Jedynie prawda jest ciekawa


Cóż za wspaniała informacja! Tegoroczny dzień dziecka zostanie na długo zapamiętany przez 9-latkę

01.06.2018
people-2585733960720
Cóż za wspaniała informacja! Tegoroczny dzień dziecka zostanie na długo zapamiętany przez 9-latkę

1 czerwca każdego roku to dzień, kiedy dzieci, w ramach ich święta, są obdarowywane prezentami ze strony swoich rodziców, dziadków, wujków czy znajomych. Pewna 9-letnia Polka zapamięta ten dzień szczególnie.

Blisko dwa lata temu bohaterka tego artykułu została wywieziona przez swoją matkę do Szkocji. Jednakże zamiast spędzać miło czas, dziewczynka przeżywała osobistą tragedię. Zaniedbywana przez matkę, w końcu została jej odebrana i umieszczona w rodzinie zastępczej we wrześniu 2017 roku.

Pomoc dziewczynce zaoferował jej ojciec, który nigdy nie został pozbawiony praw rodzicielskich do sprawowania opieki nad nią. Problemem stały się kwestie proceduralne, głównie związane z zakazem wyjazdu jego córki ze Szkocji, który złożyła jej matka do sądu w Szkocji. Z tego powodu zwrócił się do Ministerstwa Sprawiedliwości o pomoc, które szybko postanowiło działać. We współpracy z konsulem RP w Edynburgu, Ireneuszem Truszkowim oraz szkockimi władzami starało się działać jak najszybciej to możliwe by zapewnić pomoc dziewczynce i wspomóc zdesperowanego ojca.

Oprócz niezbędnych dokumentów wymagany był także wywiad środowiskowy polskiej szkoły, do której chodziła obecnie dziewięcioletnia dziewczynka, a także osobiste stawiennictwo ojca na przesłuchaniu w Edynburgu. Dzięki pomocy i zaangażowaniu szkockiego prawnika działającego w sprawie, a także pomocy polskich i szkockich władz, misja sprowadzenia dziewczyny okazała się sukcesem i dziś została oficjalnie potwierdzona przez oficjalną stronę internetową Ministerstwa Sprawiedliwości. Dziewięciolatka będzie mogła powrócić do rodzimego Lublina 3 lipca, kiedy zostanie ostatecznie potwierdzona decyzja potwierdzona o możliwości jej wyjazdu Wysp Brytyjskich.

MS/ JD


Warto poczytać

 1. timmer18062018 18.06.2018

  Obywatele RP proszą Timmermansa o pomoc. Wiceszef KE: „Głos polskiego społeczeństwa jest ważny”

  "Wiceszef KE Frans Timmermans sprawia wrażenie człowieka zdeterminowanego do obrony własnego stanowiska, w kwestiach dot. podstaw UE i praworządności prezentuje stanowisko niewzruszone"

 2. trzaskowskitwt18062018 18.06.2018

  Trzaskowski nadal się pogrąża. To nie koniec skandalicznych wypowiedzi

  Polityk Platformy Obywatelskiej w porannym programie Radia Zet zasugerował, że warunkiem dotacji z Unii Europejskiej jest to, kto rządzi Polską.

 3. jurgiel18062018 18.06.2018

  Zmiana w ministerstwie. Krzysztof Jurgiel rezygnuje ze stanowiska

  Minister Krzysztof Jurgiel złożył w poniedziałek ze względów osobistych rezygnację ze stanowiska Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - poinformowało biuro prasowe resortu rolnictwa

 4. jaki18062018 18.06.2018

  Wpadka Jakiego w sieci. Jak wyglądały jego przeprosiny?

  Wiceszef MS, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki zapowiedział, że w ramach przeprosin za udostępnione na jego profilu na Facebooku zdjęcie z pogrzebu polityka PO Sebastiana Karpiniuka wyśle "sprzęt dla dzieciaków" na stadion im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu.

 5. pogotowie12062018 18.06.2018

  Śmierelny wypadek. Autobus wpadł do rowu

  W miejscowości Konstantynowo (Kujawsko-Pomorskie) trwa akcja ratunkowa po wypadku autobusu, w którym zginęły 2 osoby, a szesnaście jest rannych. Na miejsce zdarzenia przyleciały dwa śmigłowce LPR i dojeżdżają kolejne karetki pogotowia.

 6. respectus170602018 17.06.2018

  „Polacy po swoje!”. Kolejny spot, który budzi ogromne emocje. Jedni chwalą, inni wolą nie komentować

  Na Twitterze zaprezentowano nowy spot kampanii #RespectUs. Wideo wzbudziło gorące emocje.

 7. Petru-15062018 17.06.2018

  Niesamowite. Jednak powstanie kolejna partia Ryszarda Petru. Znamy szczegóły!

  Stowarzyszenie b. lidera Nowoczesnej tworzy właśnie "Plan Naprawy Państwa", czyli program nowego ugrupowania, alternatywny dla polityki PiS. Ujawniamy szczegóły i kolejny plan Petru.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook