Jedynie prawda jest ciekawa


Czworo posłów Nowoczesnej przyjęto do PO

12.04.2017

Władze klubu Platformy przyjęły czterech nowych posłów.

- Czworo posłów, którzy poinformowali w środę o odejściu z Nowoczesnej: Marta Golbik, Joanna Augustynowska, Grzegorz Furgo i Michał Stasiński zostało przyjętych do klubu PO - poinformował szef tego klubu Sławomir Neumann.

"Władze klubu Platformy przyjęły czterech nowych posłów. Na stronie opozycji nic się nie zmienia, ilość pozostaje ta sama, natomiast zwiększa się siła Platformy, największej partii opozycyjnej, która daje nadzieję Polakom na wygranie z PiS" - poinformował Neumann w oświadczeniu zamieszczonym profilu "Platforma NEWS" na Twitterze.

"Wszyscy, którzy z nami chcą ten antypisowski blok budować, są mile widziani" - zadeklarował.

Podobną otwartość wyrażał wcześniej na konferencji prasowej lider PO Grzegorz Schetyna. Podkreślał, że Nowoczesna i jej posłowie mają "pewną świeżość". "To jest nowe ugrupowanie, które przechodzi przez polityczne turbulencje. Tak czasami bywa. To są dla nas zawsze partnerzy; zawsze – mimo różnic - ci, z którymi chcemy współpracować" - zapewnił szef Platformy.

Zapowiedział, że PO będzie otwarcie współpracować z posłami Nowoczesnej, którzy z różnych powodów nie mieszczą się, nie odnajdują w formule swego klubu.

"Nie po to, żeby być przeciw, tylko po to właśnie, żeby potwierdzać nie konfrontacyjność, a współpracę. Na tym naprawdę mi zależy. Mówiłem to od pierwszego dnia i będę powtarzał, bez względu na wyniki sondaży" - podkreślił szef PO. "Trzeba być razem i szukać porozumienia, a nie szukać konfliktu" - dodał Schetyna.

W środę Golbik, Augustynowska, Furgo i Stasiński poinformowali, że zrezygnowali z członkostwa w Nowoczesnej i przeszli do klubu PO. Swą decyzję uzasadniali brakiem zgody na sposób funkcjonowania Nowoczesnej. Golbik stwierdziła w oświadczeniu, że w klubie Nowoczesnej były napięcia, jednak nie z powodu różnic programowych między posłami, ale "narastającymi różnicami zdań na temat sposobu budowy zjednoczonej opozycji i realizowania programu wyborczego wokół porozumienia między Nowoczesną, PO i innymi demokratycznymi ugrupowaniami".

Po przyjęciu czworga nowych członków, klub PO liczy 136 posłów, Nowoczesna - 27 posłów.

[fot. TVP Info/stefczyk info]

ems/(PAP)

Warto poczytać

 1. orlik170702018 17.07.2018

  „Orliki” się rozpadają. Nawet Wyborcza przyznaje, że sztandarowy projekt rządu PO-PSL okazał się klapą

  Ten pomysł miał być jednym z największych osiągnięć rządu Donalda Tuska

 2. konstanty-rokicki17072018 17.07.2018

  Uratował ogromną liczbę istnień w czasie Zagłady. Po wojnie o nim zapomniano, choć jego postawa zasługuje na nieśmiertelną chwałę

  60 lat temu, tj. 18 lipca 1958 roku, zmarł w Lucernie były polski wicekonsul w Szwajcarii, którego okres sprawowania funkcji dyplomatycznej w europejskim państwie przypadł na czas II wojny światowej.

 3. akta17072018 17.07.2018

  Wiadomo już kto palił karty do głosowania i akta sądowe. Sprawę wyjaśnia straż pożarna

  Strażak z OSP w Ożarowie Mazowieckim stwierdził w rozmowie z PAP, że ujawnione w Gołaszewie spalone akta i karty do głosowania to nie efekt przestępstwa. Leszek Stachlewski poinformował, że w pustostanie prowadzone były... badania naukowe dotyczące gaszenia pożarów w archiwach sądowych.

 4. pozarstocznia17072018 17.07.2018

  Pożar w centrum Gdańska. Płonie magazyn stoczniowy

  13 zastępów straży gasi pożar, który wybuchł we wtorek około południa w hali zlokalizowanej w centrum Gdańska - na terenach stoczniowych. W płonącym magazynie składowane są m.in. farby. Gdański magistrat zaapelował do mieszkańców o prewencyjne zamknięcie okien.

 5. tk17072018 17.07.2018

  Jest wyrok TK w sprawie prawa łaski. "Prezydent skorzystał ze swoich uprawnień"

  Wtorkowy wyrok TK w sprawie prawa łaski nie jest zaskoczeniem; prezydent Andrzej Duda skorzystał ze swoich konstytucyjnych uprawnień - oceniła rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

 6. 1270bartekbargiela 17.07.2018

  Niesamowita akcja ratunkowa Polaków. Zrobili to pierwsi na świecie!

  O wielkim szczęściu może mówić brytyjski wspinacz Rick Allen, który podczas wspinaczki na Broad Peak uległ poważnemu wypadkowi. Przez kilkadziesiąt godzin z himalaistą nie było żadnego kontaktu, a jego towarzysze myśleli, że zginął. Uratował go polski dron!

 7. parafianowicz17072018 17.07.2018

  Kolejne przesłuchanie w sprawie Amber Gold. Przed komisją były wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz

  We wtorek po godz. 10 zebrała się sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold; jedynym punktem posiedzenia jest przesłuchanie b. wiceministra finansów i Generalnego Inspektora Informacji Finansowej Andrzeja Parafianowicza.

 8. Gersdorf06032018 17.07.2018

  Małgorzata Gersdorf podjęła decyzję w sprawie swojego powrotu do pracy

  Spór o ustawę o Sądzie Najwyższym oraz o odwołanie dotychczasowej Pierwszej Prezes SN Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska podzielił polską społeczność. Zapewne będzie dzielił dalej, a cała sprawa nie przycichnie. Sędzia Gersdorf zamierza wrócić do pracy w poniedziałek

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook