Jedynie prawda jest ciekawa


Co dalej z Polską Fundacją Narodową? Jest wypowiedź Glińskiego

23.02.2018
GlinskiFlickr
Co dalej z Polską Fundacją Narodową? Jest wypowiedź Glińskiego

Wicepremier Piotr Gliński odniósł się do Polskiej Fundacji Narodowej podczas rozmowy w stacji "Siódma 9". Tymczasem kolejni politycy apelują o zmiany we władzach fundacji.

Nie milkną kontrowersje wokół Polskiej Fundacji Narodowej. W środę fundacja opublikowała klip mający być odpowiedzią na kampanię fundacji Ruderman Family Foundation. Na filmie znalazły się fragmenty lipcowego przemówienia Donalda Trumpa w Warszawie. Tyle że, jak szybko zauważyli internauci, klip jest po prostu skróconą wersją filmiku zamieszczonego przez jednego z internautów kilka miesięcy temu. 


Internauci zwracają uwagę na dotychczasowe działania fundacji, które okazują się, mówiąc krótko, mizerne. Słynny "mem z premierem na temat stali" to tweet fundacji z 18 lutego, w którym słowa premiera Mateusza Morawieckiego zostały wyrwane z kontekstu i oprawione w grafikę, która, delikatnie mówiąc, jest na poziomie szkoły podstawowej. 


O zmianę władz fundacji zaapelowała ostatnio poseł Anna Siarkowska. 


-  Zaapelowałbym, aby uciszyć emocje wokół PFN. Fundacja narobiła sobie wiele wrogów, odmawiając wielu ludziom pieniędzy – powiedział Gliński, dodając że fundacja nie funkcjonuje jeszcze nawet rok. - Ona musi bardzo precyzyjnie obierać cele, które będzie podejmować. Fundacja robi bardzo dużo, efekty będziemy tego widzieć. Nie można żądać efektów z dnia na dzień. Prosiłbym o wstrzemięźliwość i sprawiedliwą ocenę – przekonuje wicepremier.

Gliński zauważył, że obecnie powstają nowe instytucje, które będą dbać o dobre imię Polski, takie jak Instytut Dziedzictwa Kulturowego Za Granicą, który działa od 1 stycznia.

kh
Fot: M. Rzewuski/KPRM/Flickr

Warto poczytać

 1. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

 2. w-tyle-wizji-21072018 21.07.2018

  Wzruszający apel prawnuka polskiego bohatera. Ta wypowiedź przejdzie do historii!

  Piątkowe wydanie „W tyle wizji” zostało całkowicie poświęcone protestom przed gmachem Sejmu oraz Małgorzacie Gersdorf

 3. policjasejm21072018 21.07.2018

  Cztery osoby w areszcie po protestach przed Sejmem. Dziennikarz Gazety Wyborczej namawia do walki z policją

  Do „odbijania” zatrzymanych i walki z policją namawiał protestujących Wojciech Czuchnowski, dziennikarz Gazety Wyborczej.

 4. schmidt-20072018 20.07.2018

  Schmidt usprawiedliwia akcję z bagażnikiem. Absurdalne tłumaczenie

  Posłanka Joanna Schmidt na antenie Polsat News odniosła się do ostatnich wydarzeń przed gmachem polskiego Sejmu. Parlamentarzystka zdecydowała się na przewiezienie dwóch osób w bagażniku swojego samochodu

 5. Petruflickr 20.07.2018

  Skandaliczny wpis Petru! Polityk zaatakował Annę Walentynowicz

  Sejm przyjął dziś większością głosów uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz.

 6. nurowska20072018 20.07.2018

  To są plany totalnych? Nurowska: "Zrobiłam laleczkę Piotrowicza, wbijam szpilki". Odpowiedź Agnieszki Holland szokuje

  Sympatyzująca z KOD-em polska pisarka Maria Nurowska postanowiła kolejny raz włączyć się w polityczny spór toczący się w Polsce.

 7. duda08032018 20.07.2018

  Prezydent zapowiedział 2-dniowe referendum ws. zmian w Konstytucji

  Prezydent RP Andrzej Duda na piątkowej konferencji zapowiedział dwudniowe referendum dotyczące zmian w konstytucji, które ma się odbyć w dniach 10-11 listopada

 8. 1270zamkniete3opaze 20.07.2018

  Odrażająca manipulacja polskojęzycznej niemieckiej gazety

  To już wyższy poziom manipulacji. Dziennikarze „Gazety Wrocławskiej” z należącej do niemieckiego koncernu grupy Polska Press udowodnili, że im nie jest wszystko jedno. Kto według nich odpowiada za plagę sinic i pozamykane polskie plaże? Wiadomo – PiS

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook