Jedynie prawda jest ciekawa


Cymański kandydatem SP na premiera

15.09.2012

Jak ustaliły „Wiadomości” TVP1 kandydatem Solidarnej Polski na premiera jest europoseł Tadeusz Cymański. W Kutnie trwa właśnie konwencja programowa partii.

Na pięciolecie rządów premiera Donalda Tuska PiS zapowiedziało złożenie wniosku o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu. W przypadku składania takiego wniosku konieczne jest podanie nazwiska kandydata na premiera. Jednak PiS do tej pory nazwiska swojego kandydata nie przedstawił.

Zdaniem polityków Solidarnej Polski, PiS w tej sprawie skapitulowało. Dlatego SP przedstawi dziś swojego kandydata na premiera. Jak ustaliły „Wiadomości” jest nim europoseł Tadeusz Cymański.

SP na dzisiejszej konwencji w Kutnie, pokaże również pakiet ustaw antykryzysowych, które mają być „kołem ratunkowym” dla rządowego projektu budżetu na 2013 r. Zbigniew Ziobro uważa, że z racji galopujących cen i zagrożenia bezrobociem miliony Polaków potrzebują pomocy. Rząd nie stanął jego zdaniem na wysokości zadania, a to co przedstawia opozycja też nie wydaje się Polakom przekonującym remedium na narastające problemy gospodarcze.

TVP

[fot. PAP/Grzegorz Michałowski]
CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook