Jedynie prawda jest ciekawa

Centralne Biuro Antykorupcyjne wchodzi do Elewarru

19.07.2012

Rzecznik CBA poinformował, że funkcjonariusze CBA wkroczyli do Elewarru, spółki w której 100 procent udziałów ma Agencja Rynku Rolnego. Wcześniej zastrzeżenia do sposobu funkcjonowania spółki miała Najwyższa Izba Kontroli.

Do 19 września ma potrwać kontrola CBA w Elewarrze. Funkcjonariusze CBA zbadają także wydatki na koszty zarządu i kierowania spółką w latach 2008-2012. Szef MSW, Jacek Cichocki zapowiedział, że premier otrzyma „pogłębiony raport” w tej sprawie. Elewarr nie komentuje tych wydarzeń. O spółce zrobiło się głośno za sprawą nagrań z rozmowy Władysława Serafina oraz byłego prezesa ARR, Władysława Łukasika. Efektem tej sprawy była dymisja ministra rolnictwa, Marka Sawickiego.

Elewarrem wcześniej zainteresowała się Najwyższa Izba Kontroli. Funkcjonariusze NIK kontrolowali zarówno spółkę, jak i cztery jej oddziały, jeszcze w 2011 roku. NIK negatywnie ocenił sposób funkcjonowania spółki, a także wytknęła wiele błędów dotyczących powoływania prezesa oraz finansowania członków zarządu. Zdaniem NIK, zwyczaje panujące w Elewarrze łamały ustawę kominową. Z tymi zarzutami nie zgadzał się Sawicki.

mf, PAP

[fot. Cba.gov.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook