Jedynie prawda jest ciekawa


Cejrowski zaprasza na marsz

09.11.2011

Znany dziennikarz i podróżnik Wojciech Cejrowski zaprasza wszystkich na Marsz Niepodległości. Na jednym z portali społecznościowych wyjaśnia, że to co dzieje się w kraju skłania do uczestnictwa w nim.

„Całym sercem i rozumem zachęcam Państwa do wzięcia udziału w tegorocznym Marszu Niepodległości. I nie chodzi o piękną, ale przypadkową przecie, datę - 11.11.11. - z samych jedynek ustawionych po wojskowemu” – zaznacza Wojciech Cejrowski. O co więc chodzi? O „to co dookoła”.

„Widzę utratę suwerenności. Widzę, że o niepodległość Rzeczypospolitej trzeba zawalczyć, bo ona zanika niepostrzeżenie. (…) Wysłuchałem zapytań sejmowych do kandydatki na Marszałka Sejmu - minister zdrowia Kopacz. W samej tylko sprawie dotyczącej sekcji zwłok ofiar smoleńskich, przyłapano panią minister Kopacz na licznych przestępstwach” – zaznacza dziennikarz. 

Zauważa, że Kopacz nie tylko podawała fałszywe informacje, ale również współpracowała „z obcym mocarstwem przeciwko Rzeczypospolitej...” „Tyle usłyszałem zanim wyłączyłem radio mając dość. Cytat za cytatem, z jej własnych oświadczeń, miesiąc po miesiącu. To nie były czyjeś nieżyczliwe opinie. To nie była zwykła gadanina opozycji, która się czepia przeciwnika. To były fakty, za które minister w suwerennej przedwojennej Polsce, otrzymałby kulę w łeb za zdradę stanu” – zaznacza Cejrowski.

Podróżnik dodaje, że na Marsz Niepodległości zapewne przyjdą jego przeciwnicy. „Przyjdą prowokować. I będą się chcieli bić. I pewnie pobiją” – pisze. Jednak zaznacza, że mimo tego zachęca do udziału w imprezie. „Podobnie jak zachęcałem kolegów, znajomych i rodzinę do wychodzenia na manifestacje antyrządowe w stanie wojennym. Wtedy też zawsze bili. Mimo to zachęcam” – kwituje Wojciech Cejrowski. 

saż

[Fot. Facebook]

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook