Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Czarne chmury nad Nowicką. Zostanie odwołana?

17.11.2011

Wanda Nowicka ma coraz większe problemy związane ze swoją działalnością. Posłowie Solidarnej Polski chcą ją odwołać z funkcji wicemarszałka Sejmu. Ma również stanąć przed komisja regulaminową, a prokuratura sprawdza, czy złamała ona prawo.

Wszystkie wnioski i decyzje związane są z działalnością Nowickiej na rzecz lobby aborcyjnego i antykoncepcyjnego. Zdaniem Fundacji PRO, która złożyła w tej sprawie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa polityk mogła niezgodnie z prawem reklamować środki antykoncepcyjne „Escapell”.

Portal Rebelya.pl pisze, że Wanda Nowicka działała na korzyść jednej z firm, produkujących wspomniane tabletki. Podejmowała m.in. działania na rzecz zmiany prawa korzystnego dla koncernów. Chciała, by Ministerstwo Zdrowia było zobowiązane do wyposażania personelu medycznego na koloniach dziecięcych w antykoncepcję po stosunku. Przyznała, że w tej sprawie zwróciła się również do Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Rebelya.pl opisuje również wiele innych przykładów współdziałania Nowickiej z firmami antykoncepcyjnymi oraz klinikami aborcyjnymi z Plannet Parendhood. Zdaniem Mariusza Dzierżawskiego z Fundacji PRO sprawa działalności Nowickiej może skutkować postawieniem jej zarzutów karnych.

Problemy Nowickiej zaczęły się od ujawnienia przez media uzasadnienia wyroku uniewinniającego, który zapadł w procesie Nowicka-Najfeld. Obecna polityk wytoczyła dziennikarce pozew za słowa, że jest na liście płac przemysłu aborcyjnego. Sąd uznał, że Najfeld miała prawo tak mówić, ponieważ Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny oraz Wanda Nowicka otrzymują pieniądze pochodzące od klinik aborcyjnych i koncernów produkujących antykoncepcję.

mk

(fot. PAP/ Radek Pietruszka)

Słowa kluczowe:

Nowicka

Warto poczytać

 1. siemoniak-stare 22.05.2017

  Siemoniak atakuje Wojska Obrony Terytorialnej

  Były szef MON krytykuje nowy rodzaj sił zbrojnych powołany przez Antoniego Macierewicza.

 2. mid-17522101 22.05.2017

  Prezydent o Wodeckim: odszedł wybitny muzyk

  Jeden z najpopularniejszych polskich piosenkarzy, skrzypek, trębacz i kompozytor Zbigniew Wodecki zmarł w poniedziałek w Warszawie.

 3. mid-17522108 22.05.2017

  Prezydent Duda: Singapur jest naszym ważnym partnerem

  "Pan prezydent Singapuru dokonał szerszego otwarcia drzwi na współpracę i za to bardzo serdecznie dziękuję" - podkreślił prezydent otwierając Polsko-Singapurskie Forum Biznesowe.

 4. kownacki 22.05.2017

  Kownacki: Caracale to największa afera Platformy

  Wiceminister obrony odpowiada na ataki polityków opozycji.

 5. ciarkaSITVPinfo 22.05.2017

  Dymisje w dolnośląskiej policji

  - Komendant dolnośląskiej policji, jego zastępca ds. prewencji i komendant miejski zostali odwołani ze stanowisk przez szefa MSWiA w związku ze śmiercią Igora Stachowiaka. Powodem utrata zaufania i niedopełnienie obowiązków - poinformował w poniedziałek rzecznik KGP mł. insp. Mariusz Ciarka.

 6. mid-epa05979655 22.05.2017

  Wałęsa kpi z ABW: Wyczyściłem wszystko

  - Wyczyściłem wszystko, więc mogą do mnie przyjść - mówi Lech Wałęsa nt. informacji, że ABW będzie chciała sprawdzić dokumenty, które niedawno opublikował w internecie.

 7. mac65 22.05.2017

  Platforma chce do środy dokumenty z MON

  Posłowie PO wystosowali w poniedziałek pismo ponaglające do szefa MON Antoniego Macierewicza, by udostępnił im kolejne dokumenty ws. zakupu śmigłowców dla wojska.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook