Jedynie prawda jest ciekawa

Chirurgiczny oszust z zarzutami

07.11.2011

Zarzut oszustwa oraz trzykrotnego przejęcia łapówek postawiła rzeszowska prokuratura ordynatorowi chirurgii Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie Piotrowi M. 57-letni mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu.

Szef Wydziału Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie Damian Mirecki poinformował PAP w poniedziałek, że lekarzowi zarzucono przyjęcie od trzech pacjentów łapówek w kwotach: 2 tys., 1 tys. i 500 zł w zamian za lepszą opiekę i lepsze warunki pobytowe w szpitalu.

Mirecki podkreślił, że wobec tych pacjentów Piotr M. rzeczywiście wykazywał duże zaangażowanie. Podejrzany miał przyjąć pieniądze w 2007, 2009 i 2011 roku.

Ponadto Piotr M. jest podejrzany także o oszustwo. Miał nakłonić właściciela jednej z restauracji do poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Chodzi o wystawienie faktury na usługę cateringową, która w rzeczywistości nie została wykonana. Fakturę na kwotę prawie 1 tys. zł przedstawiła swoim przełożonym przedstawicielka firmy farmaceutycznej jako potwierdzenie spotkania z lekarzem w ramach tzw. sponsoringu.

Właściciel restauracji oraz przedstawicielka firmy farmaceutycznej także są podejrzani o oszustwo. Wszystkim trojgu grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Piotr M. został zatrzymany w ubiegłym tygodniu. Odmówił składania wyjaśnień. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Przedstawicielka medyczna i restaurator po przesłuchaniu zostali zwolnieni do domu. Kobieta musiała jednak wpłacić 5 tys. zł poręczenia majątkowego. Wobec mężczyzny, m.in. ze względu na stan zdrowia, nie zastosowano żadnych środków zapobiegawczych.

Piotr M. jest jednym z najbardziej znanych i cenionych specjalistów w mieście.

PAP

[fot.sxc.hu]

Warto poczytać

 1. PalacKultury 21.09.2017

  Mazurek: Gronkiewicz-Waltz złamała prawo i została słusznie ukarana

  Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz złamała prawo, nie stawiając się przed komisją weryfikacyjną; została słusznie ukarana - powiedziała w czwartek rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

 2. Szydlo21092017 21.09.2017

  Szydło: liczę na prawdziwą reformę sądownictwa

  Mam nadzieję, że prezydenckie projekty ustaw o KRS i SN, będą zakładały prawdziwą reformę sądownictwa, bo tego oczekują Polacy - oświadczyła w czwartek premier Beata Szydło.

 3. Grupinskiwiki 21.09.2017

  Farbowany konserwatysta. Poseł PO chce wprowadzenia związków partnerskich!

  Jeśli Platforma Obywatelska wróci do władzy, to będę dążył do tego, żeby "jak najszybciej" wprowadzić związki partnerskie - zapowiedział poseł PO Rafał Grupiński. Dodał, że jego ugrupowanie zmieni także podstawy programowe, po przeprowadzonej przez szefową MEN reformie edukacji.

 4. HGW09082017 21.09.2017

  Urząd Skarbowy wszedł na konto Gronkiewicz-Waltz!

  Urząd Skarbowy zajął na prywatnym rachunku bankowym prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz ponad 12 tys. zł - dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do komisji weryfikacyjnej. Chodzi o grzywny - wraz z odsetkami - jakie nałożyła na nią komisja za niestawiennictwo na czterech rozprawach.

 5. GryglasNSZ 20.09.2017

  Nowoczesna udzieliła nagany posłowi za oddanie szacunku żołnierzom Polskiego Podziemia. "To sprzeczne z ideami i programem naszej partii"

  Posłowi Zbigniewowi Gryglasowi udzielono nagany za „zajmowanie postaw sprzecznych z programem i ideami Nowoczesnej, w szczególności takich, które mogą być odbierane za przejaw przyzwalania na zachowania nacjonalistyczne i ksenofobiczne”

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook