Jedynie prawda jest ciekawa


Cenckiewicz o propozycji Wałęsy: nie posiada jakiejkolwiek zdolności honorowej, jest człowiekiem zakłamanym

14.03.2018
CenckiewiczWalesa
Cenckiewicz o propozycji Wałęsy: nie posiada jakiejkolwiek zdolności honorowej, jest człowiekiem zakłamanym

Nie zamierzam się z nim spotykać i dyskutować o jego agenturalnej przeszłości, która - jak już wspomniałem na wstępie - jest rozstrzygnięta - poinformował za pośrednictwem Facebooka dr Sławomir Cenckiewicz, odnosząc się do propozycji debaty wysuniętej przez Lecha Wałęsę.

- Pan Cenckiewicz pobrudził mój i mojej rodziny życiorys - napisał we wtorek na twitterze Wałęsa, dodając że historyk podważył jego "kierowniczą rolę w walce z komunizmem". Według Wałęsy Cenckiewicz dokonywał tego w swoich książkach, różnych publikacjach i wystąpieniach publicznych na całym świecie, a szczególnie na terenach kościelnych. 

- Oświadczam publicznie ze 99% negatywnych ocen, osądów i informacji głoszonych jest zmyślonymi perfidnymi kłamstwami i pomówieniami - napisał Wałęsa i zaproponował "publiczne otwarte telewizyjne spotkanie jeden na jeden". Debatę miałaby poprowadzić jedna osoba - na przykład duchowny - jednak nie zadawałby on pytań, a jedynie pilnował czasu na wypowiedź oraz jej kultury.

Na koniec Wałęsa zaapelował do internautów o pomoc - "nadsyłanie wylacznie merytorycznych tematów i pytań które wymagają wyjaśnienia i pomogą prowadzącemu."

Do tej propozycji odniósł się już dr Sławomir Cenckiewicz. Według niego fakt, że krakowski Instytut Ekspertyz Sądowych wydał już swój werdykt potwierdzający autentyczność akt TW "Bolka" zamknął ostatecznie sprawę agenturalności Wałęsy i tym samym konfrontacyjną debatę na ten temat czyni bezprzedmiotową.

Cenckiewicz przypomniał również o atakach jakie ze strony zwolenników byłego prezydenta uderzały w niego i w jego rodzinę. - Pomijam w tym miejscu setki ordynarnych i niecenzuralnych wypowiedzi i wpisów obrażających przede wszystkim moją Mamę, ale też śp. Ojca i mnie! Szacunek dla Rodziców, zwłaszcza dla mojej Mamy, która mnie przez całe życie samotnie wychowywała, nie pozwala mi spotykać się z człowiekiem, który publicznie szargał Jej dobre imię - jako kobiety i najbliżej mi osoby - napisał Cenckiewicz, przypominając jednocześnie że w zeszłym roku były prezydent publicznie obarczył go winą za śmierć swojego syna. 

- Lech Wałęsa nie posiada jakiejkolwiek zdolności honorowej, jest człowiekiem zakłamanym i złej woli, w związku z tym nie zamierzam się z nim spotykać i dyskutować o jego agenturalnej przeszłości, która - jak już wspomniałem na wstępie - jest rozstrzygnięta - przekonuje Cenckiewicz.

Naukowiec przypomniał, że już kilkukrotnie deklarował wolę dyskusji z Wałęsą, ten jednak za każdym razem ostatecznie z niej rezygnował.

Cenckiewicz poinformował także, że jeszcze w tym roku opublikuje tom dokumentów na temat Wałęsy, w tym całość teczki personalnej i roboczej TW "Bolka" w naukowym opracowaniu. 

- Prawdy o Wałęsie już nikt i nic zatrzymać nie może! - podsumował swój wpis Cenckiewicz.kh
Fot: wpolityce.pl/wikicommons


Warto poczytać

 1. PolskaUEwiki 26.05.2018

  Polexit coraz bliżej? Jest komentarz polskiego ministra

  Członkostwo Polski w Unii Europejskiej nie podlega dyskusji - nie ma żadnych wątpliwości, że Polska jest i musi pozostać we Wspólnocie - oświadczył wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk. Według niego, Polska potrzebuje "stabilnej, elastycznej i respektującej prawa swoich członków" Unii

 2. Jaki26052018 26.05.2018

  Jaki przyznaje: jestem w małym konflikcie z rządem. O co poszło?

  Wiceminister sprawiedliwości i kandydat Zjednoczonej Prawicy w wyborach na prezydenta Warszawy zaskoczył słuchaczy swoją deklaracją

 3. 1270lubnauer 26.05.2018

  Nowoczesna zatopiona. Partia Lubnauer nie weszłaby dziś do Sejmu

  To prawdziwa klęska - Nowoczesna nie tylko jest pod progiem, ale nie zanosi się nawet na to, by w najbliższym czasie ta sytuacja mogła się zmienić. Powodów do zadowolenia nie ma też PiS, który odniósłby "pyrrusowe zwycięstwo" - wynika z sondażu Estymator dla "Do Rzeczy"

 4. kaczynski02022018 25.05.2018

  Ile pieniędzy ma Jarosław Kaczyński? Zaskakująca kwota

  Grzegorz Schetyna (PO) i Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna) to najbogatsi liderzy partyjni; oboje mają po kilkaset tys. zł oszczędności - wynika z opublikowanych na stronie Sejmu oświadczeń majątkowych posłów za 2017 rok. Najskromniej wygląda stan posiadania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego

 5. LisYT5 25.05.2018

  To już nie jest inna planeta, to inna galaktyka. Ten wpis Lisa świadczy o całkowitym odlocie redaktora

 6. usa25052018 25.05.2018

  Sekretarz stanu USA boi się rosyjskiej ingerencji w wybory

  Sekretarz stanu Mike Pompeo ujawnił na spotkaniu z członkami Izby Reprezentantów, że obawia się ingerencji Rosji i innych wrogich państw w tegoroczne wybory do Kongresu.

 7. horala25052018 25.05.2018

  To, co wydarzyło się w Gdańsku nie powinno mieć miejsca w nowoczesnym mieście. "Powinno rozważyć podjęcie kroków prawnych wobec winnych awarii"

  Politycy PiS zwrócili się do prezydenta Gdyni oraz do włodarzy gmin w rejonie Zatoki Gdańskiej, aby rozpoczęli proces szacowania szkód w związku z awarią przepompowni na Ołowiance.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook