Jedynie prawda jest ciekawa


Czarne chmury nad Nowicką. Zostanie odwołana?

17.11.2011

Wanda Nowicka ma coraz większe problemy związane ze swoją działalnością. Posłowie Solidarnej Polski chcą ją odwołać z funkcji wicemarszałka Sejmu. Ma również stanąć przed komisja regulaminową, a prokuratura sprawdza, czy złamała ona prawo.

Wszystkie wnioski i decyzje związane są z działalnością Nowickiej na rzecz lobby aborcyjnego i antykoncepcyjnego. Zdaniem Fundacji PRO, która złożyła w tej sprawie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa polityk mogła niezgodnie z prawem reklamować środki antykoncepcyjne „Escapell”.

Portal Rebelya.pl pisze, że Wanda Nowicka działała na korzyść jednej z firm, produkujących wspomniane tabletki. Podejmowała m.in. działania na rzecz zmiany prawa korzystnego dla koncernów. Chciała, by Ministerstwo Zdrowia było zobowiązane do wyposażania personelu medycznego na koloniach dziecięcych w antykoncepcję po stosunku. Przyznała, że w tej sprawie zwróciła się również do Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Rebelya.pl opisuje również wiele innych przykładów współdziałania Nowickiej z firmami antykoncepcyjnymi oraz klinikami aborcyjnymi z Plannet Parendhood. Zdaniem Mariusza Dzierżawskiego z Fundacji PRO sprawa działalności Nowickiej może skutkować postawieniem jej zarzutów karnych.

Problemy Nowickiej zaczęły się od ujawnienia przez media uzasadnienia wyroku uniewinniającego, który zapadł w procesie Nowicka-Najfeld. Obecna polityk wytoczyła dziennikarce pozew za słowa, że jest na liście płac przemysłu aborcyjnego. Sąd uznał, że Najfeld miała prawo tak mówić, ponieważ Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny oraz Wanda Nowicka otrzymują pieniądze pochodzące od klinik aborcyjnych i koncernów produkujących antykoncepcję.

mk

(fot. PAP/ Radek Pietruszka)

Warto poczytać

 1. pispzpr21072018 22.07.2018

  Zdewastowano biura parlamentarzystów PiS. Wandale pomazali je farbą

  Przed wejściem do biura pojawił się napis: "Czas na sąd ostateczny", a na drzwiach i oknach napisano: "PZPR".

 2. policja21072018 21.07.2018

  Tak amerykańska policja radzi sobie z demonstrantami

  Warto zestawić obrazki z Polski z tymi, na których widać zachowanie amerykańskich funkcjonariuszy.

 3. monika-miller 21.07.2018

  Seksowna wnuczka Leszka Millera wyjawiła swój sekret. Ostra reakcja dziadka!

  Monika Miller to prawdziwa gwiazda mediów społecznościowych. Znana jest jest nie tylko z powodu swojej urody i dużej liczby tatuaży. Wnuczka Leszka Millera lubi też zaskoczyć media oryginalną i ciekawą wypowiedzią. Nie inaczej było ostatnio, gdy... pochwaliła się swoją biseksualną orientacją.

 4. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

 5. w-tyle-wizji-21072018 21.07.2018

  Wzruszający apel prawnuka polskiego bohatera. Ta wypowiedź przejdzie do historii!

  Piątkowe wydanie „W tyle wizji” zostało całkowicie poświęcone protestom przed gmachem Sejmu oraz Małgorzacie Gersdorf

 6. policjasejm21072018 21.07.2018

  Cztery osoby w areszcie po protestach przed Sejmem. Dziennikarz Gazety Wyborczej namawia do walki z policją

  Do „odbijania” zatrzymanych i walki z policją namawiał protestujących Wojciech Czuchnowski, dziennikarz Gazety Wyborczej.

 7. schmidt-20072018 20.07.2018

  Schmidt usprawiedliwia akcję z bagażnikiem. Absurdalne tłumaczenie

  Posłanka Joanna Schmidt na antenie Polsat News odniosła się do ostatnich wydarzeń przed gmachem polskiego Sejmu. Parlamentarzystka zdecydowała się na przewiezienie dwóch osób w bagażniku swojego samochodu

 8. Petruflickr 20.07.2018

  Skandaliczny wpis Petru! Polityk zaatakował Annę Walentynowicz

  Sejm przyjął dziś większością głosów uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook