Jedynie prawda jest ciekawa

Coraz bliżej odwołania Gronkiewicz-Waltz

10.10.2013

Wygląda na to, że wysiłki obozu związanego z Hanną Gronkiewicz-Waltz, który zniechęca jak może mieszkańców Warszawy do tego, by w niedzielę nie wzięli udziału w głosowaniu, idą na marne.

Kolejny sondaż - tym razem przeprowadzony przez ośrodek Millward Brown - wskazuje na to, że referendum osiągnie wymaganą frekwencję.

O badaniu informuje stacja tvn24. Wynika z niego, że w referendum weźmie udział 41% warszawiaków, z czego aż 32% deklaruje "na pewno" swój udział - to wzrost o trzy punkty procentowe od poprzedniego sondażu. Jeśli doliczyć do tego pięć procent wahających się pytanych, to Gronkiewicz-Waltz może mieć spore kłopoty w niedzielny wieczór.

Jak zagłosują wybierający się na referendum? Tutaj nie ma wątpliwości. Przeciwko dotychczasowej pani prezydent chce zagłosować aż 74 proc. głosujących. Gdyby zatem wyniki sondażu potwierdziły się w niedzielę, to wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej przestałaby być prezydentem miasta.

Z kolei "Gazeta Wyborcza" donosi o pojawiających się w kuluarach PO scenariuszach na wypadek porażki.

"Scenariusz operacyjny na dziś, czyli taki, który jest poważnie brany pod uwagę, to przyspieszone wybory" - mówi jeden z warszawskich liderów PO. Politycy Platformy doszli - według "GW" - do wniosku, że Gronkiewicz-Waltz wygrałaby takie wybory. Wciąż możliwy jest również ruch z komisarzem, którą ma zostać... urzędująca pani prezydent.

Referendum odbędzie się w najbliższą niedzielę. Aby było ważne, musi wziąć w nim udział 389 430 osób.

svit, tvn24, wPolityce.pl

[Fot. PAP/Paweł Supernak]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook