Jedynie prawda jest ciekawa


Czarne chmury nad Nowicką. Zostanie odwołana?

17.11.2011

Wanda Nowicka ma coraz większe problemy związane ze swoją działalnością. Posłowie Solidarnej Polski chcą ją odwołać z funkcji wicemarszałka Sejmu. Ma również stanąć przed komisja regulaminową, a prokuratura sprawdza, czy złamała ona prawo.

Wszystkie wnioski i decyzje związane są z działalnością Nowickiej na rzecz lobby aborcyjnego i antykoncepcyjnego. Zdaniem Fundacji PRO, która złożyła w tej sprawie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa polityk mogła niezgodnie z prawem reklamować środki antykoncepcyjne „Escapell”.

Portal Rebelya.pl pisze, że Wanda Nowicka działała na korzyść jednej z firm, produkujących wspomniane tabletki. Podejmowała m.in. działania na rzecz zmiany prawa korzystnego dla koncernów. Chciała, by Ministerstwo Zdrowia było zobowiązane do wyposażania personelu medycznego na koloniach dziecięcych w antykoncepcję po stosunku. Przyznała, że w tej sprawie zwróciła się również do Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Rebelya.pl opisuje również wiele innych przykładów współdziałania Nowickiej z firmami antykoncepcyjnymi oraz klinikami aborcyjnymi z Plannet Parendhood. Zdaniem Mariusza Dzierżawskiego z Fundacji PRO sprawa działalności Nowickiej może skutkować postawieniem jej zarzutów karnych.

Problemy Nowickiej zaczęły się od ujawnienia przez media uzasadnienia wyroku uniewinniającego, który zapadł w procesie Nowicka-Najfeld. Obecna polityk wytoczyła dziennikarce pozew za słowa, że jest na liście płac przemysłu aborcyjnego. Sąd uznał, że Najfeld miała prawo tak mówić, ponieważ Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny oraz Wanda Nowicka otrzymują pieniądze pochodzące od klinik aborcyjnych i koncernów produkujących antykoncepcję.

mk

(fot. PAP/ Radek Pietruszka)

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook