Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Czarnecki: Muszą polecieć głowy

08.02.2016

"Wydaje mi się, że mamy do czynienia z poważną afera. W moim przekonaniu ta sprawa musi być wyjaśniona. Jeśli zostały one zniszczone, to odpowiedzialność nie może być rozmyta, tylko muszą polecieć głowy" – powiedział wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.

Informację o zniszczeniu ponad 400 kart informacji i meldunków, dostarczonych 10 kwietnia 2010 roku do sztabu generalnego Wojska Polskiego, podał w piątek Antoni Macierewicz, kiedy powołał podkomisję, mającą na nowo podjąć się wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Czarnecki w odpowiedzi na krytykę wobec ministra Macierewicza powiedział: "można go lubić lub nie, ale nie można dyskutować, co do faktów". "Natomiast takie pohukiwania ze strony byłej ekipy rządzącej, wystawienie takiego carte blanche jest dużym błędem. Macierewicz mówił o konkretach. Nie usłyszeliśmy żadnego zaprzeczenia, tylko zapewnienia, a to nie jest poważne" – stwierdził eurodeputowany PiS.

Zdaniem wiceprzewodniczącego PE jest aferą, za którą powinny "polecieć głowy”. "Dziennik działań zawierał wszelkie informacje dotyczące meldunków, wykonywanych i odbieranych połączeń, ale także działalności służb wojskowych i wszelkich działań. Dlatego zniszczenie go w sytuacji kryzysowej, jaką była katastrofa smoleńska, to poważne naruszenie" – powiedział rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej Bartłomiej Misiewicz.

Telewizja Republika

Warto poczytać

Facebook