Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Czy MSZ zareaguje na działania MON Rosji?

04.01.2012

Rosyjskie ministerstwo obrony straszy, że Polska chce odebrać Białorusi Grodno i Brześć. Jak informuje na swoich stronach telewizja Biełsat, według MON Rosji wręcz „rościmy sobie pretensje” do ziem, które kiedyś należały do Polski.

Stworzony przez rosyjski sztab generalny schemat „Zagrożenia wojskowego bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej” opisuje terytorialne zaszłości między sąsiadami Rosji i Białorusi. Według rosyjskich wojskowych części terytorium Rosji chcą oderwać Norwegia, Finlandia, Łotwa, Litwa i Niemcy.

Według moskiewskich dowódców Polacy ostrzą sobie zęby na zachodnią Białoruś.

Dokument zamieszczony na stronach Izby Społecznej Federacji Rosyjskiej jest poważnym materiałem, podpisanym przez rosyjskiego wiceministra obrony Nikołaja Makarowa. W ministerstwie przedstawiono go jeszcze w listopadzie.

Jak zaznacza Biełsat, rosyjskie poglądy współgrają ze słowami prezydenta Łukaszenki, który rok temu oskarżał Polskę o zakusy na białoruskie terytorium. Łukaszenka podczas wystąpienia przed białoruskim parlamentem w styczniu 2010 r. powiedział: - W Polsce niektórzy śnią i widzą: granica nie tam. Granica powinna być pod Mińskiem. Stalin granice ustanowił nie tam gdzie trzeba. Na razie jednak, cytowana przez regionby.ru, oficjalna doktryna obronna Białorusi stwierdza, że białoruska granica nie jest obecnie przedmiotem sporów i, że żadne państwo nie stanowi potencjalnego zagrożenia militarnego.

Dokument rosyjski trzeba jednak potraktować poważnie, być może jako jeden z elementów przygotowania do rozmieszczenia kolejnych rakiet w okolicach granicy z Polską.

Czy na te kłamstwa zareagują polskie władze?

ruk

[Fot. oprf.ru]

Słowa kluczowe:

Rosja

,

rakiety

,

granica

,

kłamstwa

Warto poczytać

 1. dudapapgrygiel 28.05.2017

  Prezydent na pielgrzymce mężczyzn w Piekarach Śl.

  Powołaniem i zadaniem chrześcijan jest czynienie dobra wszędzie tam, gdzie brakuje sprawiedliwości i miłości społecznej - mówił abp Wiktor Skworc do uczestników dorocznej pielgrzymki mężczyzn. W uroczystości uczestniczył prezydent RP Andrzej Duda.

 2. ksszydlopapbednarczyk 28.05.2017

  Ks. Szydło, syn premier, odprawił Mszę prymicyjną

  Ks. Tymoteusz Szydło, syn premier Beaty Szydło, odprawił w niedzielę prymicyjną mszę św. w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w rodzinnym Przecieszynie. W Eucharystii uczestniczyła rodzina wyświęconego dzień wcześniej księdza, w tym szefowa rządu.

 3. pispapdelmanowicz 28.05.2017

  Wyjazdowe posiedzenie klubu PiS

  "Podkarpacie potrzebuje przyśpieszenia" - posłowie PiS na wyjazdowym posiedzeniu klubu w Strachocinie. W przyjętym stanowisku podkreślili m.in. konieczność budowy nowych przejść granicznych ze Słowacją i Ukrainą.

 4. macierewiczzolnierzepapSI 28.05.2017

  Weterani świętują w Giżycku

  Kilkuset żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych - uczestników misji zagranicznych - wzięło udział w centralnych obchodach Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa, które odbyły się w niedzielę w Giżycku. Do wieczora trwa tam jeszcze piknik weterana.

 5. mid-17526086 28.05.2017

  Łapiński: prezydent USA odwiedzi Polskę

  Krzysztof Łapiński powiedział, że prezydent Duda podczas szczytu NATO w Brukseli spotkał się z Trumpem i było to „dłuższe spotkanie”.

 6. MKaminski2852017 28.05.2017

  SN zbada pytanie ws. prezydenckich ułaskawień

  Sędziowie SN zbada pytanie prawne dotyczące ułaskawienia przez prezydenta Andrzeja Dudę Mariusza Kamińskiego i innych b. członków szefostwa CBA.

 7. Krzysztof-Lozinski-gfdgdfgfdgdfs 27.05.2017

  Łoziński nowym szefem KOD

  "Dziękuję Mateuszowi za pracę, którą wykonał" - powiedział Łoziński.

 8. Antoni-Macierewicz-gfsdgfdg 27.05.2017

  Macierewicz spotkał się z weteranami

  Szef MON odwiedził uczestników zawodów strzeleckich dla weteranów i poszkodowanych na misjach, które odbyły się na strzelnicy k. Orzysza.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook