Jedynie prawda jest ciekawa


Co wykradli Rosjanie z prezydenckiej komórki?

08.05.2012

Rosjanie grzebali w telefonie Lecha Kaczyńskiego. Mogli z niego wykraść ostatnie rozmowy i sms-y - mówi „Faktowi” Piotr Niemczyk, były zastępca szefa zarządu wywiadu Urzędu Ochrony Państwa.

Zdaniem eksperta „Faktu”, odsłuchanie przez Rosjan poczty głosowej głowy polskiego państwa oznacza, że „zastosowali metodę tzw. selektywnego podsłuchu umożliwiającą takie odsłuchanie”.

Były szef służb specjalnych podkreśla, że prezydencki telefon przez dość długi czas znajdował się w rękach Rosjan, więc nie wiadomo jakie informacje mogły trafić w ich ręce. Podkreśla jednak, że mieli wystarczająco dużo czasu, by przechwycić sms-y i rozmowy z ostatnich dni. – Dla służb specjalnych nawet prywatne rozmowy stanowią bardzo cenne źródło informacji – mówi Niemczyk.

Jak dotychczas, polska prokuratura nie ustaliła, kto konkretnie grzebał w prezydenckim telefonie. Zdaniem „Faktu” nie ulega jednak wątpliwości, że stoją za tym służby specjalne. Adam Bielan, były bliski współpracownik śp. Lecha Kaczyńskiego określa tę sprawę jako skandaliczną. – Jeżeli w Rosji po czymś takim jak katastrofa ktoś miał głowę do prześwietlania zawartości telefonu prezydenta, świadczy to o tym, że to kraj rządzony przez służby specjalne – powiedział Faktowi Bielan.

Polska prokuratura potwierdziła fakt włamania do prezydenckiego telefonu komórkowego, jednak nie wszczęła postępowania w tej sprawie. Jak tłumaczy „Faktowi” płk Zbigniew Rzepa z Naczelnej Prokuratury Wojskowej, „zdarzenie miało miejsce już po katastrofie, a przed przekazaniem telefonu stronie polskiej, wobec czego nie ma ono bezpośredniego związku z przedmiotem śledztwa”.

Mimo, że wyrok Prokuratury Wojskowej jest prawomocny, to nie koniec sprawy. W wyniku niepokojących doniesień medialnych, Prokuratura Generalna nakazała sprawdzić zasadność decyzji wojskowych śledczych.

PiKa, Super Express
[fot. KBWLLP]

Warto poczytać

 1. sasin-22072018 22.07.2018

  Czarczasty grozi więzieniem politykom PiS oraz sędziom. Bezbłędna odpowiedź Sasina

  Robimy to, na co umówiliśmy się z Polakami, umawialiśmy się na radykalną reformę sądownictwa - mówił w niedzielę szef KSRM Jacek Sasin. "Będziecie siedzieć, a sędziowie, którzy pójdą na współpracę z wami, zostaną zwolnieni z wykonywania zawodu" - odpowiedział szef SLD Włodzimierz Czarzasty

 2. pispzpr21072018 22.07.2018

  Zdewastowano biura parlamentarzystów PiS. Wandale pomazali je farbą

  Przed wejściem do biura pojawił się napis: "Czas na sąd ostateczny", a na drzwiach i oknach napisano: "PZPR".

 3. policja21072018 21.07.2018

  Tak amerykańska policja radzi sobie z demonstrantami

  Warto zestawić obrazki z Polski z tymi, na których widać zachowanie amerykańskich funkcjonariuszy.

 4. monika-miller 21.07.2018

  Seksowna wnuczka Leszka Millera wyjawiła swój sekret. Ostra reakcja dziadka!

  Monika Miller to prawdziwa gwiazda mediów społecznościowych. Znana jest jest nie tylko z powodu swojej urody i dużej liczby tatuaży. Wnuczka Leszka Millera lubi też zaskoczyć media oryginalną i ciekawą wypowiedzią. Nie inaczej było ostatnio, gdy... pochwaliła się swoją biseksualną orientacją.

 5. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

 6. w-tyle-wizji-21072018 21.07.2018

  Wzruszający apel prawnuka polskiego bohatera. Ta wypowiedź przejdzie do historii!

  Piątkowe wydanie „W tyle wizji” zostało całkowicie poświęcone protestom przed gmachem Sejmu oraz Małgorzacie Gersdorf

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook