Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Co chcą ukryć senatorowie PO?

20.01.2012

Narodowy Bank Polski przekaże do Międzynarodowego Funduszu Walutowego pożyczkę w wysokości 6 mld euro. Informacja o warunkach przyznania wielomiliardowej pożyczki nie trafi jednak na posiedzenie plenarne Senatu. Senatorowie PO zdecydowali, że nie chcą jej wysłuchać – donosi „Nasz Dziennik”.

Wniosek o włączenie do porządku obrad informacji ministra finansów i prezesa Narodowego Banku Polskiego na temat warunków wyasygnowania 6 mld euro pożyczki NBP dla Międzynarodowego Funduszu Walutowego został złożony pod koniec ubiegłego roku przez senatora Grzegorza Biereckiego (PiS). Wczoraj Senat odrzucił go 86 głosami "przeciw", przy 31 głosach "za". Przeciwko wysłuchaniu byli wszyscy senatorowie Platformy Obywatelskiej.

- Jestem zdumiony. Jeśli senatorowie Platformy nie chcą słyszeć o tak ważnej dla kraju sprawie jak ta, na jakich warunkach ponad 25 mld zł ma przepłynąć do instytucji międzynarodowej, to co ich w takim razie interesuje? - powiedział w rozmowie z „ND” Grzegorz Bierecki. - Platforma po prostu nie chce, aby dyskusja na temat pożyczki znalazła się w stenogramach z posiedzeń plenarnych Senatu i była dostępna dla opinii publicznej - stwierdził.

W wyniku działań senatorów Platformy, informacja ta przedstawiona zostanie jedynie w wąskim gronie - na posiedzeniu senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych oraz Komisji Spraw Unii Europejskiej.


Nasz Dziennik, PiKa
[fot. Sxc.hu]

Warto poczytać

Facebook