Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Chcą ściągnąć Mazura z USA

08.12.2013

Edward Mazur, przez wiele lat podejrzewany o związek z zabójstwem gen. Papały może bez przeszkód przyjechać do Polski. Prokuratura zdjęła z niego klauzulę podejrzanego i chce go przesłuchać w charakterze świadka.

O zwrocie w sprawie Edwarda Mazura, polonijnego biznesmena z Chicago dowiedziało się radio RMF FM. Mazur przez wiele lat był podejrzewany o zlecenie zabójstwa byłego szefa policji – gen. Marka Papały.

Nie udały się zabiegi ekstradycyjne, gdyż sąd amerykański nie zostawił suchej nitki na wniosku polskiej i amerykańskiej prokuratury.

Według ustaleń radia o niewinności Mazura przekonani są śledczy z Łodzi, którzy nakazali wykonanie szeregu badań logowania się telefonu Mazura przed i po zabójstwie gen. Papały. Okazało się, że były to miejsca zupełnie inne niż te, które wcześniej wskazywali śledczy.

Mazur już wcześniej był zapraszany do Polski i miano mu nawet zagwarantować nietykalność listem żelaznym. Jednak biznesmen odmówił. Prokuratorzy liczą, że gdy obecnie będzie już tylko świadkiem w sprawie, to przyjedzie.

- Jeśli jest rzeczywiście niewinny, to nie będzie miał powodu by nie przyjechać. Teraz nikt go tu nie zatrzyma - powiedział radiu RMF FM jeden z prokuratorów.

PAP

[FOTO: wPolityce.pl]

Słowa kluczowe:

Mazur

,

prokuratura

,

Papała

Warto poczytać

 1. mid-17328128 28.03.2017

  Ważny głos parlamentów za bezpieczeństwem

  Największą troską dla parlamentów Polski, Litwy i Ukrainy - podkreślił marszałek Senatu - jest "troska o bezpieczeństwo Ukrainy".

 2. saslsa 28.03.2017

  Sellin: Ustawa o dekoncentracji mediów w połowie roku

  Przyśpieszyliśmy prace nad ustawą o dekoncentracji mediów; przepisy powinny być gotowe w połowie 2017 r. - powiedział we wtorek wiceminister kultury Jarosław Sellin.

 3. smig111 27.03.2017

  MON analizuje oferty dostawców śmigłowców

  W postępowania na dostawy śmigłowców wpłynęły oferty zaproszonych do negocjacji dostawców - poinformowało w poniedziałek MON.

 4. sasxc 27.03.2017

  Sasin o ustawie metropolitalnej: Trwają konsultacje

  Sasin był pytany w poniedziałek przez dziennikarzy, co dalej z propozycją PiS w sprawie metropolii warszawskiej, w kontekście wyników referendum w Legionowie.

 5. hossnowySI 27.03.2017

  Hoss pozostanie w areszcie

  O kolejne trzy miesiące, do czerwca, przedłużył warszawski sąd areszt Arkadiuszowi Ł. ps. Hoss, który według śledczych jest liderem jednej z największych i najprężniej działających grup zajmujących się wyłudzaniem pieniędzy tzw. metodą na wnuczka.

 6. smoelr 27.03.2017

  Światowe laboratoria zbadają sprawę 10/04

  Sprawdź, co zmieni się w śledztwie smoleńskim. Czy będzie to przełom i poznamy prawdę, która nie będzie budzić wątpliwości?

 7. karczewskiPAP 27.03.2017

  PiS uwzględni referendum w Legionowie?

  - Na pewno jako poważni politycy weźmiemy pod uwagę wyniki referendum w Legionowie - zapowiedział w poniedziałek marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook