Jedynie prawda jest ciekawa

Cejrowski zaprasza na marsz

09.11.2011

Znany dziennikarz i podróżnik Wojciech Cejrowski zaprasza wszystkich na Marsz Niepodległości. Na jednym z portali społecznościowych wyjaśnia, że to co dzieje się w kraju skłania do uczestnictwa w nim.

„Całym sercem i rozumem zachęcam Państwa do wzięcia udziału w tegorocznym Marszu Niepodległości. I nie chodzi o piękną, ale przypadkową przecie, datę - 11.11.11. - z samych jedynek ustawionych po wojskowemu” – zaznacza Wojciech Cejrowski. O co więc chodzi? O „to co dookoła”.

„Widzę utratę suwerenności. Widzę, że o niepodległość Rzeczypospolitej trzeba zawalczyć, bo ona zanika niepostrzeżenie. (…) Wysłuchałem zapytań sejmowych do kandydatki na Marszałka Sejmu - minister zdrowia Kopacz. W samej tylko sprawie dotyczącej sekcji zwłok ofiar smoleńskich, przyłapano panią minister Kopacz na licznych przestępstwach” – zaznacza dziennikarz. 

Zauważa, że Kopacz nie tylko podawała fałszywe informacje, ale również współpracowała „z obcym mocarstwem przeciwko Rzeczypospolitej...” „Tyle usłyszałem zanim wyłączyłem radio mając dość. Cytat za cytatem, z jej własnych oświadczeń, miesiąc po miesiącu. To nie były czyjeś nieżyczliwe opinie. To nie była zwykła gadanina opozycji, która się czepia przeciwnika. To były fakty, za które minister w suwerennej przedwojennej Polsce, otrzymałby kulę w łeb za zdradę stanu” – zaznacza Cejrowski.

Podróżnik dodaje, że na Marsz Niepodległości zapewne przyjdą jego przeciwnicy. „Przyjdą prowokować. I będą się chcieli bić. I pewnie pobiją” – pisze. Jednak zaznacza, że mimo tego zachęca do udziału w imprezie. „Podobnie jak zachęcałem kolegów, znajomych i rodzinę do wychodzenia na manifestacje antyrządowe w stanie wojennym. Wtedy też zawsze bili. Mimo to zachęcam” – kwituje Wojciech Cejrowski. 

saż

[Fot. Facebook]

Warto poczytać

 1. pospieszalski127021092017 21.09.2017

  Jacek Saryusz-Wolski: „Antypolskie rezolucje pisali ludzie z Warszawy. Błagali o reakcję"

  „To pisali Polacy. Mogę wskazać pokój, w którym to powstawało” – przyznał Jacek Saryusz-Wolski w programie „Warto rozmawiać”

 2. skok21092017 21.09.2017

  Koniec kłamstw na temat SKOK-ów! Depozyty klientów są bezpieczne. Prezes Kasy Krajowej apeluje o zaprzestanie politycznych manipulacji

  Konferencja prasowa zorganizowana przez Kasę Krajową była odpowiedzią na medialną burzę wywołaną ostatnim zaskakującym oświadczeniem Związku Banków Polskich postulującym, by wykluczyć SKOK-i z systemu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

 3. wystawa21092017 21.09.2017

  Jedno z najcenniejszych artystycznych świadectw Auschwitz zagrożone. Każdy może pomóc

  Franciszkanie szukają funduszy na ratowanie wystawy byłego więźnia Auschwitz Mariana Kołodzieja w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach. Niszczy ją szkodnik zwany kołatkiem. Gwardian ojciec Piotr Cuber powiedział, że zakonnicy nie mają pieniędzy na dezynsekcję.

 4. PalacKultury 21.09.2017

  Mazurek: Gronkiewicz-Waltz złamała prawo i została słusznie ukarana

  Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz złamała prawo, nie stawiając się przed komisją weryfikacyjną; została słusznie ukarana - powiedziała w czwartek rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

 5. Szydlo21092017 21.09.2017

  Szydło: liczę na prawdziwą reformę sądownictwa

  Mam nadzieję, że prezydenckie projekty ustaw o KRS i SN, będą zakładały prawdziwą reformę sądownictwa, bo tego oczekują Polacy - oświadczyła w czwartek premier Beata Szydło.

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook