Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Co chcą ukryć senatorowie PO?

20.01.2012

Narodowy Bank Polski przekaże do Międzynarodowego Funduszu Walutowego pożyczkę w wysokości 6 mld euro. Informacja o warunkach przyznania wielomiliardowej pożyczki nie trafi jednak na posiedzenie plenarne Senatu. Senatorowie PO zdecydowali, że nie chcą jej wysłuchać – donosi „Nasz Dziennik”.

Wniosek o włączenie do porządku obrad informacji ministra finansów i prezesa Narodowego Banku Polskiego na temat warunków wyasygnowania 6 mld euro pożyczki NBP dla Międzynarodowego Funduszu Walutowego został złożony pod koniec ubiegłego roku przez senatora Grzegorza Biereckiego (PiS). Wczoraj Senat odrzucił go 86 głosami "przeciw", przy 31 głosach "za". Przeciwko wysłuchaniu byli wszyscy senatorowie Platformy Obywatelskiej.

- Jestem zdumiony. Jeśli senatorowie Platformy nie chcą słyszeć o tak ważnej dla kraju sprawie jak ta, na jakich warunkach ponad 25 mld zł ma przepłynąć do instytucji międzynarodowej, to co ich w takim razie interesuje? - powiedział w rozmowie z „ND” Grzegorz Bierecki. - Platforma po prostu nie chce, aby dyskusja na temat pożyczki znalazła się w stenogramach z posiedzeń plenarnych Senatu i była dostępna dla opinii publicznej - stwierdził.

W wyniku działań senatorów Platformy, informacja ta przedstawiona zostanie jedynie w wąskim gronie - na posiedzeniu senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych oraz Komisji Spraw Unii Europejskiej.


Nasz Dziennik, PiKa
[fot. Sxc.hu]

Warto poczytać

 1. pku76 26.05.2017

  1 czerwca spotkanie ministra Muchy z szefami PKW i KBW

  1 czerwca odbędzie się spotkanie szefów Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego z pełnomocnikiem prezydenta do spraw referendum Pawłem Muchą - poinformowała w piątek PKW na stronie internetowej.

 2. kpl9 26.05.2017

  Kempa: Składam zawiadomienie do prokuratury

  Składam zawiadomienie do prokuratury ws. pomówień mających na celu poniżenie mnie - poinformowała w piątek PAP szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa.

 3. konferencja-PO 26.05.2017

  PO znowu o Berczyńskim

  Wracają do sprawy negocjacji ws. Caracali i chcą po raz kolejny dymisji szefa MON.

 4. Sad-gfgdd 26.05.2017

  Jaki o korupcji w SN

  "Prokuratura prowadzi bardzo poważne postępowanie dotyczące korupcji w Sądzie Najwyższym".

 5. karcxa 26.05.2017

  Karczewski: Chciałbym podziękować wszystkim matkom

  Życzę Wam, żebyście miały jak najwięcej satysfakcji, żebyście miały jak najwięcej uśmiechu.

 6. 1-185406 26.05.2017

  Nowe decyzje ws. śmierci Stachowiaka

  "W stosunku do 5 funkcjonariuszy poleciłem wszcząć postępowania administracyjne w kierunku zwolnienia ich z policji, z uwagi na ważny interes służby" - powiedział szef dolnośląskiej policji nadinspektor Tomasz Trawiński.

 7. st66665555 26.05.2017

  Zwolnienia w policji związane ze śmiercią Stachowiaka

  Dyrektorka Biura Kontroli Komendy Głównej Policji Halina Żabowska została odwołana ze stanowiska - poinformował w piątek PAP rzecznik KGP mł. insp. Mariusz Ciarka.

 8. pt3-083t5783727em800x7ede4a8b 26.05.2017

  PKW nie widzi przeszkód ws. referendum

  Nic nie stoi na przeszkodzie, aby tego samego dnia odbyły się wybory samorządowe i referendum ogólnokrajowe; będzie to jednak powodować pewne trudności, ponieważ potrzebne będą osobne komisje wyborcze - powiedział przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook