Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Czarne chmury nad Nowicką. Zostanie odwołana?

17.11.2011

Wanda Nowicka ma coraz większe problemy związane ze swoją działalnością. Posłowie Solidarnej Polski chcą ją odwołać z funkcji wicemarszałka Sejmu. Ma również stanąć przed komisja regulaminową, a prokuratura sprawdza, czy złamała ona prawo.

Wszystkie wnioski i decyzje związane są z działalnością Nowickiej na rzecz lobby aborcyjnego i antykoncepcyjnego. Zdaniem Fundacji PRO, która złożyła w tej sprawie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa polityk mogła niezgodnie z prawem reklamować środki antykoncepcyjne „Escapell”.

Portal Rebelya.pl pisze, że Wanda Nowicka działała na korzyść jednej z firm, produkujących wspomniane tabletki. Podejmowała m.in. działania na rzecz zmiany prawa korzystnego dla koncernów. Chciała, by Ministerstwo Zdrowia było zobowiązane do wyposażania personelu medycznego na koloniach dziecięcych w antykoncepcję po stosunku. Przyznała, że w tej sprawie zwróciła się również do Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Rebelya.pl opisuje również wiele innych przykładów współdziałania Nowickiej z firmami antykoncepcyjnymi oraz klinikami aborcyjnymi z Plannet Parendhood. Zdaniem Mariusza Dzierżawskiego z Fundacji PRO sprawa działalności Nowickiej może skutkować postawieniem jej zarzutów karnych.

Problemy Nowickiej zaczęły się od ujawnienia przez media uzasadnienia wyroku uniewinniającego, który zapadł w procesie Nowicka-Najfeld. Obecna polityk wytoczyła dziennikarce pozew za słowa, że jest na liście płac przemysłu aborcyjnego. Sąd uznał, że Najfeld miała prawo tak mówić, ponieważ Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny oraz Wanda Nowicka otrzymują pieniądze pochodzące od klinik aborcyjnych i koncernów produkujących antykoncepcję.

mk

(fot. PAP/ Radek Pietruszka)

Słowa kluczowe:

Nowicka

Warto poczytać

 1. mid-17325117 25.03.2017

  Marsz opozycji: „Kocham Cię, Europo!"

  „Nie damy odebrać sobie szans unijnych, europejskich. Nie damy wyprowadzić Polski z projektu, który jest gwarancją naszego bezpieczeństwa, rozwoju i postępu cywilizacyjnego”.

 2. mid-17325112 25.03.2017

  Protest frankowiczów w Warszawie

  "Ze wszystkich stron sceny politycznej odczuwamy blokadę" - mówił Andrzej Zalewski z Ruchu Obywatelskiego Frankowcy PL.

 3. mid-17325032 25.03.2017

  Rafalska: Rodzina w centrum

  "Rodzina energią dla Polski": To hasło chyba najlepiej oddaje cel, który przyświeca działaniom rządu - powiedziała szefowa MRPiPS.

 4. po-stefekk 25.03.2017

  PO: Rolą Platformy Obywatelskiej jest przygotowanie obrony polskiego samorządu

  Zdaniem PO zapowiadane przez PiS zmiany prawa zmierzają do ponownej centralizacji państwa.

 5. policjawPolitycepl 25.03.2017

  CBŚP rozbiło gang, który wyłudzał VAT

  Pięcioosobową grupę przestępczą zajmującą się wyłudzeniem VAT rozbili funkcjonariusze CBŚP z Bielska-Białej.

 6. mid-17324205 25.03.2017

  Rodzina jednym z ważniejszych elementów życia

  - Rodzina staje się jednym z ważniejszych elementów życia społecznego - powiedział Jacek Sapa.

 7. mid-17324078 24.03.2017

  HGW o zawiadomieniu CBA ws. reprywatyzacji

  CBA skierowało do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu korupcji i niedopełnienia obowiązków przez urzędników stołecznego ratusza przy reprywatyzacji działek m.in. w obrębie Placu Defilad.

 8. mid-17323115 24.03.2017

  Petru: Raczej zagłosujemy za odwołaniem Szydło

  „Wiemy dobrze, że gdyby to miałoby być prawdziwe konstruktywne wotum nieufności, to wszystkie partie musiałby się spotkać, ustalić wspólnego kandydata”.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook