest bardzo powazna i emocje nie sa wskazane - przekonuje.

Jak poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu "Prezydent Lech Wałęsa, jako była głowa państwa, ma swobodny wstęp do budynków Parlamentu, bez okazywania jakichkolwiek dokumentów. Poniedziałkowe spotkanie odbędzie się zgodnie z jego życzeniem".


kj
Fot: PAP/wikicommons

Warto poczytać

 1. bydgoszcz-21062018 21.06.2018

  "Żart" prezydenta Bydgoszczy zdenerwował opozycję

  Podczas środowej sesji Rady Miasta Bydgoszcz zatwierdzono większością głosów sprawozdanie finansowe za rok 2017 r. i udzielone zostało absolutorium władzom miasta

 2. burza21062018 21.06.2018

  Zagrożenie II stopnia dla większości kraju. Spodziewane burze z gradem i niezwykle silny wiatr

  IMGW wydało w czwartek ostrzeżenia przed burzami z gradem: w niemal całym kraju obowiązują alerty co najmniej pierwszego stopnia, a ostrzeżenia drugiego stopnia przynajmniej częściowo dotyczą aż czternastu województw. Wiatr w porywach może wynosić do 100 km/h.

 3. medalt21062018 21.06.2018

  Postawili na medycynę alternatywną. Ich dziecko zmarło z niedożywienia

  Sąd Okręgowy w Nowym Sączu podtrzymał w środę wyrok sądu pierwszej instancji skazując znachora z Nowego Sącza Marka H. na 3,5 roku więzienia - poinformowało w środę Radio Kraków. H. udzielał rodzicom półrocznej dziewczynki pseudolekarskich porad, dziecko zmarło z niedożywienia.

 4. Szydlo21042018 21.06.2018

  Szydło na temat plotek o Jarosławie Kaczyńskim "Król jest tylko jeden"

  W Prawie i Sprawiedliwości wszystko jest w jak najlepszym porządku; król jest jeden - prezes Jarosław Kaczyński

 5. polska20062018 20.06.2018

  Komentarz po bramce Krychowiaka podbija Internet. Niesamowite emocje!

  Są takie wypowiedzi, pytania i monologi komentatorów sportowych, które wszyscy pamiętamy wyjątkowo długo.

 6. lgbt20062018 20.06.2018

  Naczelny Sąd Administracyjny podjął decyzję. Czy w Polsce można wpisać rodziców tej samej płci w akcie urodzenia dziecka?

  Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę na odmowę wpisu do ksiąg stanu cywilnego brytyjskiego aktu urodzenia dziecka, w którym jako rodzice widnieją dwie kobiety. Utrzymał tym samym wyrok uznający, iż w Polsce nie można w takim akcie wpisać rodziców tej samej płci.

 7. rydzyk20062018 20.06.2018

  Ktoś chce śmierci o. Rydzyka? Prokuratura prowadzi śledztwo

  Prokuratura Rejonowa Toruń Centrum-Zachód wszczęła postępowanie ws. nawoływania do zabójstwa założyciela Radia Maryja i TV Trwam o. Tadeusza Rydzyka - poinformowała w środę PAP szefowa toruńskiej prokuratury Judyta Głowacka.

 8. Trzaskowski20062018 20.06.2018

  O co chodzi Rafałowi Trzaskowskiemu? Dziwna niekonsekwencja kandydata PO na prezydenta Warszawy

  Wygląda na to, że Platforma Obywatelska próbuje różnymi sposobami przykryć kryzys wizerunkowy wywołany niezbyt przemyślaną wypowiedzią Rafała Trzaskowskiego o „zamrożeniu funduszy” unijnych na czas rządów PiS.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook