Jedynie prawda jest ciekawa


Córka rtm. Pileckiego nie zaproszona do Auschwitz

27.01.2015

Kolejny skandal w Polsce! Córka rotmistrza Witolda Pileckiego – polskiego bohatera, który na ochotnika zgłosił się do obozu Auschwitz – nie została zaproszona na obchody rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu.

Co ciekawe, KPRM zajęło się sprawą dopiero dziś, na kilka godzin przed uroczystościami, a w zasadzie już podczas rozpoczętych obchodów…

Jeden z bliskich współpracowników Ewy Kopacz - Sławomir Nitras pracujący aktualnie w KPRM - postanowił zrobić coś z tym, że rodzina legendarnego rotmistrza nie została zaproszona. Ale… nie miał numeru telefonu. Polityk Platformy - jak informuje niezalezna.pl - szukał więc na gwałt kontaktu do córki rtm. Pileckiego, dzwoniąc m.in. do Tadeusza Płużańskiego.

Według naszych informacji dzieci Rotmistrza odmówiły przyjęcia zaproszenia.

„Powinnam tam być, ale nie mogę zapraszać się sama…” — mówi w rozmowie z rmf fm Zofia Pilecka.

Przypomnijmy, choć - mamy nadzieję - to raczej powszechnie znany fakt: Pilecki był dobrowolnym więźniem obozu, organizatorem ruchu oporu w KL Auschwitz, a także autorem raportów o Holokauście. Mimo to rządzący uznali, że zaproszenie dla jego rodziny się nie należy.

„Żal miałam kiedyś. Od lat nie dostaję żadnych zaproszeń. W związku z tym przyzwyczaiłam się” — ocenia pani Zofia.

I przypomina:

„Raporty ojca docierały przez Warszawę do Londynu, świat się już o tym dowiedział, ale nikt nie chciał w to wierzyć. Kiedyś się mówiło: „Ten Pilecki to mówi chyba jakieś brednie! To jest niemożliwe!” Ojciec dobrowolnie poszedł do Oświęcimia, nie mając pojęcia o tym, że wchodzi do piekła. To, co miał w założeniach - żeby ta organizacja natychmiast powstawała - uległo zmianie, dlatego że on nie wyobrażał sobie że coś takiego może istnieć” — czytamy na stronach rmf fm.

Jak dodała, najprawdopodobniej nie uda się odnaleźć szczątków polskiego bohatera. Jego ciało miało zostać spalone.

wP, RMF, lw, lz

[fot: IPN]

Warto poczytać

 1. dzien-ojca-23062018 23.06.2018

  Piękne życzenia z okazji dnia ojca od Prezydenta

  Z okazji Dnia Ojca Kancelaria Prezydenta RP złożyła w sobotę na Twitterze życzenia i przypomniała sześciu wybitnych Polaków

 2. zydzi-22062018 22.06.2018

  Ogromne tempo wydawania polskich paszportów w Izraelu. Zaledwie co 20 nowy obywatel mówi w naszym języku

  Tempo wydawania polskich paszportów w Izraelu wzrosło w latach 2015-2017 i jest największe w ciągu ostatnich 15 lat.

 3. dorota-grupinska-wpis-22062018 22.06.2018

  Skandaliczny wpis polityk PO! Porównała premiera do Hitlera oraz Stalina

  Dorota Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady Warszawy z ramienia Platformy Obywatelskiej, za pośrednictwem Facebooka udostępniła zdjęcie, na którym zestawia Mateusza Morawieckiego ze znanymi dyktatorami i zbrodniarzami.

 4. pawlowicz07052018 22.06.2018

  Polska przyjmuje imigrantów na podstawie tajnych umów? Szokujący list Pawłowicz do premiera

  Krystyna Pawłowicz za pośrednictwem twittera opublikowała treść listu, jaki w środę wysłała do premiera Mateusza Morawieckiego. Posłanka PiS twierdzi w nim, że polski rząd w tajemnicy sprowadził imigrantów do Polski

 5. sad22062018 22.06.2018

  Niemiecki biznesmen obrażał polskich pracowników. Czy sąd skaże go za propagowanie nienawiści?

  Ku końcowi zbliża się proces przeciwko niemieckiemu przedsiębiorcy Hansowi G. o naruszenie dóbr osobistych. Jedna z pracownic zarzuca mu wielokrotne obrażanie Polaków. Sąd Okręgowy w Gdańsku wyznaczył na październik ostatnie posiedzenie w tej sprawie.

 6. ardanowski22062018 22.06.2018

  Rząd będzie walczył z suszą. "Sytuacja jest ekstremalna"

  Dzisiaj rano miała miejsce konferencja prasowa, na której przemawiał nowy minister rolnictwa. Krzysztof Ardanowski zapewnił, że rolnicy nie pozostaną bez pomocy rządu, ale ważna jest także troska o dług publiczny.

 7. wypadek22062018 22.06.2018

  Wypadek autobusów w Będzinie. Wśród poszkodowanych kobieta w ciąży

  Około 20 osób zostało w różny sposób poszkodowanych w piątek rano w Będzinie, po tym jak autobus komunikacji miejskiej najechał na inny autobus. Na miejsce dotarło kilka zespołów ratowniczych, w tym lotniczy; pokrzywdzeni nie doznali jednak poważniejszych obrażeń.

 8. wegrzy22062018 22.06.2018

  Wzruszający film od naszych węgierskich braci. „Niech żyje Polska!”

  Na takich przyjaciół zawsze można liczyć! Ambasada Węgier przygotowała wzruszający film z okazji 100.rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook