Jedynie prawda jest ciekawa

Chcą ściągnąć Mazura z USA

08.12.2013

Edward Mazur, przez wiele lat podejrzewany o związek z zabójstwem gen. Papały może bez przeszkód przyjechać do Polski. Prokuratura zdjęła z niego klauzulę podejrzanego i chce go przesłuchać w charakterze świadka.

O zwrocie w sprawie Edwarda Mazura, polonijnego biznesmena z Chicago dowiedziało się radio RMF FM. Mazur przez wiele lat był podejrzewany o zlecenie zabójstwa byłego szefa policji – gen. Marka Papały.

Nie udały się zabiegi ekstradycyjne, gdyż sąd amerykański nie zostawił suchej nitki na wniosku polskiej i amerykańskiej prokuratury.

Według ustaleń radia o niewinności Mazura przekonani są śledczy z Łodzi, którzy nakazali wykonanie szeregu badań logowania się telefonu Mazura przed i po zabójstwie gen. Papały. Okazało się, że były to miejsca zupełnie inne niż te, które wcześniej wskazywali śledczy.

Mazur już wcześniej był zapraszany do Polski i miano mu nawet zagwarantować nietykalność listem żelaznym. Jednak biznesmen odmówił. Prokuratorzy liczą, że gdy obecnie będzie już tylko świadkiem w sprawie, to przyjedzie.

- Jeśli jest rzeczywiście niewinny, to nie będzie miał powodu by nie przyjechać. Teraz nikt go tu nie zatrzyma - powiedział radiu RMF FM jeden z prokuratorów.

PAP

[FOTO: wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. DudaSzydlo 17.11.2017

  Pracę prezydenta oceniamy wysoko, rządu - nieco niżej

  52 proc. badanych dobrze ocenia pracę prezydenta Andrzeja Dudy; źle - 35 proc. - wynika z najnowszego sondażu Kantar Public. Bardziej podzieleni respondenci są w kwestii oceny pracy rządu Beaty Szydło - 44 proc. ostrzega ją dobrze; dokładnie tyle samo jest zdania przeciwnego

 2. Bonieckiwpolityce 17.11.2017

  Co się dzieje z księdzem Bonieckim? Wzbudza kolejne kontrowersje

  - Jestem przerażona postawą księdza. Ludzi nie wolno nam potępiać, ale grzech jak najbardziej, więc dlaczego ksiądz tego nie robi? Odczytuje to jako pochwała grzechu i robienie sobie z Pana Boga polewkę - piszą internauci

 3. SzydloGuy-1 17.11.2017

  Mocne przesłanie Szydło do zachodnich polityków: nie zgodzę się, żeby obywatele mojego kraju byli szkalowani

  Polska premier odniosła się do skandalicznych słów Guy'a Verhofstadt'a. - 60 tysięcy ludzi, którzy w Warszawie wyszli na piękną, biało-czerwoną manifestację, żeby uczcić Święto Niepodległości, nie może być nazywanych przez nikogo - i dotyczy to nie tylko Polski, ale każdego innego kraju - faszystami

 4. Dzieci1 17.11.2017

  Możesz zrezygnować z ulgi podatkowej na dziecko. Zobacz kiedy się to opłaci

  Rodziny z jednym dzieckiem, które po skorzystaniu z ulgi rodzinnej przekroczyły próg dochodowy i straciły prawo do "500 plus", mogą skorygować swój wniosek o świadczenie - zapewnił wiceminister RPiPS Bartosz Marczuk. Zaznaczył, że w tej sytuacji należy zrezygnować z ulgi

 5. StanowskiLis 17.11.2017

  Burzliwa "dyskusja" Stanowskiego i Lisa. Poszło o samobójstwo pod PKiN

  Popularny dziennikarz sportowy napisał że "Możecie mnie nazwać gnidą i kimś, kto nie szanuje majestatu śmierci, ale nie mogę już tego czytać. Facet, który się podpalił był..."

CS149FOTMINI

Czas Stefczyka 149/2017

PDF (4,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook