Jedynie prawda jest ciekawa


Co dalej z Polską Fundacją Narodową? Jest wypowiedź Glińskiego

23.02.2018
GlinskiFlickr
Co dalej z Polską Fundacją Narodową? Jest wypowiedź Glińskiego

Wicepremier Piotr Gliński odniósł się do Polskiej Fundacji Narodowej podczas rozmowy w stacji "Siódma 9". Tymczasem kolejni politycy apelują o zmiany we władzach fundacji.

Nie milkną kontrowersje wokół Polskiej Fundacji Narodowej. W środę fundacja opublikowała klip mający być odpowiedzią na kampanię fundacji Ruderman Family Foundation. Na filmie znalazły się fragmenty lipcowego przemówienia Donalda Trumpa w Warszawie. Tyle że, jak szybko zauważyli internauci, klip jest po prostu skróconą wersją filmiku zamieszczonego przez jednego z internautów kilka miesięcy temu. 


Internauci zwracają uwagę na dotychczasowe działania fundacji, które okazują się, mówiąc krótko, mizerne. Słynny "mem z premierem na temat stali" to tweet fundacji z 18 lutego, w którym słowa premiera Mateusza Morawieckiego zostały wyrwane z kontekstu i oprawione w grafikę, która, delikatnie mówiąc, jest na poziomie szkoły podstawowej. 


O zmianę władz fundacji zaapelowała ostatnio poseł Anna Siarkowska. 


-  Zaapelowałbym, aby uciszyć emocje wokół PFN. Fundacja narobiła sobie wiele wrogów, odmawiając wielu ludziom pieniędzy – powiedział Gliński, dodając że fundacja nie funkcjonuje jeszcze nawet rok. - Ona musi bardzo precyzyjnie obierać cele, które będzie podejmować. Fundacja robi bardzo dużo, efekty będziemy tego widzieć. Nie można żądać efektów z dnia na dzień. Prosiłbym o wstrzemięźliwość i sprawiedliwą ocenę – przekonuje wicepremier.

Gliński zauważył, że obecnie powstają nowe instytucje, które będą dbać o dobre imię Polski, takie jak Instytut Dziedzictwa Kulturowego Za Granicą, który działa od 1 stycznia.

kh
Fot: M. Rzewuski/KPRM/Flickr

Warto poczytać

 1. Kukizwiki 20.04.2018

  "Tu ma Pan swoją daninę". Kukiz atakuje Morawieckiego

 2. Berlinwiki 20.04.2018

  Nadchodzi ocieplenie na linii Polska-Niemcy? "Mamy podobne poglądy"

  Polska i Niemcy maja podobne poglądy na zagrożenia za strony Rosji, reformę struktury dowódczej NATO i rolę UE w sprawach bezpieczeństwa - powiedział szef BBN Paweł Soloch, który w piątek wrócił z rozmów w Berlinie

 3. PomnikACwiki 20.04.2018

  Postkomuna w praktyce. Represjonowani w PRL skazani za zamalowanie sierpa i młota!

  Byli olsztyńscy opozycjoniści muszą zapłacić za usunięcie z Pomnika Wdzięczności farby, którą pomalowali symbole sierpa i młota - uznał w piątek sąd rejonowy w Olsztynie. O zwrot kosztów oczyszczenia monumentu pozostającego w rejestrze zabytków wystąpiła gmina

 4. Cieleckasmolensk 20.04.2018

  Cielecka śmieszkuje pod pomnikiem smoleńskim. Jak nisko trzeba upaść, by coś takiego robić?

  - Mnie się przede wszystkim podobało, że to nie jest Polak. To mógł być Francuz albo Amerykanin, ale nie Polak - tak mówiła niedawno o swoim mężu Magdalena Cielecka. Teraz aktorka drwi z ofiar poległych w katastrofie smoleńskiej. Krótko mówiąc, dno i metry mułu

 5. respectus19042018 19.04.2018

  Kolejny spot kampanii #RespectUs. Nie trzeba milionów, żeby pokazywać polską historię!

  W ostatnich miesiącach na temat mojej ojczyzny wypowiedzianych zostało wiele kłamstw. Teraz oczekują od nas przeprosin.

 6. 1270radalskaa 19.04.2018

  Dobra zmiana dla osób niepełnosprawnych

  Do końca września powstanie pierwsza w Polsce strategia działań na rzecz osób niepełnosprawnych - zapowiedziała w czwartek w Warszawie szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook