Jedynie prawda jest ciekawa


Czas na partię Petru i Biedronia? Jest odpowiedź Prezydenta Słupska!

11.05.2018
BiedronPetru
Czas na partię Petru i Biedronia? Jest odpowiedź Prezydenta Słupska!

Czy na gruzach Nowoczesnej już wkrótce pojawi się nowe ugrupowanie? Politycy tej partii związani z Ryszardem Petru chcieliby, aby jedną z jego twarzy został obecny Prezydent Słupska Robert Biedroń.

Takie rozwiązanie forsowała na kilka godzin przed odejściem z Nowoczesnej Ryszarda Petru Joanna Schmidt, która na antenie RFM Fm stwierdziła, że "Widziałabym tam takich ludzi jak Robert Biedroń, Barbara Nowacka, Ryszard Petru, Krzysztof Mieszkowski i wielu innych polityków. Wspólny mianownik? Muszą być wspólne wartości. To nie musi być koniecznie wspólny program, tylko te wartości na poziomie ‘meta’." Jak dodała Schmidt "To miałaby być partia liberalna, społeczna."

Z kolei 2 dni temu o możliwej współpracy pomiędzy Joanną Scheuring-Wielgus i Robertem Biedroniem pisała Wirtualna Polska. - Stronnicy Katarzyny Lubnauer oskarżają posłankę Scheuring-Wielgus o kłamstwo, mówią o uldze po jej odejściu. Ona sama ma zacząć współpracę ze środowiskiem lewicy i Robertem Biedroniem - przekonywał Michał Wróblewski z wp.pl Z kolei Renata Grochal z Newsweeka sugerowała, że nowe ugrupowanie miało by powstać na przyszłoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego. To mogłaby być ciekawa próba, bo w tych wyborach od początku dominuje niska frekwencja, co zwiększyłoby szanse na sukces wyborczy partii, rzecz jasna pod warunkiem, że udałoby się jej zdyscyplinować swój elektorat. 

Wygląda jednak na to, że z planu na utworzenie nowej partii na razie nic nie wyjdzie. - 👉 Nie prowadzę rozmów i nie zakładam partii z byłymi politykami .N, chociaż dobrze im życzę. 💪Parafrazując: ‚bo w tym cały jest abaras, żeby wszystkie strony chciały naraz’. Ja nie chcę, bo jestem prezydentem Słupska i tak zostanie do końca kadencji. Kropka.✌️ - napisał dziś na Twitterze Robert Biedroń. Czy to definitywnie przekreśla szanse na nowe ugrupowanie. Niekoniecznie, bo w przypadku przegranej w tegorocznych wyborach samorządowych Biedroń z pewnością będzie chciał nawiązać współpracę z byłymi politykami Nowoczesnej. Tyle że wówczas jego nazwisko spadłoby na politycznej "giełdzie". 


kh
Fot: TVPINFO/PAP

Warto poczytać

 1. bodnar21052018 21.05.2018

  Rzecznik praw obywatelskich broni oficerów SB. "Współpracowali z Kościołem"

  Trzej byli oficerowie SB, którzy w latach 80. ostrzegali Kościół o działaniach służb PRL, nie powinni mieć obniżonych emerytur zgodnie z tzw. ustawą dezubekizacyjną.

 2. 1270sdfesdxz 21.05.2018

  Kukiz'15 składa projekt ustawy likwidującej opłatę paliwową

  Kukiz'15 składa w Sejmie projekt ustawy likwidującej opłatę paliwową. Chcemy obniżać, a nie podwyższać ceny paliw - podkreślił w poniedziałek wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15).

 3. 1270gowingi 21.05.2018

  Gowin: nasz rząd zrobił dla rodzin niepełnosprawnych więcej niż którykolwiek

  Nasz rząd zrobił dla rodzin osób niepełnosprawnych więcej niż którykolwiek rząd do tej pory - mówił w poniedziałek w Krakowie wicepremier Jarosław Gowin. Jak dodał, mając ograniczone możliwości budżetowe, rząd nie jest w stanie realizować wszystkich postulatów.

 4. szczerekerwerwe21052018 21.05.2018

  Pełne szaleństwo w TVN24! Ależ popis, to trzeba zobaczyć [WIDEO]

  Poranny seans nienawiści sączony z ekranu TVN 24 w prowadzonym przez Marcina Mellera programie "Drugie śniadanie mistrzów",

 5. 1270bolek00a 21.05.2018

  Lech Wałęsa "część prawdy o swojej historii ukrył przed Polakami"

  Lech Wałęsa jest postacią historyczną z zasługami, ale jest też postacią kontrowersyjną - uważa wiceminister kultury Jarosław Sellin

 6. 1270antypis 21.05.2018

  Opozycja wysyła bojówki do walki z PiS

  Sasin: osoby zakłócające spotkania z politykami PiS to zorganizowane bojówki

 7. 1270jarrekk 20.05.2018

  Posłanka PiS zdradza: „Projekt ustawy o dekoncentracji mediów jest gotowy”

  "Jest więc pytanie, w którym momencie ruszyć z tą armatą i to jest pytanie do Jarosława Kaczyńskiego"

 8. morawiecki20052018 20.05.2018

  Skandaliczna sytuacja w Gdańsku. Totalni przerwali spotkanie premiera Morawieckiego!

  Grupa zadymiarzy KOD-u w agresywny sposób przerwała dziś spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook