Jedynie prawda jest ciekawa


Co chcą ukryć senatorowie PO?

20.01.2012

Narodowy Bank Polski przekaże do Międzynarodowego Funduszu Walutowego pożyczkę w wysokości 6 mld euro. Informacja o warunkach przyznania wielomiliardowej pożyczki nie trafi jednak na posiedzenie plenarne Senatu. Senatorowie PO zdecydowali, że nie chcą jej wysłuchać – donosi „Nasz Dziennik”.

Wniosek o włączenie do porządku obrad informacji ministra finansów i prezesa Narodowego Banku Polskiego na temat warunków wyasygnowania 6 mld euro pożyczki NBP dla Międzynarodowego Funduszu Walutowego został złożony pod koniec ubiegłego roku przez senatora Grzegorza Biereckiego (PiS). Wczoraj Senat odrzucił go 86 głosami "przeciw", przy 31 głosach "za". Przeciwko wysłuchaniu byli wszyscy senatorowie Platformy Obywatelskiej.

- Jestem zdumiony. Jeśli senatorowie Platformy nie chcą słyszeć o tak ważnej dla kraju sprawie jak ta, na jakich warunkach ponad 25 mld zł ma przepłynąć do instytucji międzynarodowej, to co ich w takim razie interesuje? - powiedział w rozmowie z „ND” Grzegorz Bierecki. - Platforma po prostu nie chce, aby dyskusja na temat pożyczki znalazła się w stenogramach z posiedzeń plenarnych Senatu i była dostępna dla opinii publicznej - stwierdził.

W wyniku działań senatorów Platformy, informacja ta przedstawiona zostanie jedynie w wąskim gronie - na posiedzeniu senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych oraz Komisji Spraw Unii Europejskiej.


Nasz Dziennik, PiKa
[fot. Sxc.hu]

Warto poczytać

 1. 1270lunapark 22.07.2018

  Dramat na wesołym miasteczku w Polsce. Zginął chłopiec

  9-letni chłopiec zmarł po wypadku, do jakiego doszło w niedzielę w wesołym miasteczku w Szczytnie (Warmińsko-mazurskie). Według policji do wypadku doszło w wyniku awarii karuzeli. Lunapark zamknięto.

 2. 1270rozlewkrwijpg 22.07.2018

  "Opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi"

  Mam wrażenie, że opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi - powiedział w niedzielę szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, komentując ostatnie ataki na biura poselskie PiS.

 3. sasin-22072018 22.07.2018

  Czarczasty grozi więzieniem politykom PiS oraz sędziom. Bezbłędna odpowiedź Sasina

  Robimy to, na co umówiliśmy się z Polakami, umawialiśmy się na radykalną reformę sądownictwa - mówił w niedzielę szef KSRM Jacek Sasin. "Będziecie siedzieć, a sędziowie, którzy pójdą na współpracę z wami, zostaną zwolnieni z wykonywania zawodu" - odpowiedział szef SLD Włodzimierz Czarzasty

 4. pispzpr21072018 22.07.2018

  Zdewastowano biura parlamentarzystów PiS. Wandale pomazali je farbą

  Przed wejściem do biura pojawił się napis: "Czas na sąd ostateczny", a na drzwiach i oknach napisano: "PZPR".

 5. policja21072018 21.07.2018

  Tak amerykańska policja radzi sobie z demonstrantami

  Warto zestawić obrazki z Polski z tymi, na których widać zachowanie amerykańskich funkcjonariuszy.

 6. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook