Jedynie prawda jest ciekawa


Czeka nas III wojna światowa? "Niemcy wplątują Europę konflikt"

07.06.2017

– Trzeci raz Niemcy w ciągu 100 lat wplątują Europę w wojnę. Polscy politycy mówią to otwarcie, zachodni politycy mówią to po cichu. Moim zdaniem to nie tyle wojna, co próba podboju Europy jako kontynentu. Kto jest po drugiej stronie? Trudno to sprecyzować, bo jeśli powie się, że to ISIS to za mało. Ludzie, którzy uczestniczą w zamachach, to nie są poddani Państwa Islamskiego. Są sympatykami, ale to nie są obywatele tego państwa – przewiduje na antenie Telewizji Republika dr Rafał Brzeski, ekspert ds. służb specjalnych i dezinformacji

Naukowiec w programie Jacka Ożoga podkreślił, że współczesny terroryzm bardzo zmienił się od tego, z jakim mieliśmy do czynienia jeszcze w ubiegłym wieku. Zamachowcy do ataków wykorzystują tak powszechne środki, jak samochody ciężarowe, nie wahają się też uderzać tam gdzie są dzieci.

Dzisiaj mamy do czynienia, w przypadku terroru islamskiego, z tym, że celem są wszyscy rdzenni mieszkańcy Europy. Bez względu na to, czy to noworodki, czy starcy. Kilkunastoletnie dziewczęta na koncercie w Manchesterze to bardzo miękki cel – stwierdził Brzeski.

Według eksperta w tym szaleństwie można zauważyć jednak pewne pozytywy. Do takich z pewnością należy fakt, że ludzie zaczęli się bronić. Przestaliśmy być zarzynanymi, sparaliżowanymi strachem owieczkami i w obronie własnej, czy najbliższych, nie boimy się konfrontacji. 

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook