Jedynie prawda jest ciekawa

Centrum Zdrowia Dziecka nie dostanie pożyczki

27.09.2012

Opinia Banku Gospodarstwa Krajowego w sprawie taniej pożyczki dla CZD będzie negatywna. Ministerstwo Zdrowia czeka na kolejny plan ratunkowy.

Jak dowiedział się portal rmf24.pl, Centrum Zdrowia Dziecka nie otrzyma taniego kredytu. Urzędnicy tłumaczą, że nie da się pozytywnie zaopiniować dokumentu, w którym jedynym pomysłem na redukcję zatrudnienia jest nieprzyjmowanie nowych ludzi do pracy po odesłaniu na emerytury tych odchodzących.

CZD przygotowało co prawda plan ratunkowy, ale jak się okazuje, nie wystarcza on Ministerstwu Zdrowia. Zakładał on ograniczenie kosztów o pięć procent. Szef CZD chciał także wprowadzić zmiany w zakupach dla szpitala - proponował innym instytutom wspólne zakupy. 

Kilka tygodni temu dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka wysłał do premiera, ministra zdrowia, prezesa NFZ i parlamentu list, w którym apelował o pomoc finansową i ratowanie placówki, której zadłużenie sięgnęło 200 milionów złotych. Minister zdrowia, Bartosz Arłukowicz odpowiedziało żądaniem planu ratunkowego, a odpowiedzialnością za stan placówki obarczyło samych kierujących szpitalem.

Dziś wiadomo, że plan nie satysfakcjonuje Ministerstwa. 

Więcej na stronach rmf24.pl

ll, rmf

[Fot. Centrum Zdrowia Dziecka]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook