Jedynie prawda jest ciekawa

Chcą ściągnąć Mazura z USA

08.12.2013

Edward Mazur, przez wiele lat podejrzewany o związek z zabójstwem gen. Papały może bez przeszkód przyjechać do Polski. Prokuratura zdjęła z niego klauzulę podejrzanego i chce go przesłuchać w charakterze świadka.

O zwrocie w sprawie Edwarda Mazura, polonijnego biznesmena z Chicago dowiedziało się radio RMF FM. Mazur przez wiele lat był podejrzewany o zlecenie zabójstwa byłego szefa policji – gen. Marka Papały.

Nie udały się zabiegi ekstradycyjne, gdyż sąd amerykański nie zostawił suchej nitki na wniosku polskiej i amerykańskiej prokuratury.

Według ustaleń radia o niewinności Mazura przekonani są śledczy z Łodzi, którzy nakazali wykonanie szeregu badań logowania się telefonu Mazura przed i po zabójstwie gen. Papały. Okazało się, że były to miejsca zupełnie inne niż te, które wcześniej wskazywali śledczy.

Mazur już wcześniej był zapraszany do Polski i miano mu nawet zagwarantować nietykalność listem żelaznym. Jednak biznesmen odmówił. Prokuratorzy liczą, że gdy obecnie będzie już tylko świadkiem w sprawie, to przyjedzie.

- Jeśli jest rzeczywiście niewinny, to nie będzie miał powodu by nie przyjechać. Teraz nikt go tu nie zatrzyma - powiedział radiu RMF FM jeden z prokuratorów.

PAP

[FOTO: wPolityce.pl]

Słowa kluczowe:

Mazur

,

prokuratura

,

Papała

CS146fotMINI

Czas Stefczyka 146/2017

PDF (9,21 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook