Jedynie prawda jest ciekawa


Czy to już megalomania? Gawłowski: będę pierwszym więźniem politycznym IV RP

08.02.2018
Gawlowski08022018
Czy to już megalomania? Gawłowski: będę pierwszym więźniem politycznym IV RP

- PiS się prędzej czy później skończy. A te podstawy, na których idą po mnie, są żenujące i dyskredytujące dla prokuratury - tłumaczył poseł PO w porannej rozmowie z Konradem Piaseckim w Radiu Zet.

- Dyrektor Mieczysław O., który mnie obciąża, że wręczył mi te zegarki, w 2013 r. ma taki zegarek na ręku.  A ja miałem dostać te zegarki w 2011 r. Gdyby prokuratura wezwała mnie na świadka i naprawdę chciała wyjaśnić sprawę, to ja bym im te dowody dał – przekonuje Gawłowski. Jak sam przekonuje, nigdy nie dostał łapówki, a zegarek zarekwirowany przez prokuraturę dostał od żony na urodziny w 2007 roku.

Poseł PO odniósł się również do postaci Tomasza P. z ZarządU Melioracji i Urządzeń Wodnych, o którym portal niezalezna.pl pisał że jest „pupilem Gawłowskiego”. Tomasz P. miał ustawić 105 przetargów na kwotę 600 milionów złotych. Gawłowski przekonuje, że nie jest on jego współpracownikiem i nawet nie kolegą. - Spotykałem go raz na kilka tygodni, raz na kilka miesięcy – przekonuje.

Według Gawłowskiego, pętla zaciskała się na niego od lat, ponieważ to on jest „człowiekiem, który zabrał ojcu Rydzykowi pieniądze na geotermię”. – Usłyszałem to od jednego z kardynałów: Rydzyk tobie tego nigdy nie zapomni, nigdy nie odpuści – powiedział.

- Będę pewnie pierwszym więźniem politycznym IV RP. PiS się prędzej czy później skończy. A te podstawy, na których idą po mnie, jak to pan ładnie powiedział, są żenujące i dyskredytujące dla prokuratury – przekonywał Gawłowski.

- Nie boję się PiS-u. PiS nie jest straszny, jest śmieszny, niebezpieczny, badziewny, ale nie boję się PiS-u. Nawet gdyby mieli mnie zamknąć, ja to przeżyję. Jako młody człowiek zdarzyło mi się mieć odwiedziny prokuratora i wtedy też policji politycznej, która się wtedy nazywała SB. Jak porównuję działalnie w tamtym czasie w swojej własnej głowie z tym, co mnie dziś spotkało, to to się niewiele nie różni. Te same metody, te same zasady, ten sam mechanizm. Wtedy przeżyłem, przeżyję dzisiaj. Wielka komuna padła, PiS też padnie – tłumaczy Gawłowski.

RadioZet/kh
Fot: PAP/Marcin Obara

Warto poczytać

 1. kacperplazynski22042018 22.04.2018

  Nieoficjalnie: Wiadomo, kto będzie kandydatem PiS-u na prezydenta Gdańska!

  Według informacji ujawnionych w Radiu Gdańsk przez Janusza Śniadka, Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję dotyczącą wyboru kandydata na prezydenta Gdańska.

 2. 1270szydlo 21.04.2018

  Szydło: nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami

  - Bardzo często słyszymy o problemach obywateli, którzy zostali oszukani przez instytucje finansowe, nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami - mówiła wicepremier Beata Szydło w sobotę w Szymbarku w Małopolsce.

 3. 1270prezydentmieszkaniowiec 21.04.2018

  Wyborcza ustawka Pawła Adamowicza - protest przeciwko faszyzmowi. Przyszło niewielu

  W Gdańsku manifestowano przeciwko nacjonalizmowi i faszyzmowi

 4. 1270mateuszmorawieckie 21.04.2018

  PiS pierwszym rządem, który spełni wszystkie swoje obietnice?

  Wąsik: rząd PiS jest na dobrej drodze, by zrealizować cały swój program

 5. Szydlo21042018 21.04.2018

  Piękne słowa Premier Szydło: polskie rodziny są kolebką polskości

  Polska rodzi się w polskich rodzinach, które są ostoją najważniejszych wartości; polskie rodziny są kolebką polskości - mówiła w sobotę w Przemyślu wicepremier Beata Szydło

 6. Niepelnosprawni21042018 21.04.2018

  Kuchciński podsumował propozycje Premiera ws niepełnosprawnych: Odważne

  Zapowiedziane przez premiera ustawowe propozycje wsparcia osób niepełnosprawnych są odważne, ale wymagają pracy - ocenił marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który w sobotę odwiedził Żywiec (Śląskie). Dodał, że należy w tej sprawie działać roztropnie, ale bez zbędnej zwłoki

 7. TuskFlickr 21.04.2018

  Tusk trafi do sądu

  W poniedziałek od godz. 10 były premier Donald Tusk ma zeznawać jako świadek w warszawskim sądzie w procesie b. szefa KPRM Tomasza Arabskiego oraz czterech innych urzędników, w sprawie organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r

 8. LubnauerSchetyna21042018 21.04.2018

  Nawet Zjednoczona Opozycja nie jest w stanie pokonać PiS! Co zrobią teraz Lubnauer i Schetyna?

  Jeszcze niedawno buńczucznie stwierdzali, że z połączenia PO i Nowoczesnej wyrośnie siła, która obali rząd PiS. Dziś już wiadomo że te zapowiedzi były przedwczesne, a Zjednoczona Opozycja może liczyć zaledwie na 29,6 procent głosów - wynika z sondażu IBRiS dla "Faktu" i "Onetu"

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook