Jedynie prawda jest ciekawa


Coraz bliżej odwołania Gronkiewicz-Waltz

10.10.2013

Wygląda na to, że wysiłki obozu związanego z Hanną Gronkiewicz-Waltz, który zniechęca jak może mieszkańców Warszawy do tego, by w niedzielę nie wzięli udziału w głosowaniu, idą na marne.

Kolejny sondaż - tym razem przeprowadzony przez ośrodek Millward Brown - wskazuje na to, że referendum osiągnie wymaganą frekwencję.

O badaniu informuje stacja tvn24. Wynika z niego, że w referendum weźmie udział 41% warszawiaków, z czego aż 32% deklaruje "na pewno" swój udział - to wzrost o trzy punkty procentowe od poprzedniego sondażu. Jeśli doliczyć do tego pięć procent wahających się pytanych, to Gronkiewicz-Waltz może mieć spore kłopoty w niedzielny wieczór.

Jak zagłosują wybierający się na referendum? Tutaj nie ma wątpliwości. Przeciwko dotychczasowej pani prezydent chce zagłosować aż 74 proc. głosujących. Gdyby zatem wyniki sondażu potwierdziły się w niedzielę, to wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej przestałaby być prezydentem miasta.

Z kolei "Gazeta Wyborcza" donosi o pojawiających się w kuluarach PO scenariuszach na wypadek porażki.

"Scenariusz operacyjny na dziś, czyli taki, który jest poważnie brany pod uwagę, to przyspieszone wybory" - mówi jeden z warszawskich liderów PO. Politycy Platformy doszli - według "GW" - do wniosku, że Gronkiewicz-Waltz wygrałaby takie wybory. Wciąż możliwy jest również ruch z komisarzem, którą ma zostać... urzędująca pani prezydent.

Referendum odbędzie się w najbliższą niedzielę. Aby było ważne, musi wziąć w nim udział 389 430 osób.

svit, tvn24, wPolityce.pl

[Fot. PAP/Paweł Supernak]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku.

Warto poczytać

 1. nitek22012018 22.01.2018

  Niemiecki pracodawca chciał rozstrzelać Polaków. „Świadkowie potwierdzają”

  Według słów Polki, które przed sądem potwierdzili liczni świadkowie, Hans G. miał nazywać się „hitlerowcem”, który „nienawidzi Polaków”.

 2. RuchNarodowy22012018 22.01.2018

  Narodowcy: Ktokolwiek zakłada nazistowski mundur, wypisuje się z polskiej wspólnoty narodowej

  Jako polscy narodowcy, jako spadkobiercy idei, która najbardziej ucierpiała w czasie II wojny światowej całkowicie potępiamy i zawsze potępialiśmy wszelkie odwołania do ruchów totalitarnych, do nazizmu, do komunizmu - oświadczył Lider Ruchu Narodowego Robert Winnicki

 3. miasto22012018 22.01.2018

  Nie zabierajcie nam domu. Kulisy dzikiej prywatyzacji w Gdańsku

  W tygodniku Sieci ujawniamy kulisy transakcji, w której położoną w niezwykle atrakcyjnym miejscu działkę i kamienicę oddano za bezcen.

 4. KukizSiemoniakwiki 22.01.2018

  Kukiz do Siemoniaka: zastanowię się nad przeprosinami, jeśli przeprosi pan za Nowaka, Rycha, Grzecha

  Kukiz odniósł się do wypowiedzi Tomasza Siemoniaka w programie "Onet Rano". Według Siemoniaka, Kukiz powinien przeprosić za wprowadzenie do parlamentu Roberta Winnickiego

 5. JakiKogut 22.01.2018

  Jaki o głosowaniu ws senatora Koguta: koledzy chcieli bronić kolegę, popełnili błąd

  Wydarzyła się przykra rzecz, koledzy chcieli bronić kolegę; uważam, że popełnili gigantyczny błąd - w ten sposób wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki skomentował decyzję Senatu, który nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i areszt wobec senatora Stanisława Koguta

 6. Dumainowoczesnosc 22.01.2018

  Fundacja z materiału TVN o polskich nazistach dziękuje za reklamę: Czekamy na drugi odcinek

  - Dziękujemy TVN za darmową reklamę naszego stowarzyszenia, czekamy na drugi odcinek - piszą działacze fundacji Duma i Nowoczesność. Śledztwo w sprawie działań fundacji prowadzi już prokuratura

Wiadomości ze świata

więcej
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook