Jedynie prawda jest ciekawa


Chcą ściągnąć Mazura z USA

08.12.2013

Edward Mazur, przez wiele lat podejrzewany o związek z zabójstwem gen. Papały może bez przeszkód przyjechać do Polski. Prokuratura zdjęła z niego klauzulę podejrzanego i chce go przesłuchać w charakterze świadka.

O zwrocie w sprawie Edwarda Mazura, polonijnego biznesmena z Chicago dowiedziało się radio RMF FM. Mazur przez wiele lat był podejrzewany o zlecenie zabójstwa byłego szefa policji – gen. Marka Papały.

Nie udały się zabiegi ekstradycyjne, gdyż sąd amerykański nie zostawił suchej nitki na wniosku polskiej i amerykańskiej prokuratury.

Według ustaleń radia o niewinności Mazura przekonani są śledczy z Łodzi, którzy nakazali wykonanie szeregu badań logowania się telefonu Mazura przed i po zabójstwie gen. Papały. Okazało się, że były to miejsca zupełnie inne niż te, które wcześniej wskazywali śledczy.

Mazur już wcześniej był zapraszany do Polski i miano mu nawet zagwarantować nietykalność listem żelaznym. Jednak biznesmen odmówił. Prokuratorzy liczą, że gdy obecnie będzie już tylko świadkiem w sprawie, to przyjedzie.

- Jeśli jest rzeczywiście niewinny, to nie będzie miał powodu by nie przyjechać. Teraz nikt go tu nie zatrzyma - powiedział radiu RMF FM jeden z prokuratorów.

PAP

[FOTO: wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270wolyn 20.02.2018

  Zakaz prowadzenia ekshumacji będzie obciążał relacje polsko-ukraińskie

  Zakaz prowadzenia ekshumacji szczątków polskich ofiar wojen i konfliktów będzie obciążał relacje polsko-ukraińskie dopóki nie zostanie zniesiony - uważa wiceszef MSZ Bartosz Cichocki. Jesteśmy zdeterminowani, żeby prowadzić rozmowy ze stroną ukraińską, by wspólnie osiągnąć ten cel - dodał.

 2. 1270degradacja 20.02.2018

  "Odebranie stopni generalskich Jaruzelskiemu i Kiszczakowi to elementarna uczciwość"

  Należy odebrać stopnie generalskie m.in. Wojciechowi Jaruzelskiemu i Czesławowi Kiszczakowi ze względu na elementarną uczciwość; dziś musimy młodemu pokoleniu wskazać, jakie postawy są godne, a jakie trzeba określić mianem zdrady - podkreślił szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

 3. 1270pseudohist 20.02.2018

  Historyk Jan Grabowski przestrzega Tel Awiw przed dialogiem z Polską

  Polski historyk Jan Grabowski powiedział w Tel Awiwie, że przystępowanie do dialogu z Polską na temat "ustawy o Holokauście" (nowelizacji ustawy o IPN) jest ostatnią rzeczą, jaką Izrael powinien zrobić - informuje we wtorek "Haarec" w wydaniu online.

 4. 1270dudalitwa 20.02.2018

  Polacy murem za prezydentem i premierem

  Prezydent Andrzej Duda cieszy się największym (72 proc.) zaufaniem - wynika z sondażu CBOS. Premier Mateusz Morawiecki ma 64 proc. zaufanie, a wicepremier Beata Szydło - 58 proc.

 5. ukraina20022018 20.02.2018

  Ambasador Ukrainy po spotkaniu ze Schetyną: "Nowela ustawy o IPN tworzy antypolskie nastroje"

  "Nowela ustawy o IPN tworzy antypolskie nastroje na Ukrainie; trzeba stworzyć warunki do tego, żeby nie było barier między narodami"

 6. IPNwiki 19.02.2018

  IPN: nie ma i nie będzie w Polsce ochrony dla zbrodniarzy - bez względu na ich narodowość

  Żadna narodowość nie chroni i nie będzie w Polsce chronić zbrodniarzy ani donosicieli - oświadczył IPN w poniedziałkowym komunikacie. Jak dodano, nie ma żadnych powodów, aby jakikolwiek akt współpracy polskiego obywatela przeciw współobywatelom podlegał jakiejkolwiek ochronie

 7. Adamowicz19022018 19.02.2018

  20 lat na stanowisku, zarzuty ws mieszkań i niejasne powiązania z Amber Gold. Adamowicz będzie znów kandydował na Prezydenta Gdańska

  Paweł Adamowicz ogłosił swoją kandydaturę w niedzielę za pośrednictwem Facebooka oraz swojej strony internetowej

CS152fotMIni

Czas Stefczyka 152/2018

PDF (5,75 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook