Jedynie prawda jest ciekawa


Czy to już megalomania? Gawłowski: będę pierwszym więźniem politycznym IV RP

08.02.2018
Gawlowski08022018
Czy to już megalomania? Gawłowski: będę pierwszym więźniem politycznym IV RP

- PiS się prędzej czy później skończy. A te podstawy, na których idą po mnie, są żenujące i dyskredytujące dla prokuratury - tłumaczył poseł PO w porannej rozmowie z Konradem Piaseckim w Radiu Zet.

- Dyrektor Mieczysław O., który mnie obciąża, że wręczył mi te zegarki, w 2013 r. ma taki zegarek na ręku.  A ja miałem dostać te zegarki w 2011 r. Gdyby prokuratura wezwała mnie na świadka i naprawdę chciała wyjaśnić sprawę, to ja bym im te dowody dał – przekonuje Gawłowski. Jak sam przekonuje, nigdy nie dostał łapówki, a zegarek zarekwirowany przez prokuraturę dostał od żony na urodziny w 2007 roku.

Poseł PO odniósł się również do postaci Tomasza P. z ZarządU Melioracji i Urządzeń Wodnych, o którym portal niezalezna.pl pisał że jest „pupilem Gawłowskiego”. Tomasz P. miał ustawić 105 przetargów na kwotę 600 milionów złotych. Gawłowski przekonuje, że nie jest on jego współpracownikiem i nawet nie kolegą. - Spotykałem go raz na kilka tygodni, raz na kilka miesięcy – przekonuje.

Według Gawłowskiego, pętla zaciskała się na niego od lat, ponieważ to on jest „człowiekiem, który zabrał ojcu Rydzykowi pieniądze na geotermię”. – Usłyszałem to od jednego z kardynałów: Rydzyk tobie tego nigdy nie zapomni, nigdy nie odpuści – powiedział.

- Będę pewnie pierwszym więźniem politycznym IV RP. PiS się prędzej czy później skończy. A te podstawy, na których idą po mnie, jak to pan ładnie powiedział, są żenujące i dyskredytujące dla prokuratury – przekonywał Gawłowski.

- Nie boję się PiS-u. PiS nie jest straszny, jest śmieszny, niebezpieczny, badziewny, ale nie boję się PiS-u. Nawet gdyby mieli mnie zamknąć, ja to przeżyję. Jako młody człowiek zdarzyło mi się mieć odwiedziny prokuratora i wtedy też policji politycznej, która się wtedy nazywała SB. Jak porównuję działalnie w tamtym czasie w swojej własnej głowie z tym, co mnie dziś spotkało, to to się niewiele nie różni. Te same metody, te same zasady, ten sam mechanizm. Wtedy przeżyłem, przeżyję dzisiaj. Wielka komuna padła, PiS też padnie – tłumaczy Gawłowski.

RadioZet/kh
Fot: PAP/Marcin Obara

Warto poczytać

 1. pispzpr21072018 22.07.2018

  Zdewastowano biura parlamentarzystów PiS. Wandale pomazali je farbą

  Przed wejściem do biura pojawił się napis: "Czas na sąd ostateczny", a na drzwiach i oknach napisano: "PZPR".

 2. policja21072018 21.07.2018

  Tak amerykańska policja radzi sobie z demonstrantami

  Warto zestawić obrazki z Polski z tymi, na których widać zachowanie amerykańskich funkcjonariuszy.

 3. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

 4. w-tyle-wizji-21072018 21.07.2018

  Wzruszający apel prawnuka polskiego bohatera. Ta wypowiedź przejdzie do historii!

  Piątkowe wydanie „W tyle wizji” zostało całkowicie poświęcone protestom przed gmachem Sejmu oraz Małgorzacie Gersdorf

 5. policjasejm21072018 21.07.2018

  Cztery osoby w areszcie po protestach przed Sejmem. Dziennikarz Gazety Wyborczej namawia do walki z policją

  Do „odbijania” zatrzymanych i walki z policją namawiał protestujących Wojciech Czuchnowski, dziennikarz Gazety Wyborczej.

 6. schmidt-20072018 20.07.2018

  Schmidt usprawiedliwia akcję z bagażnikiem. Absurdalne tłumaczenie

  Posłanka Joanna Schmidt na antenie Polsat News odniosła się do ostatnich wydarzeń przed gmachem polskiego Sejmu. Parlamentarzystka zdecydowała się na przewiezienie dwóch osób w bagażniku swojego samochodu

 7. Petruflickr 20.07.2018

  Skandaliczny wpis Petru! Polityk zaatakował Annę Walentynowicz

  Sejm przyjął dziś większością głosów uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook