Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Czarnecki persona non grata?

02.12.2013

Ryszard Czarnecki nie został wpuszczony na posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, gdzie przybył w imieniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Zwołane przez prezydenta Bronisława Komorowskiego posiedzenie rozpoczęło się o 13.30. Głównym tematem są polityczno-strategiczne wnioski z kryzysu ukraińskiego.

Eurodeputowany PiS po opuszczeniu gmachu RBN powiedział:" Nie udało się panu prezydentowi wykazać woli dialogu z główną partią opozycyjną, partią, która jest jedyną partią opozycyjną dla obecnego rządu. Żałuję osobiście, ponieważ chciałem w imieniu pana premiera Kaczyńskiego  przedstawić nie tylko informacje aktualne z Kijowa. Myślę, że tej wiedzy pan prezydent i jego goście bardzo potrzebują, jak mniemam z ostatnich wystąpień ministra Sikorskiego. Ale chciałem również przedstawić w imieniu Prawa i Sprawiedliwości i pana prezesa Kaczyńskiego nasze propozycje głębokich zmian, gdy  chodzi o polską politykę wschodnią, tak aby Polska jako szóste państwo członkowskie w Unii Europejskiej mogła wzmocnić swoją pozycję i w regionie i w samej Unii Europejskiej. Żałuję, że pan prezydent nie był otwarty na wysłuchanie informacji i doświadczeń, które chciał przekazać prezes Kaczyński poprzez moją skromną osobę. Tej odrobiny dobrej woli zabrakło. Osobiście żałuję. Myślę, że otwarta dłoń z naszej strony nie napotkała na drugą otwartą  dłoń. Żałujemy. Mam nadzieję, że może w przyszłości prezydent będzie bardziej otwarty na dialog."

Z kolei Radosław Sikorski,  jeszcze przed wejściem na posiedzenie poinformował dziennikarzy, że odbył rozmowę z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy - Leonidem Kożarą.
Mam satysfakcję, że Ukraina nie odcina się od kontaktów ani z krajami Unii Europejskiej, a wręcz  zamierza zintensyfikować swój dialog z sama Unią Europejską. Pan minister potwierdziła także iż rząd Ukrainy nie ma planów wprowadzenia stanu wyjątkowego - powiedział.
Na pytanie, czy żałuje swojego słynnego twittu o skorumpowanej gospodarce Ukrainy - szybko zakończył briefing.
W posiedzeniu RBN nie wziął udziału także lider SLD Leszek Miller, który przebywa za granicą. Ma się spotkać z prezydentem Komorowskim jutro o 10 rano.

ansa/ PAP

[fot. TVN24/stefczyk.info]

Słowa kluczowe:

Ryszard Czarnecki

,

PiS

,

RBN

Warto poczytać

 1. sejm-sdfhgsdfjh-sdfj 19.01.2017

  Prokuratura wszczyna śledztwo ws. posiedzenia Sejmu

  Śledztwo dot. 16 grudnia. Zawiadomienie złożyły PO i Nowoczesna.

 2. olsztyn-smolensk-pamiec-katyn-353t54fc25ccm800x61e3a41c 19.01.2017

  Kolejne ekshumacje do połowy 2017 roku

  Zaplanowane zostały kolejne ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej. Jak poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik będą przeprowadzane do połowy 2017 r.

 3. mid-17119093-1 19.01.2017

  Prezydent Radomia straci mandat?

  CBA wysłało w czwartek Radzie Miejskiej w Radomiu wniosek o wygaszenie mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Według CBA to skutek ujawnienia nieprzestrzegania przez niego przepisów ustawy antykorupcyjnej. Witkowski uważa, że nie złamał prawa.

 4. mid-17119057 19.01.2017

  CBOS: Wzrosła liczba zwolenników rządu

  "W pierwszej połowie stycznia do zwolenników rządu zaliczyło się 39 proc. respondentów, przeciwnicy to 32 proc., a 26 proc. wyraziło obojętność wobec obecnego gabinetu" - wynika z sondażu CBOS. Zwolenników rządu jest najwięcej od początku urzędowania premier Beaty Szydło.

 5. mid-17119016 19.01.2017

  Prezydent: Liczę na polsko-izraelską współpracę

  Najlepszą gwarancją światowego pokoju jest solidarna, prowadzona z determinacją obrona porządku opartego na prawie międzynarodowym - powiedział w Izraelu prezydent Andrzej Duda. Kluczowym elementem jest znaczące wzmocnienie potencjału odstraszania - dodał.

 6. blust 19.01.2017

  Błaszczak: Nie ma przyzwolenia na łamanie prawa

  Błaszczak mówił, że zarzutami obciążającymi 80 zidentyfikowanych demonstrujących przed Sejmem w nocy z 16 na 17 grudnia 2016 r., jest "złamanie prawa".

 7. pajor-surma 19.01.2017

  Zmarł prezydent Stargardu

  Prezydent Sławomir Pajor zmarł w swoim domu. Miał 58 lat.

 8. rafae 19.01.2017

  Nie żyje Rafał Wójcikowski, poseł Kukiz'15

  Wójcikowski miał 43 lata. Należał do Stowarzyszenia KoLiber.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook