Jedynie prawda jest ciekawa


Czy to już megalomania? Gawłowski: będę pierwszym więźniem politycznym IV RP

08.02.2018
Gawlowski08022018
Czy to już megalomania? Gawłowski: będę pierwszym więźniem politycznym IV RP

- PiS się prędzej czy później skończy. A te podstawy, na których idą po mnie, są żenujące i dyskredytujące dla prokuratury - tłumaczył poseł PO w porannej rozmowie z Konradem Piaseckim w Radiu Zet.

- Dyrektor Mieczysław O., który mnie obciąża, że wręczył mi te zegarki, w 2013 r. ma taki zegarek na ręku.  A ja miałem dostać te zegarki w 2011 r. Gdyby prokuratura wezwała mnie na świadka i naprawdę chciała wyjaśnić sprawę, to ja bym im te dowody dał – przekonuje Gawłowski. Jak sam przekonuje, nigdy nie dostał łapówki, a zegarek zarekwirowany przez prokuraturę dostał od żony na urodziny w 2007 roku.

Poseł PO odniósł się również do postaci Tomasza P. z ZarządU Melioracji i Urządzeń Wodnych, o którym portal niezalezna.pl pisał że jest „pupilem Gawłowskiego”. Tomasz P. miał ustawić 105 przetargów na kwotę 600 milionów złotych. Gawłowski przekonuje, że nie jest on jego współpracownikiem i nawet nie kolegą. - Spotykałem go raz na kilka tygodni, raz na kilka miesięcy – przekonuje.

Według Gawłowskiego, pętla zaciskała się na niego od lat, ponieważ to on jest „człowiekiem, który zabrał ojcu Rydzykowi pieniądze na geotermię”. – Usłyszałem to od jednego z kardynałów: Rydzyk tobie tego nigdy nie zapomni, nigdy nie odpuści – powiedział.

- Będę pewnie pierwszym więźniem politycznym IV RP. PiS się prędzej czy później skończy. A te podstawy, na których idą po mnie, jak to pan ładnie powiedział, są żenujące i dyskredytujące dla prokuratury – przekonywał Gawłowski.

- Nie boję się PiS-u. PiS nie jest straszny, jest śmieszny, niebezpieczny, badziewny, ale nie boję się PiS-u. Nawet gdyby mieli mnie zamknąć, ja to przeżyję. Jako młody człowiek zdarzyło mi się mieć odwiedziny prokuratora i wtedy też policji politycznej, która się wtedy nazywała SB. Jak porównuję działalnie w tamtym czasie w swojej własnej głowie z tym, co mnie dziś spotkało, to to się niewiele nie różni. Te same metody, te same zasady, ten sam mechanizm. Wtedy przeżyłem, przeżyję dzisiaj. Wielka komuna padła, PiS też padnie – tłumaczy Gawłowski.

RadioZet/kh
Fot: PAP/Marcin Obara

Warto poczytać

 1. 1270IZRAELWOJNA 25.02.2018

  "Polityka nie zmieni dialogu Żydów i chrześcijan"

  Polityka nie zmieni dialogu Żydów i chrześcijan - powiedział rabin Abraham Skórka podczas wizyty w Łodzi, gdzie w niedzielę spotkał się z metropolitą łódzkim abp. Grzegorzem Rysiem. Łódzki hierarcha podkreślił, że "nie zrozumiemy siebie, odcinając się od Izraela"

 2. Adamowicz19022018 25.02.2018

  Adamowicz w ogniu krytyki, jednak nie ze strony PiS a... PO i Nowoczesnej

  Poseł PO Bartosz Arłukowicz i liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer krytycznie ocenili ogłoszenie przez obecnego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza startu w nadchodzących wyborach samorządowych. Według nich to "solowa gra" i "egoizm", które nie są korzystne dla Gdańska

 3. Nowoczesnawiki 25.02.2018

  Nowoczesna się sypie? Kolejny polityk opuszcza partię

  Adam Kądziela zrezygnował z członkostwa w Nowoczesnej i funkcji przewodniczącego Forum Młodych Nowoczesnych. Jak poinformował w niedzielę PAP, na razie nie chce angażować się politycznie, lecz będzie odpowiadał za zarządzenie biurem poselskim byłego szefa partii Ryszarda Petru

 4. IPNwiki 25.02.2018

  Gigantyczna skala ataków na Polskę. "Monitorujemy tę sytuację"

  - Obecna krytyka Polaków dotycząca okresu niemieckiej okupacji i ich stosunku do Żydów jest głęboko niesprawiedliwa - ocenił wiceprezes IPN Mateusz Szpytma. "Liczba i skala ataków na Polskę stały się gigantyczne" - zaznaczył.

 5. k2norty25022018 25.02.2018

  "Nie mamy żadnego kontaktu z Denisem Urubką. Odmówił wzięcia ze sobą radiotelefonu"

  Dramatyczne wypowiedzi z wyprawy na K2. Jak poinformował kierownik narodowej wyprawy na niezdobyty zimą szczyt w Karakorum K2 Krzysztof Wielicki.

 6. nil23022018 24.02.2018

  Premier w 65. rocznicę śmierci "Nila": całe życie poświęcił walce o niepodległość Polski

  Premier Mateusz Morawiecki w 65. rocznicę zamordowania przez komunistów gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila" podkreślił, że był to człowiek, który całe życie poświęcił walce o niepodległość i suwerenność Polski. "Cześć Jego Pamięci" - napisał premier na Twitterze.

 7. 1270konwencja 24.02.2018

  "PO proponuje Polakom dojrzały patriotyzm"

  Podstawowe wartości nowoczesnego konserwatyzmu: poszanowanie dla prawa, instytucji państwowych, tradycji są dziś obecne w PO, a nie w PiS - uważa lider PO Grzegorz Schetyna.

CS152fotMIni

Czas Stefczyka 152/2018

PDF (5,75 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook