Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Częstochowa: 140 lekarzy złożyło wypowiedzenia

02.10.2013

140 lekarzy zatrudnionych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie złożyło wypowiedzenia z pracy. Lekarze będą pracować do końca roku. Dyrekcja placówki uspokaja, że szpital działa normalnie i nie przerwie podstawowej działalności.

Jak poinformował dyrektor szpitala Jarosław Madowicz, wypowiedzenia złożyło ponad 40 proc. lekarzy. Rozmowy w tej sprawie są planowane na 11 października.

"Nie tracę nadziei, że dojdziemy do porozumienia. W podstawowym zakresie szpital na pewno będzie prowadził działalność. Zatrudnimy innych lekarzy, wkrótce zostanie do nas przyłączony Szpital Hutniczy, wpłynęły też do mnie już wnioski o wycofanie wypowiedzeń, uznanie ich za niebyłe; mamy więc pewne pole manewru" - powiedział Madowicz.

Według dyrektora lekarze nie zgłosili postulatów płacowych, skarżą się natomiast na problemy z lekami i sprzętem; domagają się też dymisji zastępców dyrektora ds. medycznych i ekonomicznych. Madowicz zapewnił, że sprzęt, mimo koniecznych nakładów, pozwala na prowadzenie bieżącej działalności, jego zdaniem nie ma też problemu z zaopatrzeniem w leki. Dodał, że jest rozpisany konkurs na stanowisko dyrektora ds. medycznych.

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!

PAP, lz

[fot:sxc.hu]

Słowa kluczowe:

szpital

,

Częstochowa

,

lekarze

,

wypowiedzenia

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook