Jedynie prawda jest ciekawa


Co z wrakiem Tupolewa? Europoseł ma pomysł

13.02.2018
Smolenskwrakwiki
Co z wrakiem Tupolewa? Europoseł ma pomysł

Pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej powinien powstać rok po katastrofie, a słowa o jego ewentualnym usunięciu są haniebne - powiedział we wtorek europoseł PiS prof. Zdzisław Krasnodębski. Jego zdaniem zachowanie władz polskich po 10 kwietnia 2010 r. "było na granicy zdrady stanu".

Prof. Krasnodębski powiedział podczas rozmowy w TVP1, że pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej "powinien powstać w rok po katastrofie". Pytany o ocenę słów radnych i polityków PO, z których może wynikać, że pomnik zostanie usunięty po wygraniu wyborów przez opozycję, prof. Krasnodębski stwierdził, że są one "haniebne".

Zwrócił uwagę, że w miarę upływu czasu "nawet Gazeta Wyborcza" ostatnio odwołuje się do Lecha Kaczyńskiego.

- Wszyscy wiemy, jak wybitnym był on (Śp. Lech Kaczyński) politykiem i wybitnym prezydentem. Nie mówiąc już o tym, że zginęła tam elita. Żaden normalny kraj nie traktowałby tak tej katastrofy - podkreślił europoseł. - Od samego początku, już od 11 kwietnia 2010 roku uważałem, że zachowanie wówczas władz polskich było na granicy zdrady stanu - stwierdził prof. Krasnodębski.

Społeczny komitet budowy pomników smoleńskich zapowiedział w środę, że Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r. ma stanąć na obszarze zielonym między placem Piłsudskiego w Warszawie a ul. Królewską, oraz że rozpoczynają się prace nad nim.

W czwartek Rada Warszawy, głosami PO, przyjęła stanowisko, w którym nie wyraża zgody na budowę pomnika smoleńskiego na pl. Piłsudskiego. Szef klubu radnych PO Jarosław Szostakowski powiedział wtedy, że gdy PiS przegra za rok wybory parlamentarne, pomnika smoleńskiego "nie będzie na Placu Piłsudskiego". Słowa te zostały zrozumiane przez część polityków jako zapowiedź rozbiórki monumentu.

W sobotę podczas obchodów 94. miesięcznicy smoleńskiej prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił, że 10 kwietnia w miejscu, w którym ma stanąć pomnik b. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, zostanie postawione "coś w rodzaju cokołu, postumentu", który będzie symbolizował ten pomnik.

W poniedziałek b. prezydent Lech Wałęsa napisał na Twitterze: "Wszystkie pomniki Kaczyńskich idę o zakład będą kiedyś zdjęte z różnych powodów. Po prostu nie zasługują, nawet ubliżają odpowiedzialności za decyzje, za przewidywalność. To musi i będzie rozliczone, przez fakty dokonywane nie zakrzyczy się prawdy i odpowiedzialności". W innym wpisie na Twitterze b. prezydent napisał w poniedziałek: "Za całą sprawę tragedii Smoleńskiej odpowiada śp. Lech Kaczyński, jego nieodpowiedzialność. Nie wolno było zgromadzić w jednym locie tylu ważnych osób. Nie należało pozwolić na start i lądowanie tego samolotu".PAP
Fot: wikicommons

Warto poczytać

 1. pispzpr21072018 22.07.2018

  Zdewastowano biura parlamentarzystów PiS. Wandale pomazali je farbą

  Przed wejściem do biura pojawił się napis: "Czas na sąd ostateczny", a na drzwiach i oknach napisano: "PZPR".

 2. policja21072018 21.07.2018

  Tak amerykańska policja radzi sobie z demonstrantami

  Warto zestawić obrazki z Polski z tymi, na których widać zachowanie amerykańskich funkcjonariuszy.

 3. monika-miller 21.07.2018

  Seksowna wnuczka Leszka Millera wyjawiła swój sekret. Ostra reakcja dziadka!

  Monika Miller to prawdziwa gwiazda mediów społecznościowych. Znana jest jest nie tylko z powodu swojej urody i dużej liczby tatuaży. Wnuczka Leszka Millera lubi też zaskoczyć media oryginalną i ciekawą wypowiedzią. Nie inaczej było ostatnio, gdy... pochwaliła się swoją biseksualną orientacją.

 4. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

 5. w-tyle-wizji-21072018 21.07.2018

  Wzruszający apel prawnuka polskiego bohatera. Ta wypowiedź przejdzie do historii!

  Piątkowe wydanie „W tyle wizji” zostało całkowicie poświęcone protestom przed gmachem Sejmu oraz Małgorzacie Gersdorf

 6. policjasejm21072018 21.07.2018

  Cztery osoby w areszcie po protestach przed Sejmem. Dziennikarz Gazety Wyborczej namawia do walki z policją

  Do „odbijania” zatrzymanych i walki z policją namawiał protestujących Wojciech Czuchnowski, dziennikarz Gazety Wyborczej.

 7. Petruflickr 20.07.2018

  Skandaliczny wpis Petru! Polityk zaatakował Annę Walentynowicz

  Sejm przyjął dziś większością głosów uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook